Zralá placenta 3. st. - kdy jste rodily?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janule87
Kecalka 127 příspěvků 18.10.18 08:47
Zralá placenta 3.st. - kdy jste rodily?

Máte někdo zkušenost s předčasné zralou placentou? Od 27.tydne jsem ležela měsíc v nemocnici s inkopetencí děložního hrdla.asi 5dní po propuštění jsem šla na kontrolu k mojí Dr a ta mi řekla že hrdlo je sice pořád stejně zkrácené a nehorší se to, ale že má mimčo zralejší placentu a asi bude chtít fakt ven dřív. Až doma jsem si všimla v příkazce že zralost placenty označila stupněm 3 :-( ten den jsem byla 31+4 a moje otázka zni - měla jste některá takhle brzo zralou placentu a kdy jste s tím nakonec porodily??
Na netu moc info není, někde jsem četla i názor že by se na to neměl moc brát ohled pokud mimčo prospívá a má dobré průtoky. jenze ty mi Dr nezjišťovala. Na kontrolu jdu 30.10 tak se jí vyptam víc, ale zajímají mě zkušenosti, přeci jen mám strach aby prcek nestrádal když už se nám daří udržovat aspoň to hrdlo ve stejném stavu… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 14.11.18 09:04
Ahoj, ja som este neporodila, termin mam 18. dec.Teraz som 35+1, ale pred 3 dnami som tiez prvykrat pocula, ze mam „zrelsiu placentu“ gr. III. Najcudnejsie je, ze pred tromi tyzdnami som mala gr. I. a placenta bola vraj „perfektna“ Prietoky mam v poridku. Moja mala je vraj o cca tyzden mensia, tvrdi moja gynekologicka. Ja som sa rozhodla, ze idem este k jednemu doktorovi, je lepsi sonografista (uz som bola u neho 3×, viac mu doverujem, stalo sa mi uz, ze mi moja gynekologicka zle vymerala NT v prvom trimestri a aj v 30. tyzdni sa nezhodovali s mojou gynekol.v rozmeroch babatka, on tvrdi, ze mala je tabulkova). Idem tam dnes vecer, tak ti napisem, co povedal na placentu. Do porodnice idem buducu stredu prvykrat, babo uz je nizsie, hlavicka kryje vchod. Ty sa mas ako? Teraz iz mozes byt cca v takom tyzdni ako ja, nie? Alebo si uz porodila?
@Janule87 píše:
Máte někdo zkušenost s předčasné zralou placentou? Od 27.tydne jsem ležela měsíc v nemocnici s inkopetencí děložního hrdla.asi 5dní po propuštění jsem šla na kontrolu k mojí Dr a ta mi řekla že hrdlo je sice pořád stejně zkrácené a nehorší se to, ale že má mimčo zralejší placentu a asi bude chtít fakt ven dřív. Až doma jsem si všimla v příkazce že zralost placenty označila stupněm 3 :-( ten den jsem byla 31+4 a moje otázka zni - měla jste některá takhle brzo zralou placentu a kdy jste s tím nakonec porodily??
Na netu moc info není, někde jsem četla i názor že by se na to neměl moc brát ohled pokud mimčo prospívá a má dobré průtoky. jenze ty mi Dr nezjišťovala. Na kontrolu jdu 30.10 tak se jí vyptam víc, ale zajímají mě zkušenosti, přeci jen mám strach aby prcek nestrádal když už se nám daří udržovat aspoň to hrdlo ve stejném stavu… :think:
Janule87
Kecalka 127 příspěvků 14.11.18 19:45

@Scorpionflower ahoj, jsem ráda že tu je někdo v podobném stavu jako já :-) já mám termín 14.12.
Ve 30+6 mě propouštěli po měsíci z nemocnice a ve zprávě je placenta 1.stupen a mimčo odpovídalo.o asi 5 dní později u mojí Dr placenta 3.stupen a taky říkala že mimčo je cca o týden menší, ale do tabulek se vejde, je v pořádku a přibírá a to že je hlavní.pred dvěma týdny na kontrole se placenta zdála stále stejná a říkala že to stejně nijak neovlivníme a pokud by prckovi už opravdu nestačila tak by si řekl že chce ven.ja ji teda důvěřuju, na kontrolu jdu 20.11. tak jsem zvědavá.do té doby mám ještě klidový režim a pak už jí tam prý nebudeme nijak držet a když bude chtít ven tak to nebude problém.
Jinak už je nějakou dobu hlavičkou dolů a dle utz i dost nízko, i když pohmatem ho necítila.hrdlo mám zkrácené už dva měsíce, kvuli tomu jsem byla v nemocnici a mám klidový režim, a posledně říkala že i čípek je už měkčí.ale v pátek končíme 36.tyden a to byl náš cíl :-) předčasný porod mi hrozil od 26.tydne…

A jak jsi dopadla na tom ultrazvuku?já hodně četla že ta zralost placenty už se dneska nějak vážně nebere, že záleží jak mimčo prospívá

Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 15.11.18 08:55
@Janule87 píše:
@Scorpionflower ahoj, jsem ráda že tu je někdo v podobném stavu jako já :-) já mám termín 14.12.
Ve 30+6 mě propouštěli po měsíci z nemocnice a ve zprávě je placenta 1.stupen a mimčo odpovídalo.o asi 5 dní později u mojí Dr placenta 3.stupen a taky říkala že mimčo je cca o týden menší, ale do tabulek se vejde, je v pořádku a přibírá a to že je hlavní.pred dvěma týdny na kontrole se placenta zdála stále stejná a říkala že to stejně nijak neovlivníme a pokud by prckovi už opravdu nestačila tak by si řekl že chce ven.ja ji teda důvěřuju, na kontrolu jdu 20.11. tak jsem zvědavá.do té doby mám ještě klidový režim a pak už jí tam prý nebudeme nijak držet a když bude chtít ven tak to nebude problém.
Jinak už je nějakou dobu hlavičkou dolů a dle utz i dost nízko, i když pohmatem ho necítila.hrdlo mám zkrácené už dva měsíce, kvuli tomu jsem byla v nemocnici a mám klidový režim, a posledně říkala že i čípek je už měkčí.ale v pátek končíme 36.tyden a to byl náš cíl :-) předčasný porod mi hrozil od 26.tydne…A jak jsi dopadla na tom ultrazvuku?já hodně četla že ta zralost placenty už se dneska nějak vážně nebere, že záleží jak mimčo prospívá

Ahojky este raz, tiez som rada, ze nie som v tom sama. No mne doktor babo vcera premeral, ma 2400 g a vraj uplne zodpoveda danemu tyzdnu, on ma lepsie sono a meria presnejsie, takze jemu verim viac. K tej placente mi povedal, ze jej vizualne hodnotenie je bezpredmetne, pokial funguje a su dobre prietoky. Ja ich mam dobre, takze sa vraj nemam stresovat. Uvidime ako bude. Ja idem uz buduci tyzden 21. nov. do porodnice prvykrat, tak som zvedava co bude zas tam. Chcela by som aby Ela este vydrzala dnu aspon 3 tyzdne. Ale zas by sa mohla narodit max. presne na termin, aby sme boli na Vianoce doma :roll: no ale ved clovek mieni, priroda meni, ze ano…
Moja vraj kryje uz hlavickou vchod, neviem sice, co z toho vyplyva, ale mam si vraj vykladat nohy a uzivat Magne b6. Ona je dole hlavickou uz cca od 23. tt. a odvtedy sa nepretocila. Akurat sa chystam na jogu,,dufam, ze to mozem :) Krcok mne napodiv drzi, mam za sebou LEEP konizaciu, tak som myslela, ze bude s nim problem, ale zatial nie su.

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 15.11.18 10:18

@Scorpionflower tak hlavně že je malá v pořádku a ještě se jí u tebe líbí :-) já jdu na kontrolu v úterý, a ani nevím od kdy pak budu chodit do porodnice na kontroly… Ještě musím vydržet alespoň do soboty, to už budeme mít 36 týdnů za sebou a už se nebude řešit kdy porodim. Už ležím víc než dva měsíce a hrozně se těším až budu moct normálně fungovat!ale prcek mi dává čím dál víc zabrat, tak se zároveň těším až bude venku… Na příští týden jsem ještě domluvená s kamarádkou že uděláme venku nějaké těhotenské fotky, tak to bych ještě ráda stihla :-D

Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 15.11.18 14:08

@Janule87 tie dva mesiace lezania to ti teda vobec nezavidim. Moja sestra to mala pri oboch tehotenstvach tiez sa jej skracoval a otvaral krcok uz od cca 20. tt, bola aj v nemocnici cca 2 tyzdne pri prvom. Prveho syna porodila v 41. tt, druheho v 40. tt- vyvolany porod. Ona hovorila, ze sa citila velmi zle, ze mala dole strasne tlaky a nevladala chodit. Ty ho mas velmi skrateny? Je tam tusim 2,5 cm hranica ak sa nemylim?
No ja dufam, ze sa prietoky nezhorsia, nerada by som vyvolavacku, keby sa babula rozhodla ist sama aj skor, tak nech, ale predstava vyvolavania porodu ma dost strasi. Ja idem do sukromnej porodky, chodi sa tam o nieco skor. Niektori gynekologovia ani neposielaju vraj, poslu ta len porodit 8o ale baby chodia tak cca v 37. tt.
Ja uz tiez chcem, aby bola Elka vonku, tesime sa na nu, aj ked mi stale niekto rozprava ake je to strasneee mat novorodenca a ako budem chciet, aby sa vratila este dnu :roll:

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 15.11.18 15:06

@Scorpionflower nás taky všichni straší jak se nevyspime a jak je porod příšerný zážitek… Mě to docela štve.me je jasný že to bude bolet, ale těším se na to že to s přítelem prozijeme spolu a nechápu proč mají všichni potřebu nás děsit… Nehledě na to že zrovna porod je proces při kterém je psychika hrozně důležitá. Já bych chtěla zkusit porod do vody ale kdoví co mi bude příjemné až to přijde :-) naštěstí máme poblíž porodnici kde se snaží o co nejpřirozenější porody a hrozně si ji maminky chválí tak snad se nám tam bude taky líbit :-)
Já jsem byla hospitalizována s hrdlem 12-14mm, stejně to bylo při propuštění ve 31. týdnu ale na poslední kontrole už Dr naměřila 25mm :mrgreen:
Taky mám často tlaky hodně dole, někdy mě hodně píchá jakoby na čípku, jako kdyby mimco mělo ruku prostrcenou čípkem ven.nejradsi bych si tam někdy narvala ruku a zatlačila ho zpátky :lol:

Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 15.11.18 16:39
@Janule87 píše:
@Scorpionflower nás taky všichni straší jak se nevyspime a jak je porod příšerný zážitek… Mě to docela štve.me je jasný že to bude bolet, ale těším se na to že to s přítelem prozijeme spolu a nechápu proč mají všichni potřebu nás děsit… Nehledě na to že zrovna porod je proces při kterém je psychika hrozně důležitá. Já bych chtěla zkusit porod do vody ale kdoví co mi bude příjemné až to přijde :-) naštěstí máme poblíž porodnici kde se snaží o co nejpřirozenější porody a hrozně si ji maminky chválí tak snad se nám tam bude taky líbit :-)
Já jsem byla hospitalizována s hrdlem 12-14mm, stejně to bylo při propuštění ve 31. týdnu ale na poslední kontrole už Dr naměřila 25mm :mrgreen:
Taky mám často tlaky hodně dole, někdy mě hodně píchá jakoby na čípku, jako kdyby mimco mělo ruku prostrcenou čípkem ven.nejradsi bych si tam někdy narvala ruku a zatlačila ho zpátky :lol:

Tak to si s pocitmi na tom ako ja. Uz sa zamerne nestretavam s niektorymi znamymi. Doslova ma to vytaca. Vcera ma tak vytocila svagrina, ktora kojila obe deti tri tyzdne, lebo mi rozpravala ake je to po porode strasne, ako sa jej naliali prsia a nevedela ani mlieko odsat, ake to bolo peklo a blablabla :? . A to som jej len povedala, ze som si kupila odsavacku. Ja som nikdy toto nerobila. Ked som videla, ze je niekto v zatazovej situacii, tak som sa ho snazila povzbudit, nie ho psychicky nicit. Az ked som otehotnela, som zistila kolko ludi „sa neciti“ ) :cert: uz sa bojim niekomu povedat, ze sa tesim, aby zas neprislo to zname „sak ja ta vytrhnem z iluzii“ a zacne rozpravat o svojich superzazitkoch o superzlom porode a superzlom dietati a supervycerpavajucom rodicovstve. :roll: Ale ked povies, ze sa netesis (zozaciatku som nebola jedna z tych najstastnejsich buducich mamiciek, prislo to postupne) a povies, ze je to bodka na UTZ tak si tiez divna :lol: lebo sak.buduca matka, co sa netesi??? Choreeee :lol:
Porod do vody je vraj super, my tu v Bratislave taku moznost nemame, inak by som to skusila aj ja. Niekedy vraj ta tepla voda nerobi moc dobre, ale vo vacsine je to v pohode. Ktoru porodnicu? Vyskov?
To si mala riadne skrateny krcok, hlavne, ze sa to podarilo zastavit, mozno ti to ale porod nakoniec urychli. Na Vianoce budete urcite doma, co je u nas otazne .Cakas chlapceka?

@Janule87

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 15.11.18 17:35

@Scorpionflower my nevíme jestli kluk nebo holka, necháváme si to jako překvapení :lol: termín máme 14.12. tak pracovní název je Vánočka :mrgreen: když jsem ležela v té fakultní nemocnici v Plzni, začínala jsem se bát. Na pokoji se mi vystřídalo 6 sousedek a každá měla plánovanou sekci, to mi na psychice moc nepřidalo…celou dobu doufám že vydržíme tak dlouho, abych nemusela rodit tam, je to jako továrna na děti. Rodí se tam víc než 3ticise děti ročně, kdežto já chci rodit v Chebu a tam je to 600 dětí.takze pak i sestry mají čas se ti věnovat s pomocí ohledně kojení a péče o miminko.celkove se mi líbí jejich přístup.navic chystají nový pavilon porodnice kde budou mít rodinné pokoje - celý pobyt v nemocnici jste pohromadě i s tatínkem takže si může užívat miminko taky od samého začátku což se mi moc líbí.i když to samozřejmě asi bude dost žádaný a nevím kolik těch pokojů tam bude.

Taky z toho mívám někdy pocit že ty maminy nepřejí ostatním těšení se a v rámci možností hezky porod, protože ony to nezažily…
Ani moje Dr moc nevěří že vydržíme až do termínu, ale moje mamka má 2.12. 55narozeniny tak by to byl hezký dáreček :-D v nemocnici říkali že díky tomu že mám už dlouho zkrácené hrdlo bych mohla mohla mít rychlejší porod, ale kdo ví… :-) nechci se k té myšlence moc upínat :-D
Budeš mít u porodu partnera?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 09:09

@Janule87 Ja som sa tiez modlila, aby som nerodila pred 36. tyzdnom, lebo v tej porodnici, kde chcem ist, neberu predcasniatka. Keby som mala ist do niektorej z tych bratislavskych velkovyrobni, tak by ma asi piclo. Tam zeny rodia na chodbe a nikto sa za nimi ani neotoci. Rekord je v jednej z tych troch nemocnic 27 porodov za jeden den, pricom su tam dva funkcne porodne boxy (su tu vlastne tri univerzitne nemocnice a jedna lepsia ako druha,;segra mala pri porode aj medikov :potlesk: ). A tie historky odtial… :zed: to pocuvam neustale, dokonca aj film je o tom. No ja idem vlastne do sukromnej nemocnice za 1400 eur, ktora vlastne ponuka to, co je v civilizovanych europskych krajinach uplny standard. Smutne, ale, bohuzial, slovenska realita.
Keby som nemala pri sebe priatela, tak by som to asi neprezila :roll: bude so mnou cely cas, to by bola pre mna asi najhorsia vec, keby nemoze byt so mnou.
Mne zatial nikto nic nepovedal, zatial to vyzera ze vsetci rataju s povodnym terminom, asi to zalezi od tej placenty a prietokov ake budu.
Takze vy neviete, co to bude za zazrak :lol: my by sme to nevydrzali nevediet az do konca, boli sme strasne zvedavi. Aj mas pre Vianocku nejake mena?

Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 16.11.18 09:10

@Janule87 Neviem preco som anonymna :nevim:

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 16.11.18 11:06

Pořád oba doufáme ze to bude Amálie :-D kluk by byl Matyáš.chtela jsem Matěje ale toho už v rodině máme tak se nechci úplně opičit… :-)
Tak u nás ta fakultní na tom není až tak zle jako u vas podle toho co píšeš, to je fakt extrém! Ale já jsem takový bebíčko a ten přístup je pro mě hodně dulezity, ne aby mi někdo říkal co mě má a nemůže bolet…
Já jsem teda přítele u porodu dost zvažovala, ale po příjmu do nemocnice si neumím představit že bych no neměla u porodu, alespoň u 1.doby porodní.kdyz mě tam vyšetřovali tak to bolelo jako blázen a byla jsem hrozně ráda že je tam se mnou.
Tak dnes končím 36.tyden :-)

Scorpionflower
Stálice 76 příspěvků 16.11.18 13:15

To ked si isla do nemocnice s tym krckom si zazila take bolestive vysetrenie? To tam bol niekto taky necitlivy? My sme zvazovali Ameliu, ale sme sa rozhodli pre Elu nakoniec. Gratulujem k ukoncenemu 36. tyzdnu :kytka:

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 16.11.18 16:37

Dělali mi stěry kvůli tomu jestli tam nemám nějakou infekci a to zavádění zrcadel bylo šílený…jsem měla pocit že mě ten doktor chce roztrhnout až ke krku :-( já jsem tam celkově citlivější, ale moje Dr už je zvyklá a vždycky mě naviguje ať si to prodycham když vidí že to bolí ale tenhle doktor byl docela necita…
Už jsem si začala psát porodní plán :-) v té fakultní by mi ho hodili na hlavu ale tam kde chci rodit jsou za ně rádi, že alespoň vědí jakou představu ta maminka má a co třeba mají nabízet a tak.nechtela jsem ho dělat dřív abych to nezakrikla :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 09:32

Ano, viem o com hovoris, chodila som 2 roky na onkogynekologiu kvoli krcku. Moja gynekologicka mi robila ster na kultivaciu cca pred mesiacom a tiez s tou „kacicou“ (to je to na roztahovanie) na moje prekvapenie som to necitila. Moj byvaly gynekolog bol v tomto otrasny, jemu bolo uplne jedno. Tam ma to vzdy bolelo, este som bola len medzi dverami 8o ten este aj ja musim napisat, cakam este na tu prvu navstevu porodnice, neviem totizto, ci tam nemaju na to nejaky jednotny format. Aj mas premyslene, co v nom bude?
Mam otazku trosku aj na inu temu - v akej polohe je Vianocka? :) v tehot. knizke je to znacka PPHL I. alebo II. (poloha hlavickou dolu I. vlavo a II. znamena vpravo) pokial sa este nepretocila tak je tam asi KP - koniec panvovy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >