První trimestr - období štěstí a strachu

81
24.6.15 14:11

První trimestr - období štěstí a strachu

Ahoj holky :kytka:
Zajímalo by mě jak to máte vy, ale já jsem pořád v napětí a ve strachu :roll: jsem v 8+1tt a pořád někde čtu o zamlklém těhotenství a podobně.. Mám z toho hrůzu, že to převládá víc jak radost :( Na kontrolu jsem měla jít až 3.7. ale od pondělí jsem byla zase vyplašená jestli se něco náhodou neděje, protože nemám vůbec žádné příznaky, nezvracím, v podbříšku mě také skoro vůbec nebolí ani nepíchá, prsa nerostou a bradavky jsou citlivé minimálně, žádně chutě, žravost..nic :nevim: Ano lepší jak celé tři měsíce prozvracet, ale i tak jsem z toho nesvá. Dneska jsem to nevydržela a zavolala jsem na gynekologii a ještě dneska jsem tam mazala na kontrolu.. Doktor mi potvrdil 8 týden a miminko je zdravé a vyvýjí se. Přesto ale pořád do toho 12tt je kus doby a já už se těšim až ten první trimestr bude za mnou abych se už mohla začít obávat jen porodu :lol: :lol: Tak mě zajímalo jak jste na tom vy, jestli si těhotenství užíváte a vůbec nemyslíte na to špatné nebo jste jak já a plašíte při každé příležitosti.. Hezký den :hug:

Příspěvek upraven 12.07.15 v 20:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
24.6.15 14:18

@Barus21 timhle tempem se zblázníš. Protože první trimestr je brnkačka proti všemu, co následuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
24.6.15 14:18

@Barus21 klid, co se ma stat se stane :kytka: bud rada, ze ti je dobre, nesleduj se tolik, odpocivej, tes se.
Ani po 12tt nemusi byt vyhráno, to by ses bála celou dobu ;)
U me to bylo tak, ze jsem byla v klidu a naopak manzel mi zakazoval o tom mluvit, kdyby se to nepovedlo. Takze az nekdy do 13tt, kdy malyho poprve videl na utz, to pro nej bylo tabu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
24.6.15 14:23

@Barus21 jj, přesně tak.. mmchdm, u mě se to celé podělalo 16 tt, kdy přišlo první krvácení a 25 tt, kdy se rozjel porod.. to jsou teprve chuťovky.. ty začátky jsou proti tomu fakt nic. Jestli je to zdravé, udrží se. Ale později už to neovlivníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
24.6.15 14:25

Tak on se ten strach s 12tt jen tak neztratí, aspoň já ho měla pořád. Už sem se nemohla dočkat pohybů abych věděla že je vše ok a i teď když se půl dne v břichu nic neděje, tak začnu přemýšlět jestli je vše ok :nevim: Jinak přeji krásné těhulkování a buď ráda že ti je dobře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
24.6.15 14:31

To taky pravda, že je tam pořád něco, ale přesně jak ted napsala @Lenek tak to budu já, pul dne se nepohne a já už budu plašit.. ach jo, ale já jsem prostě taková je to fakt na palici ale nemůžu si pomoct, to prostě člověk neovlivní, přitom se i snažim zabavit, dodělávám byt, balkon atd.. Jinak děkuju, jsem ráda, že mi je dobře, já asi zase kdyby mi bylo špatně tak taky plašim, ted je mi až moc dobře, tak plašim taky.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
24.6.15 14:50
@martina.se píše:
@Barus21 jj, přesně tak.. mmchdm, u mě se to celé podělalo 16 tt, kdy přišlo první krvácení a 25 tt, kdy se rozjel porod.. to jsou teprve chuťovky.. ty začátky jsou proti tomu fakt nic. Jestli je to zdravé, udrží se. Ale později už to neovlivníš.

jejku to ve mě hrklo…a dopadlo to špatně?? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
24.6.15 14:55

@Barus21 věř sobě i miminku..a neplaš tolik. Já také měla pořád takový v pozadí pocit, že s tát se může kdykoli cokoli a první trimestr mi hrozně neutíkal..ani u jednoho dítka. Na každou kontrolu jsem šla se staženou zadnicí, zda bude vše OK. A šťastný pocit, že je vše Ok mi vydržel tak týden :lol: Celkem v klidu jsem začala být, až když jsem začala cítit pohyby a měla tak každodenní kontrolu, že to maličké ve mně žije a roste a když bylo po všech velkých vyšetřeních na vývojové vady, srdíčko, rozštěpy.. Ale snažila jsem se na to myslet co nejméně a být zaměstnaná prací či prvorozeným..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
24.6.15 14:57

Holka zpomal a přestaň šílet, nebo se z toho zblázníš. Ber to tak, jak to je a nepřivolávej nic horšího. Prostě si to těhotenství užívej. Mimochodem víš, že se může stát cokoliv kdykoliv během těhotenství, porodu i celého života?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
24.6.15 14:59

Pokazit se to může v jakémkoliv týdnu. Já jsem teď 34. týden a čtu si hrůzostrašné věci, jak se to pokazilo 34., 35.,36. atd. týden, až těsně do porodu :( Strach je normální, ale musíš si říkat, že tobě se to nestane. Jinak se z toho zblázníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
24.6.15 15:16

@Barus21 Zapomeň na klišé o užívání si těhotenství. Myslím, že jiný stav opravdu není o nějákem užívání si, já si totiž pod pojmem užívat si představuji zcela něco jiného.
Jinak důvody k obavám si najdeš vždycky - v těhotenství i později s miminem/dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
24.6.15 15:25

Měla jsem strach a dost, samozřejmě jsem si vytoužené těhotenství užívala, ale dá se říct, že teprve po porodu se mi ulevilo, že se maličká narodila živá a zdravá. Teď jsem 35.tt a mám to opět stejně, zase si oddychnu až po porodu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
9092
24.6.15 16:19

Pozitivním testem tyhle nervy začínají a neskončí už nikdy…
Tvůj strach chápu, tím spíš že už jedno zamlklé těhotenství mám za sebou. Ale je potřeba hlavně myslet pozitivně, tyhle své stresy akorát přenášíš na miminko a to není dobré. Věř, že to bude v pořádku a určitě bude.
Jsem ve 14.týdnu, strach jsem měla a mám pořád, to je asi přirozené ale snažím se myslet pozitivně a prostě miminku věřím, že to zvládneme. Ono se může stát cokoliv nejen v prvním trimestru ale i kdykoliv později, nicméně kdybys na to měla pořád myslet, tak se zblázníš.
Pokud můžu dát tip, co trochu pomohlo mě - podívej se na netu na domácí ultrazvuk Angelsounds. U prvního těhotenství jsem to neměla, ani nevím jestli to bylo, prostě jsem to neznala. Teď mi ho nabídla kamarádka a po zamlklém těhotenství jsem to uvítala, jednou za den si k tomu lehnu, najdu srdíčko a aspoň slyším, že tluče a že je snad vše v pořádku. V 8tt je na to ještě brzy ale tak od toho 11-12tt bys srdíčko mohla slyšet :) @Barus21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
24.6.15 16:25

@Verca1989 Ty vado tak to je super věc :) mrknu se na to :) Jo já vím, že určitě nejsem jediná co se takhle obává ale pořád tady čtu o těch zamlklých těhu.. kdybych sem nelezla tak se tak nestresuju :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
24.6.15 16:29

@Verca1989 Jinak přeju at vše dobře dopadne a jste s miminkem zdraví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu