První kolo se šlapkama

4760
21.1.15 19:17

První kolo se šlapkama

Ahoj,
jdu si pro radu. Syn bude mít čtvrté narozeniny a chtěli bysme mu pořídit kolo se šlapkama, ale nějak se nemůžeme s manželem shodnout na velikosti.
Syn měří 108 cm, od dvou let jezdí na odrážedle.
Já bych koupila kolo velikosti 16, když teprve začíná. Manžel by chtěl koupit 18, že je syn vysoký a přijde mu zbytečný kupovat 16. Kdyby na šlapacím kole už uměl, tak bych asi taky šla do té 18. Takhle se bojím, aby to na něj nebylo moc velké a ušlápl to (to říkal i prodavač v krámě). :nevim: :nevim:
Co myslíte vy?
Díky za rady a postřehy

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10351
21.1.15 19:21

Dcera začínala ve 4letech, měla asi metr a kolo vel 14. A to měla sedlo úplně dole a i tak to bylo takový trochu větší. Jak ty děti začínají, potřebují víc dosáhnout při sezení až na zem a ona dosáhla jen malinko špičkou..no nebylo to ono. Tudíž bych koupila 16.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Tímeaaa
21.1.15 19:21

Na co já zas myslím :oops: :oops: :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
340
21.1.15 19:22

My meli 16" a navic velky problem po odrazefle, ze neumel slapat, tak jsme mu pridelali na den pridavna kolecka a druhy den uz jezdil a slapal sam :) (pridavna kolca jsme sundali)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10351
21.1.15 19:22
@Tímeaaa píše:
Na co já zas myslím :oops: :oops: :mrgreen:

Huš, čunče :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
340
21.1.15 19:22

@Tímeaaa ja nejdriv taky :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4648
21.1.15 19:22

Jediná rada je vzít dítě do obchodu a vyzkoušet různá kola. Mladší měl v létě 5, jezdil na 16ctce úplně v pohodě, zkoušel staršího dvacítku, ale ještě mu dělalo problém se rozjet. A to na kole jezdí od necelých 4. Nedávno kluci vytáhli kola a mldadší už na dvacítce jezdí v pohodě, jen si musí ještě zvyknout, že je to kolo prostě větší. Měří aktuálně v 5,5 letech 109 cm. Takže podle mě 18ctka na vaši výšku v pohodě, ale…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9066
21.1.15 19:23

Urcite 16ku. Dcera zacinala ve 3,5 letech (to merila asi 105cm) na 12ce, a ve 4,5 (to merila asi 112cm) presla na 16ku. Ted je ji 5 let, meri 117cm a 16ka je ji jeste krasne, myslim, ze do 6 let ji vydrzi ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Tímeaaa
21.1.15 19:23
@zuzouš píše:
Huš, čunče :lol:
:D jsem si představila nějaký gangbang :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Upravit
2242
21.1.15 19:23

@Jarka K Záleží na konkrétním kole, každá značka má jinak stavěný rám a chce to vyzkoušet, ale s velikostí bych nespěchala. Běžně se tří-čtyřleté děti učí na kole 12, šestnáctka se jim dává, až jsou si jistí, takže si myslím, že šestnáctkou nic nezkazíte. Když na něj bude kolo vysoké, může se vám šprajcnout a nemusí se chtít učit jezdit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
21.1.15 19:24

18 ne, to nedala ani moje pětiletá, dělalo jí to problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4346
21.1.15 19:24
@Tímeaaa píše:
Na co já zas myslím :oops: :oops: :mrgreen:

Nejsi jediná :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2915
21.1.15 19:24

@Jarka K Ahoj.My teď taky k synovým 4.narozeninám koupili kolo-velikost 16.Nekde jsem na netu našla, že 16 je pro děti od 110cm. A přijde mi tak akorát, přiměřěně jeho velikosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2997
21.1.15 19:26
@Tímeaaa píše:
Na co já zas myslím :oops: :oops: :mrgreen:

proč myslíš, že jsem tady? říkám si „to se zase nějaký čuně při večeru nudí“ :lol: :lol: :lol:…a ony pedály :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4648
21.1.15 19:29

Fakt jedině vyzkoušet, na naší dvacítce je napsáno něco-9 let. Starší má skoro osm a je na ní už jako vosa na bonbonu. Další rok už si nedovedu představit. Koupili jsem 24 a úplně v pohodě na ní jezdí. Ono záleží, jestli to má být (myslím obecně ne přímo u zakladatelky) kolo na výlety nebo na občasné zajetí na hřiště, do parku a tak. To pak asi nevadí když je menší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Enduro

  • (4.7) + 13 recenzí

Chodítko DJ

  • (3.9) + 11 recenzí

Street odrážedlo

  • (5) + 8 recenzí

Odrážedlo

  • (2.5) + 8 recenzí