Prvorozené dítko a nové těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 04:34
Prvorozene ditko a nove tehotenstvi

Ahoj maminky :kytka: Pred vice nez tydnem jsem z testu zjistila, ze jsem podruhe tehotna. K lekari jsem se objednala az na zacatek listopadu, at nic neuspecham. Doma mam 19ti mesicniho prvorozeneho chlapecka (kojeneho). A ted k dotazu - presne ode dne, kdy jsem objevila dve carky, je syn jako vymeneny - spatne spi, porad se budi a chce prso, pres den me kontroluje a chce prso. Vzdycky se rad k mamince pritulil a dal si mlicko, ale v poslednich tydnech se to pres den hodne omezilo, kolikrat nemel ani cas, zacal vice jist a pit a taky i docela hezky spat. A ted? Jako kdybych mela doma zase miminko. Je mi jasne, ze se mohlo mlicko temi hormony zmenit a ze si me vic hlida treba a tak, ale mam trochu strach, aby se to zase vratilo do normalu, respektive aby i to druhe miminko bylo v poradku a tak intenzivnim kojenim jsem mu treba neublizovala. Citim se jinak velmi dobre, zadne bolesti nebo problemy nemam. Druhe tehotenstvi jeste ani nemam potvrzene, ale mam toho za sebou po gynekologicke strance dost a tak jsem z toho vseho trochu nervozni. Syna miluji a nerada bych ho nasilim odstavovala, vzdy jsem chtela kojit tandem, ale ted jsem trochu vystresovana. Zlepsi se to? Dekuji za precteni a Vase nazory. Prosim o zachovani anonymu, je to vse jeste velmi cerstve. :kytka:

Reakce:

Altamira
Kecalka 131 příspěvků 19.10.18 05:25

Se změnou chování syna bohužel neporadím. Kojila jsem ještě dva měsíce po tom, co jsem otěhotněla. Sestra na gynde byla shodou okolností i laktační poradkyně, takže tandemové kojení jsem s ní probírala. Pokud je prý těhotenství jinak v pohodě, není důvod přestávat, potvrdila mi doktorka. A já jsem negativa nepostrehla, alespoň ne v začátcích. Nicméně já malýho odstavila, ale v té době mu bylo už 26 měsíců. Bála jsem se toho, jak by to zvládl, až budu v porodnici a nějak jsem cítila potřebu být u toho a nenechat ho odstavit někde jinde s někým jiným. Po odstavu začal spát celou noc a já se konečně nemusela kroutit v X polohách, když chtěl uprostřed noci střídat prsa. Ale tý závislosti se úplně nezbavil a já kolikrát vyměkla a prso mu na chvíli půjčila, to jsem byla cca v pátým měsíci. Měla jsem z toho pak lehké kontrakce, takže jsem mu prso zase hned brala. Malé Jsou teď dva měsíce a syn, aby na sebe upozornil, víc zlobí, ale malou má rád. Do normálu se to už asi nesrovná, vždycky bude něco, přece jen čekáš druhý a dvakrát bejt nemůžeš. Ale v kojení bych asi pokračovala, pokud nebudeš mít třeba rizikové.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 05:55

@Altamira Moc dekuji za reakci :* Necham tomu volny prubeh a uvidim, co a jak dal. Musim vydrzet do prvni lekarske kontroly a verim, ze kdyz bude vsechno v poradku, tak se taky uklidnim, mozna ze me citi nervozitu a to se na nem odrazi. Jinak je to hodny chlapecek. Ale s tou porodnici a tak souhlasim, v soucasnosti si nedokazu predstavit, jak to zvladneme, ale to bude az za x mesicu a do te doby mam cas se s tou situaci srovnat a jak rikate pripravit ho na to vsechno a pripadne odstavit. Jak jste syna odstavila vy? Slo to dobre? U nas to bude asi vesele, musim se na to pripravit, at z toho syn nema trauma 8o

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63369 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 06:53

Nemyslim si, ze ba ta zmena chovani byla hormony, spis reaguje na tvou zmenu chovani…

ivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 19.10.18 07:03
@j.a.n.i1 píše:
Nemyslim si, ze ba ta zmena chovani byla hormony, spis reaguje na tvou zmenu chovani…

Taky si myslím.

dobromyslin
Povídálka 29 příspěvků 19.10.18 08:26

To bude nejspíš změna hormonů v tělě a změna je v tobě.

Altamira
Kecalka 131 příspěvků 19.10.18 10:21
@Anonymní píše:
@Altamira Moc dekuji za reakci :* Necham tomu volny prubeh a uvidim, co a jak dal. Musim vydrzet do prvni lekarske kontroly a verim, ze kdyz bude vsechno v poradku, tak se taky uklidnim, mozna ze me citi nervozitu a to se na nem odrazi. Jinak je to hodny chlapecek. Ale s tou porodnici a tak souhlasim, v soucasnosti si nedokazu predstavit, jak to zvladneme, ale to bude az za x mesicu a do te doby mam cas se s tou situaci srovnat a jak rikate pripravit ho na to vsechno a pripadne odstavit. Jak jste syna odstavila vy? Slo to dobre? U nas to bude asi vesele, musim se na to pripravit, at z toho syn nema trauma 8o

Syn byl závisláček…těžkej. Spal jen doma, za celý dva roky nebyla noc, kdy by byl beze mě. Přes den to šlo, měl zábavu, ale i tak se stalo, že ho babička musela přivézt, protože to s ním nešlo. Odstavu jsem se strašně bála! Jedno prso měl na dudání, druhý na šudlání. Dudlík nechtěl. Jednoho dne jsem se prostě rozhodla, že končí a večer jsem mu prso prostě nedala. Řval, ležela jsem s ním v posteli, povídala pohádky o autech a mašinkach, spíš než, aby usnul díky pohádce, tak se uřval. První noc byla teda hrůza, ráno ale vstával dřív,než obvykle…přes den dobrý, zabavila jsem ho. Při uspávání opět řev, v noci se budil a řval, vstávali jsme v pět. V osm zase usnul. Přes den dobrý. Večer brečel už jen chvíli, poslouchal pohádku. Spal celou noc, až do devíti. Přes den ok. Večer lehnul, poslouchal pohádku, usnul…bez breku…takže první dva dny peklo, pak už dobrý. Jako když jsem to dala já a syn, tak už to dá prostě každý.
;)
Trauma budeš mít asi jen ty, malej to obrečí, ale pak bude v pohodě. Možná bude chtít cucat, až uvidí cucat miminko, tak jako u nás.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >