Psychoterapie - kde začít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 21:29
Psychoterapie - kde začít

Dobrý večer. Předně prosím o zachování anonymu, myslím, že někteří známí tuší můj nic tady a nechci, aby se to o mně vědělo. Ve zkratce - dostala jsem se do situace, kdy si už s vlastní psychikou nedokážu pomoct sama, i když to není nic vážného. Chci tedy vyhledat pomoc. Jenomže nevím, kudy do toho. Potřebuju nějaké doporučení, nebo si prostě vygooglím nějakého psychoterapeuta v okolí, zavolám, že mám problém a jdu? Případně nemáte někdo rovnou tip na konkrétníhi terapeuta v Praze?

Reakce:
alilauter
Kecalka 457 příspěvků 07.09.19 21:34

Ahoj, tak bude rozdíl, zda to chceš na pojišťovnu nebo si to zaplatís sama. Pojišťovna trvá déle a bude se hledat dyl. Pokud si to zaplatis sama, tak najdeš rychleji, ale priprav se, že 1000 za sezení je docela běžná (mluvím za Prahu). Jinak nevím, co potřebuješ ale já mam zkušenost s Danou Parizkovou na I. P.Pavlova - taková fajn a normální ženská v tom nejlepším slova smyslu.

Ou
Echt Kelišová 8949 příspěvků 07.09.19 21:36

Pokud chceš aby psychoterapeutická péče byla hrazená pojišťovnou, tak to chce doporučení buď od praktika a nebo psychiatra - psycholog není lékař, takže nemůže stanovit diagnozu.
Ale není třeba ji mít na první setkání, to se pojišťovně většinou účtuje jako krizová intervence a pro doporučení si zajdeš až poté, co se domluvíte na společné práci.

Pokud si chceš terapii hradit přímo, tak nepotřebuješ žádné doporučení, stejně jako do zařízení které jsou hrazená třeba městem ( např. v poradnách pro rodinu, kde nabízí i běžnou individuální psychoterapii)

Není souvislost mezi kvalitou poskytované péče a způsobem úhrady - nedá se říct že kdo je na cash je horší či lepší než někdo kdo nějakým kouzlem získal smlouvu s pojišťovnou a nebo dělá v příspěvkové organizaci či neziskovce.

Plus je tam dost osobnostní složka, kromě kompetence terapeuta/ky tam hraje roli i osobní chemie.

Jinak si tedy najdeš psychoterapeuta či psychoterapeutku ve svém okolí, zavoláš a zjistíš, jestli má volno na nové klienty a nebo ne a případně si domluvíte termín. Teď začátkem září se často uvolňují místa po klientech, co se po prázdninách už rozhodli do terapie nevrátit, tak bývá vyšší šance začít v relativně krátké době.

Ou
Echt Kelišová 8949 příspěvků 07.09.19 21:40

Jako čistě prakticky - zkusila bych si zavolat do Riapsu, jestli čirou náhodou nemají seznam lidí, co zrovna berou…

tel: 222580697

Vasektata
Nováček 6 příspěvků 07.09.19 22:10

Záleží také jaký směr psychoterapie. Jestli KBT, které je rychle, ale nejde tolik po podstatě, nebo psychoanalýzu, která trvá léta anebo gestalt nebo rogeriansky směr, které jdou tvým vlastním tempem a do hloubky. RIAPS je volba pro akutní situace a základní konzultaci.

Váš příspěvek
Reklama