První kolo se šlapkama
- Fotoalbum (1)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Sorry. Tyč koupis a přidělas k jakekoli 16tce.
My tyč Máme. Trailgator. Nic moc. Nestabilní, unaveny dítě na tom usíná, namontovat to trvá má Můj vkus dlouho.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Eveelin píšenezkusil aLama":https://www.emimino.cz/…l/lama-lama/ zhovadilost? Když jsi to nezkusila, tak víš, že je to zhovadilost?
Kde jsem psala ze jsem to nezkusila?
Zkoušel to soused. Vím jak dítě dopadlo.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Promiň. Nějak mi ta prediktivní klávesnice píše ptákoviny.
Kolo Máme specialized hot rock 16. Má snizenou středovou tyc, lehkého ( ale s odrázedle se to srovnat proste neda).
Jinak do bazarového bych šla spis od toho soukromníka. S kola má Teda zkušenost nemám. Ale třeba lyze- přes inzerci po jednom dítě ti, někdy dvou. V bazarech výprodeje z půjčoven.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lama Lama A co je na výprodeji z půjčoven špatného? Myslím u těch lyží… v kolech se neorientuju.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No zatím co lyze po jednom nebo dvou dětech jsou ježdění dva tři týdny za sezónu, tak z půjčoven to točí furt. Do bazaru to dávají AZ když jsou nepujcovatelne. Proc by to jinak prodávali a ne půjčování dal.
Mé takového lyze jednou přišli. Táta na ne kouknul a říkal, že skluznice je už hodně z broušení a už nebude co stáhnout pokud se poskrábe. Paní pak přiznala ze si ve u nich byly 2 sezóny jak psala v inzeratu, ale už zazapomněla pridat ze kupovala už bazarove
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Za mě shrnutí po vlastních hojných zkušenostech s cyklistikou a dvou dětech. Je super, že aspoň trochu jezdil na tříkolce, naučil se šlapat, stabilita z odrážedla není vše. Koleček bych se rozhodně nebála, ucítí na začátku stabilitu a jistotu, protože je těžké pro ně naučit se rozjíždět a zastavovat, a pak odnaučit není dle mého takový problém. Pokud je mu 3,5 a je velký, rozhodně ne 12´´, ale už 16´´. Bazaru bych se nebála, na těchhle malých kolech není co zkazit. Navíc je to opravdu na sezonu, max na dvě. od 20´´ už má smysl o tom trochu přemýšlet. A těžká jsou všechna, to si nevybereš. Nezbývá, než nejezdit na začátku na dlouhé vzdálenosti a vždy dojet domů. Můžeš sednout na kole vedle něj a prostě holt musíme dojet domů. Tyč OK, dokupuje se zvlášť. Montáž je jen na začátku, pak už se jen nasadí na rychloupínák, takže asi 20 vteřin. Už jsme ani nevozili v batohu, ale přidělaný k dospěláckýmu kolu nějakou gumou. Má to jednu nevýhodu, jak to dítě vidí, chce hned na tyč:-)). Tyč jsme používali spíš pro delší výlety, jinak jsme ji nechávali doma, je to zase jen těch max 20 vteřin oddělat a přidělat. Mám jednu volnou, od známýho, po jednom dítěti, kdybys měla zájem. A ježdění na gumě, upřímně, nedokážu si to vůbec představit.. To když zrovna netáhne, tak tam ta guma visí? nezaplete se to do kola??
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lama Lama Nojo, ale ty lyže po 2 dětech jsou tak v průměru 5 let staré, což je horší než lyže, které jezdily celou jednu sezonu, ale je jim ten rok.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@Lama Lama Nojo, ale ty lyže po 2 dětech jsou tak v průměru 5 let staré, což je horší než lyže, které jezdily celou jednu sezonu, ale je jim ten rok.
to si nemyslim. ![]()
Navíc půjčovny je neprodávaj po roce.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@baramal píše:
Za mě shrnutí po vlastních hojných zkušenostech s cyklistikou a dvou dětech. Je super, že aspoň trochu jezdil na tříkolce, naučil se šlapat, stabilita z odrážedla není vše. Koleček bych se rozhodně nebála, ucítí na začátku stabilitu a jistotu, protože je těžké pro ně naučit se rozjíždět a zastavovat, a pak odnaučit není dle mého takový problém. Pokud je mu 3,5 a je velký, rozhodně ne 12´´, ale už 16´´. Bazaru bych se nebála, na těchhle malých kolech není co zkazit. Navíc je to opravdu na sezonu, max na dvě. od 20´´ už má smysl o tom trochu přemýšlet. A těžká jsou všechna, to si nevybereš. Nezbývá, než nejezdit na začátku na dlouhé vzdálenosti a vždy dojet domů. Můžeš sednout na kole vedle něj a prostě holt musíme dojet domů. Tyč OK, dokupuje se zvlášť. Montáž je jen na začátku, pak už se jen nasadí na rychloupínák, takže asi 20 vteřin. Už jsme ani nevozili v batohu, ale přidělaný k dospěláckýmu kolu nějakou gumou. Má to jednu nevýhodu, jak to dítě vidí, chce hned na tyč:-)). Tyč jsme používali spíš pro delší výlety, jinak jsme ji nechávali doma, je to zase jen těch max 20 vteřin oddělat a přidělat. Mám jednu volnou, od známýho, po jednom dítěti, kdybys měla zájem. A ježdění na gumě, upřímně, nedokážu si to vůbec představit.. To když zrovna netáhne, tak tam ta guma visí? nezaplete se to do kola??
co máte za tyč? my Trailgator, a 20 sec to rozhodně není. rychloupínák tam sice je, ale není to nasazovací, musí se to komplet vyšroubovat, paak zase vyšroubovat. K tomu ještě tyč rozhánout do délky, zajistit…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@Lama Lama Jak které, dospělácké dost často ano.
dospělácké ano, to máš pravdu. protože do půjčoven často chodí lidi, které si prostě chtějí zkoušet nové lyže, nové modely, jezdit na novinkách. staré lyže půjčí max. začátečníkům. Ale u dětí t tak nefunguje. alespon ne u těch prťat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tasa Taky mi vadí chlapecká kola s vysokým rámem. Dívčí vzory jsou s nízkým, ale na kluky málokteré. Starší kluci měli Leader Foxy (12´,14´,16´…atd), ale taky mají vysoký rám.
Prckovi jsem vybrala Puky. Lehké, pěkné, na 16´ přešel z 12´ Leader Foxu, předtím jsme měli koloodrážedla Puky. Boční kolečka nechtěl, šlapat se naučil rychle. Jsem ráda, protože prostřední syn byl na kolečkách závislý a bylo hrozně těžké je pak odnaučit. Každé dítě je jiné.
Nejstarší byl šikovný, odrážedlo neměl, ještě se neprodávaly v té době a naučil se na 12´ celkem rychle i bez koleček. Prostřední jak jsem psala se bez koleček bál, měl je ještě na 16´
Pak se naštěstí rozpadly, tak musel bez ![]()
To Puky je úžasné, dá se sehnat i použité, my jsme ho koupili na okolokola.cz, mají tam i bazar.
Kdybych tehdy neměla ve sklepě to staré, koupila bych mu Puky už 12´, ty rámy mají fakt nízké a děti se na nich učí lehčeji než na jiných.
http://www.okolokola.cz/…hev-d933.htm
Je drahé, ale pak půjde po rodině, tak nám to nevadí, užije ho více dětí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lama Lama píše:
dospělácké ano, to máš pravdu. protože do půjčoven často chodí lidi, které si prostě chtějí zkoušet nové lyže, nové modely, jezdit na novinkách. staré lyže půjčí max. začátečníkům. Ale u dětí t tak nefunguje. alespon ne u těch prťat.
Jak to víš o těch půjčovnach včetně toho, ze se pak dávají do bazaru?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@dianaa píše:
@tasa Taky mi vadí chlapecká kola s vysokým rámem. Dívčí vzory jsou s nízkým, ale na kluky málokteré. Starší kluci měli Leader Foxy (12´,14´,16´…atd), ale taky mají vysoký rám.
Prckovi jsem vybrala Puky. Lehké, pěkné, na 16´ přešel z 12´ Leader Foxu, předtím jsme měli koloodrážedla Puky. Boční kolečka nechtěl, šlapat se naučil rychle. Jsem ráda, protože prostřední syn byl na kolečkách závislý a bylo hrozně těžké je pak odnaučit. Každé dítě je jiné.
Nejstarší byl šikovný, odrážedlo neměl, ještě se neprodávaly v té době a naučil se na 12´ celkem rychle i bez koleček. Prostřední jak jsem psala se bez koleček bál, měl je ještě na 16´Pak se naštěstí rozpadly, tak musel bez
To Puky je úžasné, dá se sehnat i použité, my jsme ho koupili na okolokola.cz, mají tam i bazar.
Kdybych tehdy neměla ve sklepě to staré, koupila bych mu Puky už 12´, ty rámy mají fakt nízké a děti se na nich učí lehčeji než na jiných.
http://www.okolokola.cz/…hev-d933.htm
Je drahé, ale pak půjde po rodině, tak nám to nevadí, užije ho více dětí.
Diky moc
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@baramal píše:
Za mě shrnutí po vlastních hojných zkušenostech s cyklistikou a dvou dětech. Je super, že aspoň trochu jezdil na tříkolce, naučil se šlapat, stabilita z odrážedla není vše. Koleček bych se rozhodně nebála, ucítí na začátku stabilitu a jistotu, protože je těžké pro ně naučit se rozjíždět a zastavovat, a pak odnaučit není dle mého takový problém. Pokud je mu 3,5 a je velký, rozhodně ne 12´´, ale už 16´´. Bazaru bych se nebála, na těchhle malých kolech není co zkazit. Navíc je to opravdu na sezonu, max na dvě. od 20´´ už má smysl o tom trochu přemýšlet. A těžká jsou všechna, to si nevybereš. Nezbývá, než nejezdit na začátku na dlouhé vzdálenosti a vždy dojet domů. Můžeš sednout na kole vedle něj a prostě holt musíme dojet domů. Tyč OK, dokupuje se zvlášť. Montáž je jen na začátku, pak už se jen nasadí na rychloupínák, takže asi 20 vteřin. Už jsme ani nevozili v batohu, ale přidělaný k dospěláckýmu kolu nějakou gumou. Má to jednu nevýhodu, jak to dítě vidí, chce hned na tyč:-)). Tyč jsme používali spíš pro delší výlety, jinak jsme ji nechávali doma, je to zase jen těch max 20 vteřin oddělat a přidělat. Mám jednu volnou, od známýho, po jednom dítěti, kdybys měla zájem. A
ježdění na gumě, upřímně, nedokážu si to vůbec představit.. To když zrovna netáhne, tak tam ta guma visí? nezaplete se to do kola??
Diky moc
- načítám...
- Citovat
- Zmínit