Protahování - provaz, rozštěp

8
12.3.16 12:26

Protahování - provaz, rozštěp

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jak je těžké naučit se provaz v dospělosti. Jako malá jsem to uměla. Naposled někde na základce. Celý život sportuji, nijak extra jsem se ale nikdy neprotahovala. Jak jste na to vy s ohebností? Poradíte mi, jak a co cvičit, abych se dostala do mé vysněné polohy? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64730
12.3.16 12:34

@jitkaj20 tohle jsem neudělala nikdy.. ale jako nic není nemožné, prostě to zkoušej, jednou se to povede Na to fígle neexistují krom pravidelného tréninku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.16 12:38
@martina.se píše:
@jitkaj20 tohle jsem neudělala nikdy.. ale jako nic není nemožné, prostě to zkoušej, jednou se to povede Na to fígle neexistují krom pravidelného tréninku.

Tak nějak jsem v nějaké ty fígle doufala :D Něco musí existovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
12.3.16 12:43
@jitkaj20 píše:
Tak nějak jsem v nějaké ty fígle doufala :D Něco musí existovat :)
:mrgreen: zkoušej :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
12.3.16 12:58

Si doma sestroj skřipec a ten tě určitě protáhne :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
9758
12.3.16 13:02

Urcite to jde, vlastni zkusenost. Proste trenuj. Zahrat svaly (probehnout), pak opatrne protahnout v ruznych prekazkovych sedech atp, a az jsi poradne zahrata a protazena, tak si treba sednout do provazu, aby to tahlo, ale nerezalo ta bolest, vydrzet 15 vtesin, vydechnout, povolit o malicko niz, vydrzet 10 vterin, povolit, protrepat, protahnout. Pak cele na druhou nohu, pripadne cely jeste ejdnou zopakovat, lehce vyklusat, vyklepat. Podle me staci bohate 3× tydne. zalezi, v jakem jsi ted stavu, ja se timhle treninkem dostanu do provazu cca za mesic, ze pohodlne sedim na zemi. Rozstep nevim, to jsem neudelala nikdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.16 13:08
@Tunrida píše:
Si doma sestroj skřipec a ten tě určitě protáhne :mrgreen:

Skřipec, který mě roztáhne nohy? To snad radši ne ani :D Bolest sice nějakou snesu, ale tohle už by mohlo být přes míru :D Možná radši někomu říct, kdo by mě natáh :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.16 13:13
@sakota píše:
Urcite to jde, vlastni zkusenost. Proste trenuj. Zahrat svaly (probehnout), pak opatrne protahnout v ruznych prekazkovych sedech atp, a az jsi poradne zahrata a protazena, tak si treba sednout do provazu, aby to tahlo, ale nerezalo ta bolest, vydrzet 15 vtesin, vydechnout, povolit o malicko niz, vydrzet 10 vterin, povolit, protrepat, protahnout. Pak cele na druhou nohu, pripadne cely jeste ejdnou zopakovat, lehce vyklusat, vyklepat. Podle me staci bohate 3× tydne. zalezi, v jakem jsi ted stavu, ja se timhle treninkem dostanu do provazu cca za mesic, ze pohodlne sedim na zemi. Rozstep nevim, to jsem neudelala nikdy…

Dík moc za radu, tohle vypadá, že by mohlo opravdu fungovat. Já na to zase nějak nespěchám, nemusím sedět za týden až na zemi. Jen je pravda, že kdyby se to nezlepšovalo, tak by mě to asi odradilo v tom pokračovat. Určitě vyzkouším tenhle postup, díky moc.
Rozštěp jsem taky nikdy neudělala, tak nějak je mi nepříjemný. Bolí mě to spíš v kyčlích, než že by mě níž nepustily třísla. Nevím, jestli jsem schopná to vůbec udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.3.16 23:11

Najde se tu některá, která dokáže provaz i teď v dospělosti? Je to vůbec přirozený pohyb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
14.3.16 08:19

Ja ho udelam, pokud to natrenuju. Bezne ne, protoze uz pravidelne nesportuju. Uplne prirozene to asi neni, ale pokud jdes jen do 180stupnu a ne za, neprijde mi to ani skodlive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19129
14.3.16 14:41
@jitkaj20 píše:
Najde se tu některá, která dokáže provaz i teď v dospělosti? Je to vůbec přirozený pohyb?

Přirozené to určitě není, myslím, že bez vrozené hypermobility kloubů toho dosáhnout nelze (ani v dětství)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
14.3.16 15:12

@alenka84 to si nemyslim. Respektive pak by vrozena hypermobilita klubu musela byt bezna… jak jinak vysvetlit, ze z 20 deti na gymnastice jich 20 ten prova po chvili treninku udela? Asi nebudou mit vsichni vyjimecnou hyperaktivitu klooubu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19129
14.3.16 16:11

@sakota no ona celkem běžná je. Na gymnastiku taky asi chodí děti, které k tomu ty dispozice mají :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
14.3.16 18:18

@alenka84 to z moji zkusenosti neni vubec pravda… Zazila jsem i decka,,dreva", a i ta, treba za delsi cas, ale prece, ten provaz zvladla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.3.16 08:24
@sakota píše:
@alenka84 to z moji zkusenosti neni vubec pravda… Zazila jsem i decka,,dreva", a i ta, treba za delsi cas, ale prece, ten provaz zvladla.

Já si myslím, že to zvládne každý, zvlášť v dětském věku, když je tělo ještě takové tvárné. Spíš je to pro někoho větší oříšek a jiný to zvládne za pár dní. No a s přibývajícím věkem to bude taky horší.
Já jsem po asi týdnu protahování o velký kus níž a mám z toho obrovskou radost. Je pravda, že cesta až na zem je ještě dlouhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat