Půjčka, hypotéka, úvěr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.09.17 17:20
pujcka hypoteka uver

Dobry den,
zadam o radu nebo napad.
Potrebujeme zhruba 500 000 na pokraovani stavby a nase situace je takova.
Zijeme v zahranici, jiz hypoteku mame od CMMS ale navyseni nam zamitli protoze od ledna jsem na UP v zahranici (600€) a moje zivnost nedosahuje vysi v tabulkach - mam zhruba 1000€ z zivnosti. Pritel je slovak pracujici na klasicky praovni pomer, ma asi 4000€ ale protoze je slovak a nejsme sezdani jeho tu nikdo neresi.
Stavime v CR a chteli jsme pres zimu jeste spoustu veci udelat a minimalne 500 000 nam chybi.
Vidite nejakou moznost? zas aby uroky nebyly mega velky? diky.

Reklama

Reklama

Reakce:

lalaláček
Kecalka 298 příspěvků 13.09.17 19:01

A přítel si pouze na sebe úvěr vzít nemůže? Nebo už má na sebe tu hypo?

Vrtacka
Kecalka 433 příspěvků 13.09.17 19:27

@anonym: pěkně to máte zamotané, ale řešitelné by to mělo být.

Příjmy: ze zahraničí se většinou neberou příjmy z UP a živnosti, dosta čsto jen z obyčejného zaměstnání. Na druhou stranu, 4000 EUR jestli je to v čistém, je to ranec. To by stačit mělo, pokud ta Vaše hypo/úvěr není v nějaké hyper výši.

ČMSS: od Lišáků hypotéku mít nemůžeš. Buď máte překlenovací (meziúvěr) úvěr ze stavebka se zástavou nemovitosti (horší případ) nebo obyčejnou hypotéku od Hypotečky/ČSOB/Poš­tovky, kterou ČMSS jen přeprodává/sjednává (to je lepší případ).

Řešení jsou dvě:

• násilně refinancovat ten Váš zajištěný úvěr do jiné banky a nová hypo bude o těch 0,5 mil vyšší. Zde se vyskytnou nemalé sankce, ale nemusí to být horší řešení
  • vezmete si nezajištěný překlenovák u jiné spořitelny, 500 tis se dá. Sazby jsou téměř totožné všude : +-5%. Místo toho můžete mít i spotřebák se stejnýma úrokama, ale neodepíšete zaplacené úroky z daní a spotřebáky jsou myslím na max 8 let, kdežto stavebka i 20-22 let. S tím je spojená nížší splátka.

Nemám dost informací, abych mohl říct, která z těchto možností je v temto případě lepší.

Anonymní  13.09.17 21:00

@Vrtacka dekuji. Je to slozite.
Od CMMS ja to normalne nevim co prene mame. Mame 2,1procenta prvne jsme ntsli milion a pul ted uz tam mame 3mega s tim ze muzeme zaplatit kdykoli vetsi castku. Nejsem si jista zda je to preklenovacci ale jiz jsem to slysela.
Pritel je slovak ale zijeme ve Finsku, oni by mi zivnost schalili ale musela by byt v cistem pres 35tisic/mesicne a to fakt nemam.
@lalaláček Pritel na SK uz nema zadny trvaly pobyt, zil pres 10 roku v Nemecku. Ale protoze nejsme sezdani vlastne jeho prijem nikde ani se neuvadi pri vypoctech.
Fakt nevim.

Vrtacka
Kecalka 433 příspěvků 13.09.17 21:45

@anonym:

• to chce najít tu smlouvu o úvěru, tam se toho píše hodně a je to velmi užitečné
  • Finsko nebo Slovensko, na tom nesejde. Je to EU a není to v ČR
  • když budete žádat o půjčku/hypo spolu, prakticky se stírá rozdíl mezi manžely a partnery žijící ve společné domácnosti.
  • rozdíl mezi předčasnou či mimořádnou splátkou a refinancováním vypadá možná pro normálního smrtelníka malý, ale v praxi je to propastný rozdíl.

jestli chceš, ozvi se do SZ. Řeknu Ti toho více.

Olcatko
Kelišová 5182 příspěvků 13.09.17 21:52

Děkuji. zítra dopoledne se ozvu jsem na telefonu a zrovna jsem to od klika tak už ne anonym. Nevadí pak to smažu.
Smlouvu do zítra najdu. Diky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátky jsou zpět. Vrací se vysmívaná ledvinka

Malou kabelku, která se připíná k pasu či na boky, měl alespoň jednou za... číst dále >

Všichni překonáme strach, ale nesmíme ho zazdít, říká sociální pedagožka

Láska. Hledání. Rozvod. Handicap. Puberta. Strach. Zoufalství. Zranění.... číst dále >

Reklama