Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Chodím na VŠ a na přednáškách napíši velké množství textu. Hledám efektivní řešení, jak psát poznámky elektronicky. Kritériem je pro mě nízká cena a hlavně váha zařízení. Notebook se mi tahat nechce, ačkoliv by to bylo nejjednodušší řešení.
Napadlo mě připojit externí klávesnici na tablet nebo telefon (mám Lenovo A6000)) a poté přeposlat třeba na cloudové úložiště. Lze to vůbec a jak? Nebo máte nějaký tip, jak to řešit?
Klasický sešit - tužka pro mě nepřichází v úvahu, píšu nečitelně i pro sebe a vzhledem k množství textu a jeho nutnosti mít ho elektronicky pro mě není toto řešení efektivní - vyzkoušeno v loňském semestru.
Díky všem za rady
@Lavergne na gymnáziu syna mají externí klávesnici a iPad. Dcera si nosí na gymnázium notebook. Je menší a lehčí než je obvyklé. Není to pro ni problém ![]()
Můj notebook je právě velký a těžký… musela bych kupovat menší, za což se mi nechce utrácet. Proto hledát právě alternativní řešení
Stáhneš si do tabletu Word pro Android https://play.google.com/…apps/details?… a dokoupíš externí klávesnici pro tablety: https://www.alza.cz/…18854772.htm?… a budeš si ty texty ukládat buď na SD kartu, nebo někam na cloud, to záleží na tobě ![]()
Když píšu na mobilu, tak mi tam skáčou nesmysly a nevím, jak z toho ven. Není to vždycky, ale je to často. Např. chci napsat „Začnu psát a skočí mi tam nesmysl.“ a napíše mi to něco takového „Začnu psát a skomi tamčí nesmysl.“ Zničehonic mi to skočí do předchozího slova a začne to psát odtamtud. Čím to je a co s tím?
@Sára 1 Musíš vypnout predikci, pokud ji nechces. Me docela vyhovuje, napisu dve pismena, naskočí cela slova na výběr, jen vsude není interpunkce.
@Jana206 Vyhovuje mi to. Když to funguje, tak je to super. Někdy se ale stane, že napíšu slovo a druhé slovo najednou skočí doprostřed do prvního slova. No a pak to blbne pořád a než napíšu větu, tak to trvá. Xkrát to musím opravovat, mazat a pak to většinou vzdám. Nedělá to ale vždy.