První kolo se šlapkama

Napsat příspěvek
Velikost písma:
10726
12.5.15 21:30

My jedno kolo dostali, ale je to 16 a navíc s klucicim rámem, ma co dělat, aby na nej vylezl přes rám, navíc nohama nedosáhne na zem. Ma asi 107 cm, myslím syn. Uvazuju o 14 s nižším rámem, co myslíte?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81490
12.5.15 21:41

Dcera měla loni metr a šetnáctku Specialized zvládla, byly jí tři. klučičí rám.
podle mě to není o klučičím, holčičím rámu. Klidně to může mít tu středovou tyč sníženou i u klučičího ( třeba Spešl nebo Superior ), starší Autoři maj třeba středovou tyč vysoko, sedlo poměrně taky. Ale ani ty holčičí rámy kolikrát sedlovku nedostaneež nízko, kvuli dlouhé sedlovce, prostě tam nejde víc zarazit ( to je třeba příklad odrážedla Specialized), leda jí uříznout, ale to se zas připravíš o záruku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10726
12.5.15 21:45
@Lama Lama píše:
Dcera měla loni metr a šetnáctku Specialized zvládla, byly jí tři. klučičí rám.
podle mě to není o klučičím, holčičím rámu. Klidně to může mít tu středovou tyč sníženou i u klučičího ( třeba Spešl nebo Superior ), starší Autoři maj třeba středovou tyč vysoko, sedlo poměrně taky. Ale ani ty holčičí rámy kolikrát sedlovku nedostaneež nízko, kvuli dlouhé sedlovce, prostě tam nejde víc zarazit ( to je třeba příklad odrážedla Specialized), leda jí uříznout, ale to se zas připravíš o záruku.

Kolo není v zaruce, spis myslím, ze by tam zbyl ostrý kus/. Zapilovat by to asi neslo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81490
12.5.15 21:50
@tasa píše:
Jak to víš o těch půjčovnach včetně toho, ze se pak dávají do bazaru?

jsem jich pár obešla. nakonec jsem tam koupila běžky, protože to je fakt nesehnatelný artikl- nejmenší běžky z druhé ruky. nakonec jsem slevila z požadavků a koupila výprodej z půjčovny. Na druhého jsem koupila přes známé a fakt je tam rozdíl. Ty ježděné jedním dtětem jsou jak nové, bazarové hnusný, odloupaná, oprejskaný lak. Ale na ty běžky se toho nebojim. I ty lyže si řikám, že ty děti tolik nepotřebují, jezdí párt týdnů v roce.

U toho kola vlastně jako u jediného sportovního vybavení neberu z druhé ruky. Mě prostě přijde, že to děti používaj furt, prakticky v sezoně denně a podle toho to kolo po dvou dětech vypadá ( ted nemluvím o 12tce, ale o 16tce a víc). Vidím na hřištích, v parcích, na závodech, že děti s koly nezacházejí zrovna v rukavičkách, o pravidelných servisech dětských kol si nedělám iluze, skladování v zimě všelijaké… Na mě to prostě už má moc komponent, šroubečků, co se můžou při používání potento.
Brusle, lyže, běžky… z druhé ruky kupuji a mám dobrou zkušenost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81490
12.5.15 21:52

A co teda máš za značku? 107 je už dost, na to aby dosáhl na šestnáctku. Starší má 110 a má už dvacítku. tak to by v tom byl čert… ale zas je pravda, že jezdí už dlouho a stačí mu dosáhnout špičkou. ty prďousové potřebujou zpočátku jistotu došlapu obou nohou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6398
12.5.15 22:36

Ono taky záleží na délce nohou, kluk je stejně velký jako kámošky dcera, ale nohy má o třetinu kratší, tak na jejím kole (chlapeckém) neměl šanci.
Kluci měli i 14´a jezdili na něm hodně. Ono to chce asi vyzkoušet, někde v obchodě zkusit ho posadit na kola se sedlem v nejnižší poloze, některé 14´mají sedlo výše než některá 16´, průměr kol s tím nemusí souviset… Kolo 14´může být pro něj nepohodlnější než nízká 16´. Nebo poproste někde venku, lidi s tím nemají problém, v parku, na hřišti… vyzkoušejte různé typy :) Mi to taky nevadí, když chce někdo zkusit na našem pojezdit po hřišti. Teď se hodně nakupuje v e-shopech, tak je to pochopitelné..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9659
12.5.15 22:37

@baramal na kolech jsme už naučili jezdit 3 děti. 4. se bude učit letos o prázdninách. Guma je super. Vypadá spíše jako lano. Ani jsem to moc nezkoumala, manžel si to řeší sám. Děti si dal na gumu, jen když jsme v lese jeli do dlouhého a táhlého kopce. On se trochu zpomalil a děti to vyjely snadno ;) Bylo to fajn ;) Pak ho sundavá. Po rovince nebo z kopce jezdí samy ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81490
12.5.15 22:40
@dianaa píše:
Ono taky záleží na délce nohou, kluk je stejně velký jako kámošky dcera, ale nohy má o třetinu kratší, tak na jejím kole (chlapeckém) neměl šanci.
Kluci měli i 14´a jezdili na něm hodně. Ono to chce asi vyzkoušet, někde v obchodě zkusit ho posadit na kola se sedlem v nejnižší poloze, některé 14´mají sedlo výše než některá 16´, průměr kol s tím nemusí souviset… Kolo 14´může být pro něj nepohodlnější než nízká 16´. Nebo poproste někde venku, lidi s tím nemají problém, v parku, na hřišti… vyzkoušejte různé typy :) Mi to taky nevadí, když chce někdo zkusit na našem pojezdit po hřišti. Teď se hodně nakupuje v e-shopech, tak je to pochopitelné..

naprostý souhlas

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10726
24.5.15 08:00
@Lama Lama píše:
A co teda máš za značku? 107 je už dost, na to aby dosáhl na šestnáctku. Starší má 110 a má už dvacítku. tak to by v tom byl čert… ale zas je pravda, že jezdí už dlouho a stačí mu dosáhnout špičkou. ty prďousové potřebujou zpočátku jistotu došlapu obou nohou.

znacku nevim zpameti, napisu. nohy ma dlouhy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
29.5.15 14:35

Ahoj, já bych se spíš přiklonil k názoru tvého manžela, koupil bych kolo velikosti 18 a pro klid v duši bych ho vybavil přídavnými kolečky. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Enduro

  • (4.7) + 13 recenzí

Chodítko DJ

  • (3.9) + 11 recenzí

Street odrážedlo

  • (5) + 8 recenzí

Odrážedlo

  • (2.5) + 8 recenzí