Průchodnost vejcovodu, profouknutí

Anonymní
14.2.21 18:34

Průchodnost vejcovodu, profouknutí

Ahoj holky, nikde jsem se pořádně nedocetla informaci či zkušenosti, tak se ptám tady. Nejspíš mě čeká vyšetření pruchodnosti vejcovodu(mám už jen jeden) pomocí rentgenu. Ale co me zajima, v případě nějaké překážky, je vůbec možné vejcovod zpruchodnit? Profouknout? Je mi 21 let, mám s manzelem roční přirozeně a napoprvé a druhé miminko nejde a v caru se přiklánějí k ivf, ale já se zatím s tímhle jen tak nedokážu smířit a snažím se hledat ještě"jinak řešení…Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13
15.2.21 19:31

Ahoj, tohle mě za nedlouho také čeká. Prý se pod tlakem zavádí kontrastní látka a pomocí ultrazvuku se zkoumá, jestli průchozí jsou nebo ne. Bylo mi řečeno, že často se podaří vejcovody,, profouknout" a pak je to už pohoda:)) případně pokud nepomůže ta kontrastní látka, může se pak řešit i laparoskopicky a odstranit tím nějaké srůsty :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 21:09

@Emenem děkuji moc za odpověď. Mně k tomu v caru nic moc neřekli. Já právě nějak doufám, že to profouknout půjde. Ze mám jen srusty po císaři, tak uvidíme. Měla bych na to jít +- za 10 dní, tak snad to k něčemu bude.

• Citovat
  • Nahlásit
13
15.2.21 22:30

Snad ano! Držím pěsti!)) Mě doktorka řekla, že po tom profuku jsou ty šance veliké!:))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
21.2.21 21:47

Ahoj,
Také po císaři (2016) nemohu otěhotnět už rok a půl a 9.2 jsem byla na laparo, hysteo a právě i tzv. profuk.
Našli v děloze útvar (nejspíš polyp) tak ho odstranili.
Takže doufám, že profuk pomáhá. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat