stres v těhotenství - vliv na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LaylaS
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 16:42
Stres v těhotenství - vliv

Milé budoucí maminky, chystám se už nějakou dobu napsat těm, které se tímto tématem zabývají a trápí. Doufám, že se k vám má zpráva dostane a uklidní, protože to je mým cílem. Jsem velice citlivý člověk a vše silně prožívám. Když jsem otěhotněla, prožívala jsem psychicky nejnáročnější období v mém životě, všude jsem četla o tom, jak je těhotenství nádherné, jak je toto období v životě všech žen usměvavé, dokonalé atd a já měla najednou pocit, že to musím mít stejně. Hormony ze mě udělaly vyděšenou dívku, která o všem pochybuje - o dítěti, o sobě. Miminko jsem chtěla ale strašně se bála, že mu ubližuji mým neustálým stresem. Často jsem plakala, pořád mi bušilo srdce, nemohla jsem spát a to nemluvím o nekonečném googlení všech mých strachů. Abych to uvedla na pravou míru, studuji speciální pedagogiku a to v mém stavu sehrálo velikou roli. V hlavě jsem měla samé postižení a moc dobře vím, co stres způsobuje. Kolem 15 týdne mi nasadili nějaké prášky na zklidnění.. Stav se mi zlepšil řekla bych až po 20 týdnu. Hrozně mě mrzelo, že jsem těhotenství prožila v slzách a čekala, jaké naše miminko po takovém těhotenství bude. A ted se konečně dostávám k věci, naše malinká je to nejusměvavější miminko po sluncem, je neskutečně hodná, pohodová. Pláče úplně výjimečně. Je šikovná, v mnoha věcech napřed,.. Takže se PROSÍM nikdo už nestrachujte, nemějte pochyby. Stres na vaše miminko nemá vliv. Můžete se tedy hodit do pohody a začít si vše užívat!! Mějte se!! Anička :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18779 příspěvků 18.10.18 16:55

Milá Aničko, je moc dobře, že máš zdravé miminko, moc ti to přeju. Ovšem to neznamená, že stres v těhotenství nemůže škodit. Je to stejné, jako by můj děda, kterému je skoro sto let, napsal nadšený příspěvek o to, že kouření vážně nezabíjí. Dnes už je prokázáno, že stres - tedy stresový hormon - může mít vliv na vznik například rozštěpových vad obličeje. Proto stále platí, že těhotné ženy by se stresovat neměly a že miminku nadměrný stres ublížit může.

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.10.18 17:07
@LaylaS píše:
Milé budoucí maminky, chystám se už nějakou dobu napsat těm, které se tímto tématem zabývají a trápí. Doufám, že se k vám má zpráva dostane a uklidní, protože to je mým cílem. Jsem velice citlivý člověk a vše silně prožívám. Když jsem otěhotněla, prožívala jsem psychicky nejnáročnější období v mém životě, všude jsem četla o tom, jak je těhotenství nádherné, jak je toto období v životě všech žen usměvavé, dokonalé atd a já měla najednou pocit, že to musím mít stejně. Hormony ze mě udělaly vyděšenou dívku, která o všem pochybuje - o dítěti, o sobě. Miminko jsem chtěla ale strašně se bála, že mu ubližuji mým neustálým stresem. Často jsem plakala, pořád mi bušilo srdce, nemohla jsem spát a to nemluvím o nekonečném googlení všech mých strachů. Abych to uvedla na pravou míru, studuji speciální pedagogiku a to v mém stavu sehrálo velikou roli. V hlavě jsem měla samé postižení a moc dobře vím, co stres způsobuje. Kolem 15 týdne mi nasadili nějaké prášky na zklidnění.. Stav se mi zlepšil řekla bych až po 20 týdnu. Hrozně mě mrzelo, že jsem těhotenství prožila v slzách a čekala, jaké naše miminko po takovém těhotenství bude. A ted se konečně dostávám k věci, naše malinká je to nejusměvavější miminko po sluncem, je neskutečně hodná, pohodová. Pláče úplně výjimečně. Je šikovná, v mnoha věcech napřed,.. Takže se PROSÍM nikdo už nestrachujte, nemějte pochyby. Stres na vaše miminko nemá vliv. Můžete se tedy hodit do pohody a začít si vše užívat!! Mějte se!! Anička :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Milá Aničko, takto se těhotenství neprožívá.

Na uklidnění je zde manžel. :)

Příspěvek upraven 18.10.18 v 17:11

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 18.10.18 17:10

Vim jak to zakladatelka myslela… ono stresovat se nema, ale tim, ze se opakuje maminam co se ma a nema je jeste vice stresujeme… a nakazat nekomu „nestresuj se“ nejde… to, ze jsme moc informovane (tim nezpochybnuju vyzkumy) - co vse muze miminku delat zle - nas proste nervuje nakonec nejvic…
Takze zakladatelko :palec: za to, ze timto chces nam nastavajicim stresu ubrat :kytka:

histep
Závislačka 3694 příspěvků 18.10.18 17:11

To je tak, kdyz je tehotna DIVKA, a ne dospela zena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 17:21

Na tvoje miminko vliv neměl, buď ráda. Moje mi zemřelo vv děloze v 9. měsíci (příčina se nenašla), trpělo se mnou dost vlivem stresu z nevěry muže, rozvodu, rakoviny v rodině a dalších věcí, co se během těhotenství staly … :(

Anonym, dost osobní

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 4 inzeráty 18.10.18 17:35

Samozrejme Ti takhle hodne miminko preji,nicmene ten stres v tehotenstvi se nemusi projevit nyni,ale az pozdeji,klidne az ve skole :nevim:

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 18.10.18 17:54

To ať mi nikdo nevykládá, že to nemá vliv, vždyť medicínsky jsou známý případy, kdy žena vlivem velkého rozrušení potratila nebo předčasně porodila.

LaylaS
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 18:13
;)
LaylaS
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 18:14
@histep píše:
To je tak, kdyz je tehotna DIVKA, a ne dospela zena.

Nutno říct, že nejste úplně moje cílová skupina :palec: K počtu vašich příspěvků bych ráda podotkla, že je evidentní, že vás v životě nikdy nic netrápilo :mavam:

LaylaS
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 18:17
@tininas píše:
Milá Aničko, takto se těhotenství neprožívá.

Na uklidnění je zde manžel. :)

Příspěvek upraven 18.10.18 v 17:11

Komplikovanou hlavu ani manžel ani máma neuklidní. :zed:

Bubla_Bučková
Závislačka 4105 příspěvků 18.10.18 18:20

Takže lehká anti depresiva pár týdnů v těhotenství a klidné dítě zaručeno jo? :lol: :think: :P Jinak na jednu stranu se stresovat ze stresovani a pak do sebe cpát nějakou chemii, tak to tleskám :potlesk:

histep
Závislačka 3694 příspěvků 18.10.18 18:56
@LaylaS píše:
Nutno říct, že nejste úplně moje cílová skupina :palec: K počtu vašich příspěvků bych ráda podotkla, že je evidentní, že vás v životě nikdy nic netrápilo :mavam:

Aha, a co ty o mne vis, ze tvrdis ze nejsen tva cilova skupina?
A jak muzes napsat, ze me nikdy nic netrapilo, nota bene dle poctu mych prispevku? :*

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18779 příspěvků 18.10.18 19:33
@histep píše:
A jak muzes napsat, ze me nikdy nic netrapilo, nota bene dle poctu mych prispevku? :*

Hm…Tak proto já s počtem svých příspěvků nestojím ani za reakci. :mavam:

LaylaS
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 19:50
@histep píše:
A jak muzes napsat, ze me nikdy nic netrapilo, nota bene dle poctu mych prispevku? :*

to byla právě ironie. Mějte se hezky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >