První kontrola 5+6tt, není to ještě brzy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fialka95
Povídálka 49 příspěvků 03.10.18 09:12
První kontrola

Ahoj holky :) ve čtvrtek jdu na první kontrolu, dle ms bych měla ten den byt 5+6tt. Co jsem tak zpozorovala, přijde mi to na první kontrolu ještě brzy :think: co můžu tedy ten den očekávat, že se dozvím a nedozvím? A kdy mate kontroly naplánované vy? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

1mila2
Kecalka 381 příspěvků 03.10.18 09:19

Byla jsem 5+5 a doktor rekl, ze tam pocinajici tehotenstvi vidi, ale asi nevidel miminko, ale jen vacek. Ono nic moc videt nebude. Nekteri berou krev na HCG, muj ne. Objednal me za 2 tydny a to uz potvrdil srdicko.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 03.10.18 09:26

@Fialka95 v deloze muze neco videt, ale taky nemusi…prevde­podobne si te ozve za cca 2 tydny na potvrzeni srdicka. Drzim palce, at je vse v poradku :kytka:

Fialka95
Povídálka 49 příspěvků 03.10.18 09:44

@1mila2 @Kukacka123 já prave volala sestřičce ve čtvrtek, to jsem měla teprve první den zpoždění a ona chtěla, abych přišla už ten den, tak mě to trochu rozhodilo, že už tak brzy. Tak uvidim zítra :) dekuju :kytka:

Jannys
Kelišová 6501 příspěvků 03.10.18 09:45

5+5 potvrdí těhotenství, že je tam váček ovšem ještě ne mimís.
Kontrola další za 2-3 týdny.

Fialka95
Povídálka 49 příspěvků 03.10.18 09:47

@Jannys @Kukacka123 @1mila2 a da mi již snímek? Chceme to s přítelem oznámit rodičům, ale rádi bychom měli aspoň fotku váčku :)

Jannys
Kelišová 6501 příspěvků 03.10.18 09:50

@Fialka95 fotku ti na vyžádání dá.Pokud tam něco bude.
Nechcete oznámit rodičům tuto událost až kolem aspoň 8 TT kdy půjde něco vidět a bude potvrzena srdeční akce.
Takto brzo já bych neoznamovala :roll:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8759 příspěvků 03.10.18 09:53

@Fialka95 z vlastní zkušenosti bych to neoznamovala takhle brzo, nikdy nevíš co se může stát, ale pokud Ti nevadí že v tom horším případě Tě bude celá rodina litovat apod, tak to oznamte..

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 03.10.18 10:11

@Fialka95 tak na pozadani ti ji urcite daji, ale ja bych to neoznamovala teda…muze se stat cokoli (ja SP v 5tt a pak ZT v 17tt - to uz rodice vedeli)…ja bych pockala do 12tt na 1. screening ;) ale tak pokud ti pripadne nevadi, ze te treba budou litovat, tak proc ne :nevim: at to dobre dopadne :kytka:

Bubla_Bučková
Závislačka 4040 příspěvků 03.10.18 10:24

Vy píšete o jakési lítosti… Tak jsou to vlastní rodiče, komu se svěřit s prodělanym sp a zt jinému, než vlastní mamce :nevim: Kolikrát lepší než pak půl roku poslouchat, že jestli víme, jak se dělají děti, že Mařka odvedle má pátý a pak doma brečet do polštáře, že to nejde. Asi mají hezké vztahy a nejsou to velké drbny. Já bych oznamovala kolem toho 10. tydne, to se dělá druhá kontrola a odběry a i fotka už je hezká. Po screeningu je to třeba až 13. Týden a mezitím už člověk musí třeba zamlžit nebo lhát (alkohol, nevolnost…) a to třeba taky každý nechce. U mě - mamka a ségra věděly už o počuranem testu a podporovaly mě před každou kontrolou a prožívaly jsme vm spolu. Tchýně je spíš ta drbna, tak tam jsme to nechali až na ten 10 týden s tím, ať nic neříká a teda to i dodržela.

Kriss Tina
Kelišová 5920 příspěvků 03.10.18 10:38

@Fialka95 byla jsem teď taky v 6tt, byl vidět už váček a počínající srdeční akce :srdce: když nic vidět nebude vezmou ti krev, stejně tě objednaj tak za 2 týdny znova jak se to vyvíjí. Neoznamuj, z vlastní zkušenosti už budu oznamovat nejdřív ve 2. trimestru takle na začátku je to hrozně nejisté :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 43469 příspěvků 03.10.18 10:42

Strašně moc záleží. Velmi pravděpodobně tam bude jen gestační váček, čili na ultrazvuku jen černej flek, to fakt není žádná „chlubicí“ fotka. To bych si počkala aspoň do nějakého 8.-9.tt, kdy už je na utz vidět aspoň něco připomínající miminko - ručičky, nožičky… a zároveň pravděpodobnost konce dost klesá.
Taky můžeš mít kliku a velmi výjimečně v tomhle tt vidět už i embryo se srdíčkem, ale i tak je to pármilimetrovej bílej flek uvnitř černýho.

Fialka95
Povídálka 49 příspěvků 03.10.18 12:13

Holky dekuju všem za názory, ale na ty jsem se neptala. Máme s rodiči výborný vztah, takže i kdyby se něco stalo a oni v té době o těhotenství nevěděli, stejně bychom jim to řekli. :) samozřejmě ještě zvazime, kdy jim to rekneme, jen jsem se ptala na tu možnost fotky :)

ugluk
Hvězda diskuse 43469 příspěvků 03.10.18 12:26

Záleží na doktorovi, třeba moje by se asi tisknutí fotky černého fleku (čili ne miminka, ale jen jeho okolí) s klepáním na čelo bránila, ale kdybych na tom trvala, dala by. Asi by dala i foto prázdné dělohy, prostě ten přístroj to vytisknout umí, tak co :)

Fialka95
Povídálka 49 příspěvků 03.10.18 12:52

@ugluk chápu :D mne jde hlavně o to ze přítel pracuje ještě teď v zahraničí a nevíme kdy zase bude příležitost to doma oznámit a já nezvládnu další měsíc návštěv aniž by si něčeho nevsimli :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >