Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
To, že něco dělají jiní, nic neznamená. Lidé také strkají peníze do různých fondů. spoření, pojištění a jiných volovin až po díry ve výherních automatech.
Já bych tu nemovitost koupila, ale dobře vybírala, abyste byli spokojení. Nemusíte tak spěchat. Na druhou stranu se výrazný pokles cen nemovitostí nedá čekat, maximálně to bude stagnovat nebo poklesne jen lehce, ale bytů i domů je nedostatek, možná poklesnou ceny rekreačních objektů - chat a chalup, ty teď vylétly naprosto nehorázně, ale to je způsobeno tím, že lidi nejezdí do zahraničí, ale to bude trvat několik let, než se cestovní ruch vrátí do starých kolejí.
@Anonymní píše:
@JTom Úroky se trochu zvýšily nedávno. A jestli je to tak, jak píšeš, tak proč tedy nekupovat jako investici??
Byt už dávno není investice.
@JTom píše:
To zvýšení úroků je zatím malé. Aby se lidé začali rozhodovat jinak, muselo by jít o několik procent. Byt jako investice není nic moc. Z pronájmu je sotva 5% a zabere to hodně času.
Pronajem je jedna vec a rust cen nemovitosti druha. Mezirocne 10%+, v poslednich 6 letech +86% v prumeru. Porostou dal, super investice pokud se bavime o bytech ve vetsich mestech.
Napadá mě zainvestovat do pozemků. Stavební pozemky jdou nahoru neustále, a když se za tři roky rozhodnete stavět dům, můžete část pozemků výhodně prodat, a na zbytku postavit. Ceny jdou i v méně oblíbených lokalitách rapidně nahoru.
Nám pán z MaM reality tvrdil, že se trh nemovitostí do 2 let srovná, ceny se ustálí, protože už nebude kdo by na tak vysoké ceny měl peníze. Já s tím nesouhlasím, ale každého názor.
Nemovitosti rozhodně dolů nepůjdou…ledaze by se stalo velké neštěstí, jako je například hladomor nebo válka.
Nebuďte hloupí a investujte. Za 5 mega máte obstojny byt ve Středočeském městě, který z fleku pronajmete.
@mývalova žena píše:
Nemovitosti rozhodně dolů nepůjdou…ledaze by se stalo velké neštěstí, jako je například hladomor nebo válka.
Nebuďte hloupí a investujte. Za 5 mega máte obstojny byt ve Středočeském městě, který z fleku pronajmete.
Z čeho se bere to přesvědčení, že nikdy dolů nepůjdou? Růst 6 let v kuse ještě nezaručuje růst 50 let v kuse
Z historie.
Od měny v roce 1953 nedošlo nikdy k významnému snížení cen. Naopak, trvale stoupají nejen nominálně, ale i v poměru k příjmům. Není vůbec žádný důvod se domnívat, že by to mohlo být v dohledné době jinak.
@JTom píše:
Z historie.
Od měny v roce 1953 nedošlo nikdy k významnému snížení cen. Naopak, trvale stoupají nejen nominálně, ale i v poměru k příjmům. Není vůbec žádný důvod se domnívat, že by to mohlo být v dohledné době jinak.
tak já tedy nevím, ale docela si ještě pamatuji dobu před 10 lety, kdy ceny zkorigovaly (když tomu nechceme říkat propad) celorepublikově průměrně o 18%, některé paneláky ve městech spadly dokonce i o 30%