Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobrý den, dneska jsme byli na vyšetření ORL kvůli mandlím a paní doktorka nám řekla že má syn v puse první fázi rozštěpu předpokládám že to je asi rozštěp měkkého patra.. prosím řešila jste některá??? Myslela si že o tom víme ale já na ni hleděla jak puk protože nám toto ještě žádný doktor neřekl… Jinak nám nic o tom neřekla asi sama byla překvapená že jsem o tom nevěděla..
Dál se k tomu nevyjádřila? Co dál? Pokud ne, tak se zeptej ještě pediatra.
@Evkad
To mám samozřejmě v plánu jen mě zajímá jestli se stím nějaká maminka nesetkala…
@Paja 20 píše:
Dobrý den, dneska jsme byli na vyšetření ORL kvůli mandlím a paní doktorka nám řekla že má syn v puse první fázi rozštěpu předpokládám že to je asi rozštěp měkkého patra.. prosím řešila jste některá??? Myslela si že o tom víme ale já na ni hleděla jak puk protože nám toto ještě žádný doktor neřekl… Jinak nám nic o tom neřekla asi sama byla překvapená že jsem o tom nevěděla..
Těžko říct, co tím paní doktorka myslela - termín „první fáze rozštěpu“ neexistuje. Předpokládám, že by se mohlo jednat o submukózní rozštěp (tedy rozštěp ukrytý pod sliznicí), ale to by paní doktorka musela upřesnit. Máš nějakou zprávu? Klidně do SZ.
@hanka.br.
Zprávu jsem zaslala… Ale myslím že tam asi nic nevyčteš teda aspoň já to tam nikde nenašla
Mému synovi zjistili rozštěp měkkého patra téměř ve 2 letech. Dírka tam byla malinká. Prý když je dírka větší a kojis miminko(nebo pije z láhve), pozná se rozštěp měkkého patra tak, že dítěti to vytéká nosem. My problémy žádné neměli, jen nám bylo divné, že hůře mluví. Tak nám dal Mudr kontakt na plastiku do Prahy, tak syn podstoupil operaci. Teď je mu 11, chodíme každé dva roky na kontrolu, žádné potíže nemá. Chodili jsem pak od operace až snad do 6 let preventivně na logopedii. A ještě docházíme na ortodoncii(součást léčby rozštěpu)
@damdam
No právě já jsem taky nevnímala žádné problémy
Akorát teď budou synovi 3 roky a opravdu špatně mluví každý mi tvrdil že je to normální a že se to upraví samo ale mě se to teda moc nezdálo no… A teď už teda asi vím proč.. moc děkuji za váš komentář a vaší zkušenost ![]()
@Paja 20 není vůbec zač.
Syn právě nemluvil skoro vůbec, nebo špatně. A když byl asi 3 -4týdny po operaci, krásně se rozmluvil. Na té plastice i na té logopedii právě říkali, že to mělo souvislost s tím patrem.
@damdam
Malý jakože mluví ale svou hatlamatilkou skoro mu nerozumíme a řekla by jsem že i dost huhna na tři roky by jsem řekla žentonje fakt špatný a mluvit aspoň tou jeho řečí začal skoro ve dvou a půl letech