Řád u ročního

Anonymní
11.4.21 17:11

Řád u ročního

Ahoj,
nevím, co dělám špatně. Máma mi vyčetla, že naše dítě v roce nemá ještě daný řád, že ho jednou nezvládnu. Dost mě to zamrzelo.
Narážela na to, že nechodí striktně spát v určitou hodinu. Popravdě nevím, jak to udělat. Začíná chodit a rostou mu zuby. Jednou chodí přes den víc a usne v 8, jindy po deváté. Údajně ho mám kolem osmé uložit a vyprávět mu. Že si musí zvyknout… Náš ani omylem. Když není unavený, řve a nejlepší je vyndat z postýlky a pak si chodí a únavou odpadne. Vstává pak zpravidla nehledě na dobu usnutí v půl šesté. A jídelní intervaly má také víceméně každý den stejné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
11.4.21 17:31

Některý děti režimový nejsou, s tím nic neuděláš… Ale dobrý je, to aspoň zkusit. Naše je od narození zvyklá, že se chodí spát vždy mezi 19-20. Ne na minutu přesně, ale v tomto čase je nachystaná na spaní. Neusíná na povel, ale je naučená, že večer už je čas rodičů. Nenechávala jsem ji nikdy vyřvat, ale jak byla v postýlce, tak jsem na pláč přišla, pohladila, dala dudlíka a ušíšala do klidu. Pak jsem šla pryč a podle potřeby to opakovala dokud nebyl klid. Nevyndávala jsem, naopak jsem opakovala, že je noc a spinká se. Jak vyrostla tak samozřejmě v létě se snadno zasekneme venku, nebo u moře, na dovolené, jsem na režimu až tak netrvala, ale zpočátku, tak do roka jsem to dodržovala, jinak byla rozhozená a budila se celou noc.
Nicméně jestli tobě absence režimu nevadí a vadí jen tvý mámě, tak je asi zbytečný se s tím trápit. Já měla odstrašující příklad ve známé, té skákalo pětileté dítě po hlavě ještě v jedenáct večer - ve chvíli kdy si sezvala bandu přátel na víkendovou návštěvu, jsme to všichni strašně oceňovali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
11.4.21 17:37

U nás platilo od počátku pravidlo, že z postýlky se už ven neleze. Za mě mnohem důležitější než přesný čas večerky. Nemám problém děti nechat déle, pro oslavě, když je krásně na zahradě, když se potřebují dotahat… Ale jak se jde spát, tak se už prostě jde spát :nevim:

Jsem pro pravidla se smyslem, je pro samožerný režim…

• Citovat
  • Nahlásit
2216
11.4.21 17:40

Ja si myslim, ze nejaky rad je pro deti dulezity, ze vedi, kdy co bude, ze je to uklidnuje, vzdy to nejde stopro samozrejme…,ale hlavni je, ze kdyz to nevadi doma vam, dite je v pohode, tak to je uplne vase vec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
11.4.21 17:58

Máma si už svoje děti vychovala. Ty si to udělej podle svého, jak ti to vyhovuje. Nicméně za mě je nějaký řád fajn, když potřebuješ naplánovat nějakou akci, výlet, návštěvu,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
11.4.21 18:16

Mám roční dítě, chodí spát každý den od 19:30-20:00, dostane mléko a ležíme dokud neusne. Když mu rostou zuby, je to mordor a kolikrát šel spát o dvě hodiny později. Mamka ať se stará o své, každé dítě není rezimove, ty sama nejlépe víš jak na své dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
11.4.21 18:22

Řád je pro děti super, uklidňuje je, mají zaběhlé rituály a pak třeba už automaticky večer po koupeli vláční, protože ví, že půjdou spát a nekladou nijak zvlášť odpor.
Ale nic se nemá přehánět a dodržovat všechno na minuty je cesta do pekel. Spíš si nastavit rituály, že se třeba po obědě jde spát - nemusí spát, ale třeba si spolu lehnete, nebo si lehne do postýlky a ty mu přečteš pohádku, prostě si odpočine. Nebo si dá večeři, pak chvíle ještě na hraní, pak koupel a pak už spát. Žádné blbnutí kolem.
Prostě si to zorganizovat tak, aby to vyhovovalo tobě i jemu a tak nějak se to víceméně snažit dodržovat, i přesto že se mu to třeba nebude ze začátku úplně líbit, časem se tomu poddá a zjistí, že je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
11.4.21 18:49

Ja nesouhlasím s tvou mámou, že bys ho kvůli nenaučenému času spaní nemohla zvládnout, ale myslím si, že pro dítě je režim důležitý. Sama jsem žádný neměla a bojuji s tím celý život. A určitě dítěti neprospívá nechat ho prostě lítat, dokud neodpadne. Nikdo neříká, že ho musíš,, přivázat" do postýlky, ale v určitou dobu už dodržovat klidový režim, podle toho, co vás baví. Jako jo, váš systém je asi pohodlnější, protože když se zrovna dítěti nechce spát, je to někdy boj. Jenže zrovna v tomhle věku (cca do 3 let), dítě fakt neumí vyhodnotit, jak je unavené a většinou se přetahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
11.4.21 19:43

Maminka radi hezky, ulozit ho a vypravet mu… Akorat na naseho by to pusobilo presne opacne :D Ale jinak ano, od konce sestinedeli jedeme porad stejny rezim, akorat se to casem z „pred sedmou“ posunulo na cca ctvrt na osm, max pul osma, podle toho, jak dela prutahy s cistenim zubu, ale rezim je porad stejny. Ale ja i korigovala odpoledni spanek, aby byla jistota, ze vecer normalne usne. Ale dulezity je, jak to vyhovuje vam. My holt vzdycky chteli vecer uz klid pro sebe, ale nekomu je to jedno a uziva si i vecer prcka na plno. Naprosto vase vec. Mama muze rict lehce svuj nazor, zavzpominat, jak to delala s vama, ale to je tak vse, jeji vec to neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat