Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den,
čeká mě změna lékaře, náš starý pan doktor se nikdy na nic neptal, nic ho nezajímalo a víceméně nic nevyšetřoval.
Proto se chci zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti, zda se při registraci a vstupní prohlídce nový lékař ptá, kam chodíte na gynekologii? Je mi 20+, na gynekologii jsem ještě nebyla (ano, vím, že je to špatně), tak mi jde o to, jestli si toho třeba nová lékařka všimne a bude se ptát, nebo jestli to tam nevidí, že nikam nechodím? ![]()
Obvodní lékař určitě nikde nevidi, u kterých dalších lékařů jsi registrovaná, natož docházku. Ale při každé preventivní prohlídce se alespoň zeptá, zda chodíš na preventivní vyšetření i na gynekologii, zubní, případně oční apod. Při vstupní se asi zeptá taky, nevidím problém v tom, normálně odpovědět podle pravdy, že na gyn. nedocházíš. To není zákonná povinnost.
Ano ptá se při vstupní prohlídce a při preventivce se ptá i jestli chodím na prevenci gynekologickou.
Ptá. Tak si tak si sežeň i gynekologa. On se ptá z důvodu prevence. Při potížích může odeslat i na gynekologii nebo naopak gynekolog za praktikem.
Za mě je praktik, kterého o tobě zajímá co nejvíc informací, dobrý praktik. Doktor, kterého zajímá jen výška-váha-tlak a odmítá vidět člověka v souvislostech, ve mně vzbuzuje obezřetnost. Samozřejmě to můžeš zahrát do autu - ježíš, teď mi vypadlo jméno, byla jsem tam naposled užloni v prosinci… - ale budeš sama proti sobě.
Při preventivní prohlídce se ptá, jestli navštěvuji pravidelně gynekologii. Pokládá různé otázky.
To jsi ty, která jinde anonymně psala, že jsi panna, máš fobii, na gynekologii nechodíš, léčíš si psychiku?
Ano ptá se, kde jsem zaregistrovaná a jestli chodím na prevenci, kdy jsem byla naposledy atd. Znamená to do dokumentace.
@Kelsey1
Ne, ta stará nemocná panna jsem já. A já na gyndu chodím, jen mě nevyšetřuje vaginálně.
K dotazu - praktická doktorka se mě zeptala jednou, zda tam chodím, (šla jsem si pro potvrzení do práce) v té době jsem nechodila, tak jsem prostě řekla, že jsem tam ještě nebyla, doktorka to nijak nekomentovala, bylo jí to jedno. Jen se zeptala orientačně na menstruaci. A víckrát se mě už nikdy nezeptala.
@Meduňková píše: Více
to není pravda, v systému vidím kde jsou pacienti registrovaní - tedy gynekolog a zubař.
@Charlie182 píše: Více
já se ptám zda dotyčná chodí na gynekologii, zda bere antikoncepci a u žen nad 45 let, jestli chodí pravidelně na mamograf.
Co se týče prohlídek u gynekologa, tak nepíšeš kolik je ti let a zda jsi nebo nejsi panna. Pokud jsi ještě neměla pohlavní styk, tak tam není ta prevence zase tolik důležitá, hlavně pokud jsi mladá a nemáš žádné potíže. U starších žen je ta prevence vhodná i v tomto případě.
Ptáš se prototo, že se bojíš, že od nového obvodního doktora/ky dostaneš čočku za to, že podceňuješ prevenci na gyndě?
Jaký je problém k někomu začít chodit? Víš sama, že je to potřeba…
Jinak já jsem měla obvodní doktory tři a nikdy se mě na gynekologii nikdo z nich neptal.
@Lucka1111 píše: Více
Vážně? Aha, to jsem netušila.. dík za info.