Psychický šok ve 14 TT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 16:02
Psychický šok ve 14 tt

Ahoj holky.
Včera jsem zažila šok.
Bydlíme pod lesem a okolo domu nám teče potok z lesa, přišel obrovský příval deště i s kroupama a protože les je vykácen kvůli kůrovci z potůčku se stala rozbouřená řeka. Sotva jsem psa vytáhla z kotce tak boudu smetla vlna, viděla jsem plavat pryč svoje slepice, uvězněné králíky v králíkárně. Slepice jsem našla u sousedů potom na plotě co visel o strom a žili. Ovšem ta první reakce moje byla totální zhroucení, okolo domu se valila voda a brala všechno s sebou, ploty, stromy, ostatním lidem také zvířata, úplně jsem se včera složila, seděla jsem v obýváku dívala se na fr.okno na které se valila voda a řvala v totálním hysteráku, manžel na mě samozřejmě mluvil ať se uklidním a já v záchvatu breku měla výpadky dechu, prostě jsem utrpěla obrovský šok. Ta voda se tu objevila během pár minut absolutně nikdo to nečekal a nešlo se na to ani nijak připravit. Soused náš má 80 let a říkal že tohle se zde nikdy nestalo, že to nezažil. Každopádně po tom všem jsme pak vyšli z domu a hledali zvířata, zachraňovali králíky z kotců kde byla voda a bahno, všichni ok akorát taky v šoku, mokří a od bahna, v noci jsem samozřejmě špatně spala, od rána se dělá okolo domu a je mi mnohem lépe, ale mám samozřejmě obavy co dítě? Jsem ve 14 tt a na další kontrolu mám jít na konci srpna. Nekrvácím, křeče nemám. Břicho a záda mě teď samozřejmě bolí z odklízení bordelu.
Potřebuji asi spíš uklidnit, než číst že někdo potratil, třeba skrz náhlé úmrtí v rodině atd.
Děkuji za podporu.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 14. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pifinka
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 07.08.19 16:10

Ahoj, tak samozřejmě je to nepříjemné co se ti stalo, ale zase to není žádná strašná tragédie. U nás se stalo to samé přes měsícem, taky jsme z toho byli všichni paf, ale dnes s odstupem času si říkám, že to byla banalita, bahno se uklidí, nikdo neumřel. Mimču se určitě taky z leknutí nic nestalo, spíš s tebou cvičí hormny, tak jsi přecitlivělá. Všechno bude dobrý :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 16:11

Neboj, ti nasi mrnousci toho vydrzi :hug: Zazila jsem na zacatku tehotenstvi relaps vazne nemocneho blizkeho cloveka v primem prenosu bez moznosti z te situace utect. Ale zvladli jsme to a miminko je snad uplne v poradku.

Příspěvek upraven 07.08.19 v 16:14

Monchichik
Echt Kelišová 9625 příspěvků 07.08.19 16:11

Když jsem byla těhotná asi tak jako ty, umřela mi babička, můj nejmilovanější člověk na světě…strašný šok, pláč…miminku se nic nestalo…neboj se, to bude dobré :hug:…oni ti drobci v tom bříšku vydrží hodně…

Lerista
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 07.08.19 16:12

Zdrave tehotenstvi vydrzi skoro vsechno. Zdrave deti se rodily za valek, hladomoru, bez lekarske pece… to bude dobry.

Bábrdl
Generální žvanilka 24639 příspěvků 07.08.19 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Včera jsem zažila šok.
Bydlíme pod lesem a okolo domu nám teče potok z lesa, přišel obrovský příval deště i s kroupama a protože les je vykácen kvůli kůrovci z potůčku se stala rozbouřená řeka. Sotva jsem psa vytáhla z kotce tak boudu smetla vlna, viděla jsem plavat pryč svoje slepice, uvězněné králíky v králíkárně. Slepice jsem našla u sousedů potom na plotě co visel o strom a žili. Ovšem ta první reakce moje byla totální zhroucení, okolo domu se valila voda a brala všechno s sebou, ploty, stromy, ostatním lidem také zvířata, úplně jsem se včera složila, seděla jsem v obýváku dívala se na fr.okno na které se valila voda a řvala v totálním hysteráku, manžel na mě samozřejmě mluvil ať se uklidním a já v záchvatu breku měla výpadky dechu, prostě jsem utrpěla obrovský šok. Ta voda se tu objevila během pár minut absolutně nikdo to nečekal a nešlo se na to ani nijak připravit. Soused náš má 80 let a říkal že tohle se zde nikdy nestalo, že to nezažil. Každopádně po tom všem jsme pak vyšli z domu a hledali zvířata, zachraňovali králíky z kotců kde byla voda a bahno, všichni ok akorát taky v šoku, mokří a od bahna, v noci jsem samozřejmě špatně spala, od rána se dělá okolo domu a je mi mnohem lépe, ale mám samozřejmě obavy co dítě? Jsem ve 14 tt a na další kontrolu mám jít na konci srpna. Nekrvácím, křeče nemám. Břicho a záda mě teď samozřejmě bolí z odklízení bordelu.
Potřebuji asi spíš uklidnit, než číst že někdo potratil, třeba skrz náhlé úmrtí v rodině atd.
Děkuji za podporu.

Je mi líto, cos prožila, ale dějiny lidstva jsou dějinami válek a katastrof. Neboj, na to jsou lididesignovaní. Zatímcos tam běhala, mimino si plavavalo a dudalo palec. Bojíš se adrenalinu a stresových hormonů? Tak si představ tu dardu, až začne porod. Neboj. Mimino je v poho. :kytka:

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 07.08.19 16:22

Neboj, jsou silní! Ať je ti co nejdříve dobře!
Já zažila s dvojčaty autonehodu, pak jsem ječela na toho, co to zavinil tak, že jsem nemohla pár týdnů mluvit a kluci jsou ok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 16:23

Holky, přesně těma válkama a katastrofama všude na světě se uklidňuji taky, že bychom jinak vymřeli. S přecitlivělostí máte pravdu, vždycky jsem byla člověk co dokáže zvládat i stres, myslet s čistou hlavou, ovšem teď, teď jsem jedno velké chuďátko, můj taťka mi ze srandy něco řekl, už nevím co, v normálním případě bych mu to ihned vrátila a já utekla dom s pláčem :mrgreen: taťka byl úplně paf, co mi to udělal.
Každopádně jsem na začátku měla hematom co krvácel a vcestné lůžko, už je to vše ok, ale jakákoliv práce mě dost tahá v břiše a v kříži, ovšem všude bahno, větve a nic lehkého tu není na práci a sedět doma nemůžu… Tak mám v plánu z plotu co nám tu visí o strom sundávat trávu atd že se opět použije, protože jinak jsem úplně k prdu, to mě asi taky dost irituje, protože barák jsem stavěli s manželem a já jsem zvyklá dělat těžkou práci a možná si teď připadám i trochu zbytečně :?

Aspera
Generální žvanilka 22340 příspěvků 07.08.19 16:23

Neboj, mimču se nejspíš nic nestalo. Na práci kolem baráku jsi zvyklá a ten šok mimčo taky zvládne. Mojí babičce, když čekala třetí dceru první umřela. Jediné co říkala, že byla pak ta narozená plačtivá v době, kdy ona sama po nocích brečela steskem. Jinak vše v pořádku. Ale to byla daleko víc stresová situace než ta tvoje, když si chvilku v šoku brečela a druhý den dobrý.

Kriss Tina
Extra třída :D 12208 příspěvků 07.08.19 16:35

Neboj mimčo bude v pohodě :) já s prvním synem boural v autě, taky sem se skoro sesypala. S druhým sem dělala v domově důchodců, běžně na pořadu dne někdo nemocný, různé situace od pádů až po exitusy (samé šoky) a děti sou úplně v pohodě :lol:

Janli
Extra třída :D 10174 příspěvků 07.08.19 17:06

Buď v klidu, když jsem byla těhotná, spadl nám hned vedle domu sloup s vysokým napětím. Já zrovna nebyla doma a sousedka mi volala, že nám hoří dům. Super zážitek. Navíc, kdybych byla doma, tak v tu chvíli uspávám dítě v místnosti v bezprostřední blízkosti toho sloupu, takže bůh ví, jak by to dopadlo. Dvakrát po sobě mi něco zabránilo být v tu chvíli doma a právě v té místnosti. No, bylo mi z toho hodně špatně, dva dny jsem odmítala spát doma a pak i v ložnici. A mimčo je naprosto v pořádku.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8479 příspěvků 07.08.19 17:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Včera jsem zažila šok.
Děkuji za podporu.

No asi bych ho nenechávala za deště běhat venku v loužich :think: určitě je vše OK a koukejte to zaopatřit! :kytka:

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.08.19 17:36

Neboj, dítě je v pohodě. Evolučně je přizpůsobené tomu, že musí přežít i když zrovna okolo matky zuří nějaká válka, hladomor, útěk před kdoví čím a podobně.

To co se ti stalo mi je moc líto - reakce byla vlastně normální - nečekaná živelná pohroma patří mezi zcela reálná traumata. Nejde o přecitlivělost, nebo slabost.

Je tu riziko, že se ti nějaké úzkostné stavy budou objevovat častěji - najedou ti do domova, kde má být bezpečí vrthlo něco, co nešlo nijak kontrolovat.

Pokud by se ti něco takového stalo, tak se vůbec neváhej obrátit na linku důvěry v Blansku - vznikla svého času právě kvůli povodním a pořád jsou v záloze jako krizový telefon právě pro takovéhle případy.
https://blansko.charita.cz/ohrozene/linka/

Jinak na případné vyrovnání se s úzkostnými vzpomínkami a představami je lepší o tom mluvit nebo si to psát na papír a třeba pálit, než se je snažit ignorovat a potlačovat. Tím opakovaným vyprávěním někomu dalšími či psaním na papír postupně ztratí svou bolestivost a nebudou škodit.

Příspěvek upraven 07.08.19 v 17:38

belladonna
Závislačka 3240 příspěvků 07.08.19 17:37

V těhotenství jsem zažila, jak mě málem smetlo auto na chodníku, klickovalo přes celou silnici a na chodníky, šla jsem tam jen já a můj otec. Já uskocila doleva, otec doprava a auto projelo středem, takže nás málem přejelo. Já potom taky jako ty, ubrecena X hodin, ve strachu a děsu. Pár dní to tedy trvalo v menší intenzitě až to přešlo. Kdyby se mi stalo to, co tobě, reagovala bych stejně, drž se. Je dobře, že se nikdo nezranil.

VilaAnalka
Stálice 99 příspěvků 07.08.19 20:13

Zensky rodily i behem valek zdravy deti, tohle je maly bebi ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama