Průjem u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 12.12.08 10:02
Průjem u novorozence

Moje čtyřtýdenní holčička má často průjem. Třeba celou noc se nevykaká a ráno když jí zmáčknu nožičky při přebalování tak z ní vyteče několikrát za sebou hodně řídká stolice, je taková gelovitá nebo sulcovitá. Nemáte s tím někdo zkušenost? Doktorka říkala, že to není problém.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 12.12.08 10:28

ellie,pokud kojíš je to naprosto normální,pokud nemá zelenou barvu…naše malá měla řídkou stolici po každém kojení a že jí teda bylo :wink:

Martin_a
Kecalka 267 příspěvků 12.12.08 11:47

Ouu, můj 8 týdenní chlapec má sem tam stolici zelenou a někdy zapáchá jak (pardon) partnerovi ponožky. Je to problém? jinak řídkou stolici mám poměrně často. někdy je to jen žlutá vodička Ellie

Cow
Kecalka 392 příspěvků 12.12.08 14:16

Ahoj holky, to je normální. Dcera mě kolikrát při přebalování totálně ohodila, jak to z ní lítalo. Barva žlutá až zelená. Kakala při každém papání. Když si tak po sobě čtu, pěkne nechutnej popis… :D :D :D

Martin_a
Kecalka 267 příspěvků 13.12.08 12:47

Juj, opravuji mám žlutou stolici na MÁ žlutou stolici. ne já, ale mimčo :wink:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 11.07.11 19:06

mám doma 17denní mimčo a kadí několikrát denně, defakto kdykoli si prdne tak si i přikadí,dnes to má dost řídký, někdy jen nažloutlá voda, nezapáchá.jak poznám jestli nemá průjem? je plně kojený :think: děkuji za rady

Black_Orchids
Závislačka 3832 příspěvků 11.07.11 19:29
goldenka píše:
mám doma 17denní mimčo a kadí několikrát denně, defakto kdykoli si prdne tak si i přikadí,dnes to má dost řídký, někdy jen nažloutlá voda, nezapáchá.jak poznám jestli nemá průjem? je plně kojený :think: děkuji za rady

ahoj, zrovna jsem to taky řešila :-) syn má 5 týdnů (plně kojený) a vypozorovala jsem u něj to samé co ty. Nakonec jsem došla k tomu, že pokud není dehydratovaný (není), nemá teplotu (nemá), nechce pít častěji (krmím ho pravidelně po 3-4 hodinách) a je celkově v pohodě (je :-) ), tak se asi nic neděje…
Nicméně se příští týden zeptám v poradně, jak poznám u něj průjem.

cimbik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.11 19:46

Určitě to je v pořádku, pokud je plně kojená, tak problěm je v případě, kdy je stolice zelená nebo zapáchající. Jo a naše malá jednou, když ji manža přebaloval a pokrčil nožky, prdla a naštěstí byl manža pohotovej, uskočil, jen mu to lízlo triko, ale trefila až dveře koupelny - cca 3m od přebalováku :lol: :lol: :lol:
Jsem se málem potrhala smíchy :mrgreen: :mrgreen:

MaeGandal
Kecalka 156 příspěvků 11.07.11 20:36

Průjem by byl zelený. Oranžová nebo žlutá tekutá stolice je po mateřském mléku normální. mae

edit: syn prvních několik měsíců kakal po nebo během každého kojení. Beru to tak, že jedl více než potřeboval.

lenix
Kecalka 108 příspěvků 11.07.11 21:50

Tak u nás to bylo stejné, kakal po každém kojení, žlutá, tekutá a napěněná stolice. Taky jsem se bála, že to je průjem, ale stolici vyšetřili a nic tam nebylo..teď máme 2 měsíce už se to trochu upravilo a kaká tak 2-3 x denně. Prostě to tak u kojených dětí někdy je…jo a my máme 4× ohozenou zeď naproti přebalovacího pultu :-D , naštěstí, teď už ty prdy nemají takový dostřel :-D

eginka
Kecalka 457 příspěvků 12.07.11 00:18

Nas maly tiez pri kazdom prebalovanii mal stolicu, ono sa potom vyrovna. Pokial barva stolici neni anormalna, tak to malo bot OK.

cuzin
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 12.07.11 16:14

Ahojky,
my taky střílíme žlutou tekutou stolici alespoň jednou denně, malýmu jsou 4 týdny. Taky co jsem četla je to normální, některé děti to prostě tak mají. Lepší prát oblečení, čistit zeď nebo podlahu než trpět na prdíky, ne? :-D

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 12.07.11 17:03

náš malej teda kadí tak desetkrát denně a na prdy trpí hrozně :-? takže ani kadění není zárukou toho že nemá prdy

Andrees
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 27.09.11 17:25

Náš prcek má 11 dní a včera mu začala tahle žlutá řídká stolička, předtím měl dost tuhou…to se fakt tak mění u dětí a je to normální? a průjem se tedy pozná podle zelené barvy? Mě totiž přijde, že se chudák dneska dost kroutí…

díky za odpověď

cunasek8
Povídálka 12 příspěvků 04.09.13 21:42

Ahoj holky, mam doma 14idenniho chlapecka, a od vcera vecera nas trapi prujem. Vcera se mi celou noc kroutil a plakal, stale byl hladovy a do toho prujem(zluta voda) a blinkal. dneska uz to bylo lepsi, byli sme i u lekare, a ten rekl ze pokud nema teplotu nad 38,nebo neblije ze se nemusim bat. Ale dnes navecer mel dost vodnatej zlutej prujem i s HLENY :(! Normalne kojim co 3 hodiny, dneska co hodinu okolo 15min. A vecer se mi i poblinkal. Cele odpoledne merim tepoltu, a stale ma kolem 36. Bojim se aby nebyl dehydratovany, nebo aby to nebylo neco horsiho :( uvazuju ze s nim radeji pojedeme na pohotovost, nebo mam pockat do zitrka? prosim poradte, za kazdou radu a zkusenost budu vdecna. Diky L.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >