Kdy chystat výbavu.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 20:42
Kdy chystat výbavu .

Dobrý večer maminky jsem momentálně 25+2 a je to moje první těhu. 8) A tak si říkám není čas začít něco už nakupovat? Jak jste na to byli vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 02.10.18 20:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky jsem momentálně 25+2 a je to moje první těhu. 8) A tak si říkám není čas začít něco už nakupovat? Jak jste na to byli vy?

A co je na tom tak anonymního ??

Já mezi 20tt - 30tt měla to hlavní. Při odchodu na mateřskou jsem nakoupila věci do porodnice a udělala jsem dobře.

morinka7
Kelišová 6907 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 20:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky jsem momentálně 25+2 a je to moje první těhu. 8) A tak si říkám není čas začít něco už nakupovat? Jak jste na to byli vy?

Proč anonym ? :lol:
Já zacela nakupovat postupně od prvního screeningu. Do 30tt jsem měla všechno ;)

7.straka
Kecalka 167 příspěvků 02.10.18 21:02

Už je čas, začni si pročítat recenze na kočár a autosedačku. Zbytek koupíš v každém větším Tescu - od vaničky, přes hadříky, až k mazání na zadek.

Aanneetta
Povídálka 41 příspěvků 02.10.18 21:05

Já jsem 31tt a ještě nemám nic. Je to individuální. Já nechci mít doma nic moc a nakoupit až na poslední chvíli. Člověk nikdy neví, co se stane..

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 39 inzerátů 02.10.18 21:10

@Aanneetta Já bych to teda nenechávala na poslední chvíli. Nikdy nevíš,kdy porodíš,pokud nebudeš muset být několik týdnů hospitalizovaná apod. A navíc lítat po nákupech,přepírat a žehlit když už bolí záda,břicho,otékají nohy není vůbec nic příjemného. Já jsem 31+3 a už mám vše vyprané a vyžehlené ve skříni,nakoupenu základní kosmetiku a plínky, věci do porodnice na hromádce ve skříni.První syn byl narozen měsíc před prvním termínem,jak sem byla tenkrát ráda,že sem měla vše připravené

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 02.10.18 21:17

Začala jsem nakupovat po 24tt. Rodila jsem nečekaně v 35+4 a byla jsem vážně ráda, že mám vše přípravené, a že mě asi tak 2-3 týdny před tím „něco“ dokopalo,abych vyprala, vyzehlila a uložila věcičky :)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 02.10.18 21:22

Ja zacala cca kolem 28tt a po 3. screeningu ve 30tt uz dokoupila vse, abych tak do 36tt mela vse vyprano, vyzehleno a pripraveno + sbalenou tasku do porodnice ;) asi je to individualni…ja teda poprve mela ZT v 17tt, takze brzy bych nezacinala, ale ted uz bych klidne koukala po postylce, kocarku, sedacce… ;)

@Aanneetta ty jo a co kdyz porodis driv? 8o kdy chces zacit nakupovat? Ja si to teda celkem uzivala ty pripravy a na manzelovi jsem to nechtela vse nechat :P navic 31tt uz je celkem mala pravdepodobnost, ze bude neco spatne, to by mohlo byt i u porodu a v cem by miminko bylo :lol: :nevim: nebo mas nejaky problemy? Nebo to nechapu… :mrgreen:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8809 příspěvků 02.10.18 21:38

@markyska82 u prvního jsem prala a žehlila 12 dní před termínem a nic mi neuteklo, představa že mám 3m vyprané oblečení ve skříni a pak ho dám miminku se mi příčí, teď čekám druhé TP mám v půlce ledna a prát budu po Vánocích, však každého věc ne :) nemyslím si že nachystaná výbava je všechno :)

Jinak pro zakladatelku - u prvního jsem nákupovala průběžně od cca 20tt po tom co nám potvrdili pohlaví, ale hlavní věci jako postýlka, kočárek apod jsme řešili až po rekonstrukci bytu takže cca 6 týdnů před porodem a prala a žehlila jsem chvíli před termínem a nic mi neuteklo :) a navíc v dnešní době kdy koupíš všechno buď na netu nebo v jednom obchodě, mi nepřijde nutnost mít všechno nasyslené doma 3m před porodem :)

Aanneetta
Povídálka 41 příspěvků 02.10.18 21:40

@markyska82 Tak chápu, ale každá jsme jiná:) Čekám dvojčata, takže to rození dřív úplně chápu. Ale přeci jen se dá dneska všechno koupit na netu. Navíc můj muž umí prát i žehlit, tak to snad zvládne, pokud budu delší dobu s prckama v nemocnici.

Jen jsem chtěla říct, že někdo má výbavičku hned, ale taky je celkem normální to tolik nehrotit. Nic proti ničemu. Každý ať si jede na pohodu:)

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 02.10.18 21:42
@Aanneetta píše:
Já jsem 31tt a ještě nemám nic. Je to individuální. Já nechci mít doma nic moc a nakoupit až na poslední chvíli. Člověk nikdy neví, co se stane..

Jo, tak to si povíme až pojedeš 6 týdnů před termínem rodit :D Tedy ne že bych ti to přála, ale já jela ani jsem nevěděla jak. V ten den manžel dovezl postýlku od našich. A byla jsem ráda, že jsem ve 30tt většinu věcí uložila do komody.

123straka321
Kecalka 162 příspěvků 02.10.18 21:44
@Anonymní píše:

Já už bych začala. Aspoň tedy většina maminek se na to těší, já si to užívala tak v klídku. Po potvrzení těhotenství jsem z nadšení cestou domů koupila první obleček (i když vím, že se může něco stát, ale prostě jsem to tak cítila) a potom od 20. týdne jsem postupně pokračovala v dalším doplňování věcí. Tedy u prvního - druhý drtivou většinu věcí podědil =)…ale ve 30. týdnu jsem měla téměř vše, respektive měla jsem to tak, že kdybych aktuálně šla rodit předčasně, tak už mám připravené vše potřebné. A nakonec to o kus dřív bylo - i když ne tedy o tolik.

Aanneetta
Povídálka 41 příspěvků 02.10.18 21:44

@Kukacka123 Jasně, někdo má rád všechno pod střechou, ale já jsem spíš opačný typ. Prostě pohodička. Kočár mám vybraný i s autosedačkou. Muž to zajede koupit až to bude třeba. Dneska je prostě všechno k dostání do pár minut, v nejhorším do pár dní. Navíc věřím mému mužovi, že to zvládne. Bude táta stejně jako já máma. Žádný problém, jen jiný přístup.

Aanneetta
Povídálka 41 příspěvků 02.10.18 21:46

@P4ja Jasně, nechtěla jsem provokovat. Chápu, že tady většina holek nakupuje brzy. Jen jsem chtěla napsat zakladatelce, že jsou i jiné typy maminek, které to mají jinak a není to nijak nenormální.

ugluk
Hvězda diskuse 43554 příspěvků 02.10.18 21:47

Jsem po druhotrim. screeningu, něco málo za půlkou. Chci mít promyšleno, co bude všecko třeba. S druhým asi tak půlka věcí oproti prvnímu :mrgreen: A to mi po prvním prakticky nic nezbylo. Když narazím na něco zajímavého, co bude třeba, klidně pořídím. Když mi někdo něco nabídne po svých dětech a mně se to hodí, klidně už teď kupuju/ půjčuju si (kolikrát jsou rádi, že jim to doma nebude zaclánět, takže se toho rádi zbaví hned). Tímhle tempem se mi tu asi do 30.tt sejde většina věcí, o něco si napíšu Ježíškovi a zbytek dokoupím klidně krátce před porodem. Plenky (látkovky) nakoupím v předvánoční akci. Takže takové to klasické prolézání obchodů a sjíždění eshopů mě asi zcela mine. Ale fakt to bude i tím, že marně přemýšlím, co je na mimino potřeba třeba z lékárny - na první toho byla tuna a pak jsem to téměř nevyužila, na druhé mám teploměr a možná pořídím lahvičku slunečnicového oleje :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >