Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Já asi né jsem posera
ale mám teprve sedmiměsíčního tak nevím jak to bude později ![]()
Pustila bych, ale tak na ne na dýl jak 14 dnů. Idálně tak týden - 10 dní. A určitě bych před tím nechala kluka u nich na víkend, aby si zvykl.
Moje mala taky, jezdi s prarodiči v zimě na hory, v létě na, dovolenou. A to jezdila už v 2 letech. Myslím, ze ji to nijak neublížilo, já si odpočinula a mela spoustu zážitků, které se mnou nemá.
A když budes mít půl roční tak si budes zase v klidu užívat s nim aniz bys k tomu mela jeste dalsi
tak si užij to „volno“ ![]()
Taky bych dceru jeste nepustila, ani s nasima, ani s manzelovymi rodici. Ona by to urcite zvladla v pohode, ale ja bych doma silela. Babicky uz to zkousely, ale ja svolim, az bude mit tak 5,6 let…
Jako mesic je strasne moc, to se mu bude i stejskat…tejden, deset dni by se dal jeste zvazit, 14 dni teda uz taky nevim ![]()
Pustila, ale ne na měsíc, ale jen na 14 dnů s tím, že do léta je ještě půl roku - a) bude větší b) je to dlouhá doba na to, aby měl šanci strávit s prarodiči delší dobu, aby si na ně zvykl a ty jsi zjistila, jestli to zvládnou
Malá s našima vyrůstá a vím, že by si na to netroufli
a to jsou pořád celkem mladí a hodně streleny a hlavně děda aktivní sportovec. Nicméně sami ji nezvládnou, takže mě to přijde zatím nepředstavitelné.
@adam75 tak nejdřív bych asi začala tím, že si ho třeba vezmou na víkend, nebo na pár dní tady někde po čechách, začínat 14denní- měsíční zahraniční cestou mi přijde celkem dost náročný pro všechny zúčastněné. Můj starší jezdí s prarodiči na kratší pobyty po ČR cca od třech let, ale je zvyklý u nich trávit víkendy, takže nejsem ta máma, která by dítě nikam s prarodiči nepustila, ale tohle mi prostě přijde moc.
V téhle situaci bych asi nepustila… pokud ještě od vás (a s nimi) nikdy nikde nebyl, tak bych nezačínala rovnou 14 dny až měsícem v cizí zemi ![]()
naše skoro 4letá zatím ještě takhle nikde s prarodiči nebyla, doma v tom bojujeme s manželem, já bych ji s chutí už dala třeba svým rodičům na víkend na chalupu, manžel se s tím nemůže smířit, ale rozhodně se shodujeme v tom, že nejdřív to chceme vyzkoušet - tedy na 1-2 noci na chalupu, kam můžeme v případě problému za 15 minut dojet… pak se dá přemýšlet o tom, že by si ji vzali na dovču někde tady po republice třeba na týden a když by i to klaplo, tak pak teprve zahraničí ![]()
S našima bych pustila kamkoli na jakkoli dlouho, tchýní bych nenechala hlídat ani kvůli kadeřnici. Pokud jsou tchánovci normální, nerozcházíte se zásadně v názorech ohledně stravy, výchovy, bezpečnosti, atd., tak bych to určitě zkusila nejdřív cvičně třeba na týden a pak uvidíte. Třeba si to sami rozmyslí, že je to velké sousto, nebo budeš naopak mile překvapena.
Já pustila, ale max.na 14dni, ma tam čistek ozdravnej vduch, když bych mu to nemohla umožnit ja
my taky jezdili s neteři na dovci sice po CR, nebo jsme ji měli doma o prázdninách od 1,5roku a v pohodě, občas si poplakala večer, ale ted je u nás desne rada 1× za 3tydny na vikend, už je ji 7,školou povinna bohuzel
jinak by byla furt
S míma rodičema bych ho pustila, ale na měsíc určitě ne, tak nejdýl na těch 14 dní… V manželovo bych tak odvážná asi nebyla, tam bych byla radši kdyby se tam dalo do pár hodin dojet autem, ne že by ho nezvládli, ale spíš jsou vyrazně starší a malej je hodně aktivní.. Takže za mě, podle toho jaký má s nima malej vztah a podle té doby, měsíc je masakr pro mě…
Já bych zkusila kompromis - deset až čtrnáct dní v ČR. I na Lipně je pěkně. A uvidí se.
Tchánovci ho chtějí vzít do Itálie, kde jsme byli minulé léto všichni, ale já jsem prostě za a) ten typ, co se bojí všeho…a za b) vím, že je to s ním někdy dost náročné a tchánovci, ač jsou zlatí, tak moc stresové situace nezvládají…pak mi taky vadí, že nerespektují moje přání, když něco nechci dovolit nebo vyloženě zakážu, dělají mi to pak za zády a když na to přijdu, tak se ještě uráží…tak to ve mně moc důvěry nevzbuzuje…