Punkevní jeskyně s 2,5letým synem

36
30.7.15 10:23

Punkevní jeskyně s 2,5 letým synem

Ahoj maminky, chtěla jsem Vás poprosit o Vaše zkušenosti, postřehy a rady, pokud jste již s Vašimi malými dětmi navštivily Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Příští úterý máme objednanou prohlídku Punk. jesk., tak si hledám informace, jak to asi bude probíhat. Syna (2,5 roku) si chceme vzít do nosítka s upoutáním vpředu, nechci riskovat, že bude někde lámat stalagmity :-D Co se týče lodičky, to mám v plánu synka z nosítka vyndat, aby seděl v lodičce sám. Venkovní samostatnou prohlídku zvládne pěšky s případným poponášením. Proto by mě zajímalo, zda už někdo z Vás máte takovouto prohlídku jeskyní za sebou s podobně starými dětmi a prosím Vás, zda byste se mohly podělit o zážitky. Moc všem děkuji. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

241
30.7.15 10:31

@Labunka s 2,5 letým je to v pohodě, ale nosítko bych dala raději na záda, přeci jen jen je tam dost schodů. My byli s ročním a hrozně se mu líbila ozvěna, takže pořád v sedačce výskal. Museli jsme jít poslední, ať nerušíme výklad :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
30.7.15 10:37

Loni jsme byli v Koněpruských jeskyních s roční neteří, švagrová jí měla celou dobu v klokance a vše OK. Akorát bych jsme se museli nabalit. Takhle velké dítě bych nebrala do nosítka, šel by pěšky, pokud prohlídka nebude x hodin v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
30.7.15 10:43

My jsme byli v punkevnich jeskynich, maly mel 3 roky. U nas byl problém, ze se tam bál..takze babička s dedou sli na prohlidku. A ja jsem se 20 metrů vracela s malym sama na hlavni vychod ven z jeskyne skoro ve tme. Kdyby byl uzamceny vychod a nikdo mi neotevrel.Tak me a syna asi odveze rychla… :lol: Ale je fakt, ze muj je takovy straspytlik :lol: I ted ma 4 a říká, ze do jeskyne uz nechce jit… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14370
30.7.15 10:59

Dcera byla poprvé v jeskyních v 1,5 roce a vše zvládla sama skvěle. Chodila sama, nerušila a v lodičce taky dobrý. Ale ona je tedy dost chápavá a přizpůsobivá, takže když se jí řekne, že teď musí být hodná, nerušit, sedět atd.tak to prostě tak dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
30.7.15 11:01

V Punkevních jsme s dětma ještě nebyli, ale v 2,25 letým a půlročním jsme byli někde v jeseníkách, v jeskyni Na Pomezí myslím, a bylo to celkem v pohodě, 2,5 letý šlapal sám..ale on byl co do chození v pohodě. pak jsme byli s 4 letým a 2,5 letým na Slovensku v Demanovský jaskyni slobody, a to bylo něco, v 7tt těhotenství jsem ho celou hodinovou prohlídku, včetně několika set schodů nesla, protože odmítal chodit. měl asi 15kg :roll: rok předtím jsme byli v Demanovský L'adový, to jsme malýho nesla, a starší 3,5 letý šlapal. záleží spíš na povaze dítěte. prostřední zvládl jeskyni sám až letos ve 3,5, to jsme byli taky na Slovensku, ve Stanišovský.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
30.7.15 12:13

Ahoj, my byli s prckem když mu byly 2 roky v Bozkovských dolomitových jeskyních, chodil pěšky, bylo to super, i když prohlídka trvala 50minut. Každopádně ke konci se mu už chtělo čůrat a nikde žádný východ :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7610
30.7.15 12:46

Byli jsme teď nedávano, asi měsíc. Náš kluk 3 roky… nadšenej z jeskyně! Zvládl v pohodě vše. Je to tam pěkné. Doveze vás vláček až na místo. Na Macochu jede lanovka… taky nadšení. Jen pozor… do punkevních jeskyní tak týden dopředu musíš mít rezervaci. A to vůbec netuším jak je to přes víkend. Jinak se tam nedostanete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
30.7.15 13:52
@Saffiraa píše:
Ahoj, my byli s prckem když mu byly 2 roky v Bozkovských dolomitových jeskyních, chodil pěšky, bylo to super, i když prohlídka trvala 50minut. Každopádně ke konci se mu už chtělo čůrat a nikde žádný východ :-(
:mrgreen: :lol: on tam ani jiný není :lol: byli jsme teď, malému 10 m, ani nepípl :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
30.7.15 14:25

@martina.se No právě a když už jsem se k němu dostali, tak byl zamčený a čekat na průvodkyni už prcek nevydržel, takže měl mokro v kalhotech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
30.7.15 14:28

@Saffiraa njn, třeba s tím počítat, tam je předem dané, jak dlouho to trvá :think: my máme prcka zatím na plínách, tak jsem řešila jen to, zda to vydrží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
30.7.15 14:46

@martina.se Njn, teď už mu jsou 3 a je to bez problémů, vydrží hrozně dlouho :-) Takže minulá návštěva jeskyň (Chýnovské), byla bez problémů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
31.7.15 07:46
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie