Jaké bylinky brát pro otěhotnění?

Anonymní
14.2.21 12:54

Jaké bylinky brát pro otěhotnění?

Ahoj holky,

s partnerem jsme se rozhodli že chceme rodinu, beru tedy asi 3 týdny kyselinu listovou (a ještě klasicky vitaminy jako c a omega), nicméně chtěla bych tomu nejak pomoci, všude čtu kontryhel, malinik, gynex, feminěco :lol:

Co byste poradila?

Podotýkám ze vůbec nevím kdy a jak mám ovulaci, menstruaci mám pravidelně a celkem bez bolestí, takže vlastně v tuto chvíli nevím co chci těmi bylinkami resit, když nevím zda je někde problém. Vhodný by tedy bylo něco, co se bere i když třeba žádný problémy nejsou.

Moc dekuji za rady :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
14.2.21 13:02

Pokud nemáš problém s cyklem, tak nic neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9045
14.2.21 13:05

Ja jsem brala jen listovku, ovulaci jsem tušila od oka. Otehotnela jsem 2× hned. Nechej to chvíli na přírodě a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
14.2.21 13:14

Zatím neber nic navíc. Není důvod. Sexujte pravidelně a uvidíte. Zatím není potřeba na cyklus nějak působit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

s partnerem jsme se rozhodli že chceme rodinu, beru tedy asi 3 týdny kyselinu listovou (a ještě klasicky vitaminy jako c a omega), nicméně chtěla bych tomu nejak pomoci, všude čtu kontryhel, malinik, gynex, feminěco :lol:

Co byste poradila?

Podotýkám ze vůbec nevím kdy a jak mám ovulaci, menstruaci mám pravidelně a celkem bez bolestí, takže vlastně v tuto chvíli nevím co chci těmi bylinkami resit, když nevím zda je někde problém. Vhodný by tedy bylo něco, co se bere i když třeba žádný problémy nejsou.

Jestli jsi starší, tak můžes zkusit přidat koenzym Q10, jinak vit D a listovka je základ. A přítel muže brát „vitamíny pro chlapy“ (foladrol, reproman, atd), tím nic nezkazíte.

Z těch bylin - chlapi Kotvičník, ženy můžou také, ale možná radší Maca. Ale zatím bych zůstala jen u těch základních vitamínů.
Já beru skoro všechno, neb mi táhne na 40 a snažíme se dlouho v reprodukčním centru…

• Citovat
  • Nahlásit
17138
14.2.21 13:24

Nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
14.2.21 13:30

Vitamíny

Ahoj, také čtu všude o kontryhelu.
Já osobně zobu ještě hořčík a zinek a četla jsem, že dobrá je i pupalka dvouletá nebo ananas. O ananasu jedna paní psala, že je dobrý na uhnízdění den po, takže si dopřáváme už jenom z toho důvodu, že nám chutná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
14.2.21 13:31

Neber nic.. Také sem nic nebrala a otěhotněla jsem hned 🙂. Nech to na přírodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:36

@Misasisi Tak listovka a vit D mají na kvalitu vajíček prokazateně vliv.
Samozřejmě, že hromada lidí třeba v rozvojových zemích otěhotní i „podviživených“, my ty máme všechno, takže plodnost je vysoká, ale dá se tomu trochu pomoct - hlavně pokud je zakladatelka starší. Pokud je mladá, nic asi zatím řešit nemusí.
Listovka vit D jsou ale dobré v každém věku :)
Kontryhel asi ne - te má všelijaké účinky.

• Citovat
  • Nahlásit
1679
14.2.21 13:40

Tak jako něco na tom. Bude neříkám. Nic nehadam se 😁 😂 mě je 28.. Nebrala sem nikdy nic a šlo to hned.. Někdo to má třeba jinak a nejde to tak pak chápu že bere vitamíny atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9218
14.2.21 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Co byste poradila?

Nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 14:18

Holky díky, nebudu tedy brát nic navíc než co jsem psala, takže na otěhotnění je vlastně jen ta listovka. Je mi 32. Tak snad se zadari brzy :srdce: Musim říct ze nějaké diskuze tady mě dost rozhodily a rikam si abCh nečekala taky leta letouci

• Citovat
  • Nahlásit
7520
14.2.21 14:31

Tak listovka neni na otehotneni a pro tebe, ale pro to dite (predchazi VVV neuralni trubice). Dobra je stepena. Vic asi neni tak uplne treba, pokud nechces. To uz je na tobe - ty vis, jestli mas pestrou stravu a dostatek vitaminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
14.2.21 15:26

Můžeš spíš zkusit cvičit jógu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
15.2.21 21:16

My se snazili 9 mesicu, nechtela jsem taky nic brat, ale casto jsem po ovu i tyden spinila a posledni dva cykly jsem mela dost dlouhe tak jsem na rady tady koupila gynex, hlavne na srovnani toho cyklu, hned po prvnim mesici uzivani jsem dneska nasla dve carky :smiling_face_with3_hearts: pokud mas vse vpohode zatim zkousejte, kdyby to dele neslo nebo byl problem tak za me gynex 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat