Rakovina děložního hrdla (čípku) IV. stadium – zkušenosti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3204
12.5.26 19:35

@KKikina kdy nastupujes na chemoterapii? Budou tě hospitalizovat nebo nechají doma s léky na bolest?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 19:45

@Jazmine děkuji za milá slova. Ty jo otec kamarádky má štěstí. Díky za něj a za zkušenost. Pomohla jste mi :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 19:46

@reny14 ve čtvrtek mi to začíná. Je to prý na 8,5 hodiny, ambulantně, jednou za 3 týdny. Celkem 6 krát. Doufám, že to zabere…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 19:48

@lucynka25 děkuji zkusím. Přemýšlím, že začnu někam docházet. Potřebuji to. A jen se zeptám, tatínek je zdráv a v pořádku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3587
12.5.26 19:49

Znám dva případy této diagnozy, taky pokročilejší stav a dopadly dobře :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1033
12.5.26 19:52

Ahoj, doporucuji tuto organizaci, treba pro dalsi informace nebo pokud se chces na neco zeptat https://www.pacientska-organizace.cz/
Moc drzim palce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 20:10

@884135 tak to jsem za ně ráda. Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 20:10

@Cirrus fibratus mrknu se dekuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22952
12.5.26 20:37

@KKikina bohužel, už není. Fakt se to zjistilo na konci a mel strašně špatnou psychiku, opravdu to dělá hodně, snaž se myslet jinak. Neboj se, zázraky se dějí! Moc ti držím palce! :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 20:43

@lucynka25 Tak to mě mrzí. Děkuji za milá slova. Kéž bych věřila na zázraky :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22952
12.5.26 21:42

@KKikina kolik je ti let? Máš děti, manžela?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3635
12.5.26 21:53

@lucynka25 Naprosto souhlasim, že psychika dělá divy. Ten znamý o kterém jsem tady psala, je opravdu velkej šprýmař. Ze všeho si furt dělá srandu, má černý humor a to dost na hraně směrem k sobě a své nemoci, což často jeho nejbližší nesou nelibě, je to velkej optimista. Každou chvíli slyším přes zahradu, jak se tam něčemu směje. Je to strašně pozitivní pán. Jsem si jistá, že kdyby se tomu poddal, už by tady nebyl.

Nicméně, @KKikina neměj na sebe teď přehnané nároky. Víš to krátce, je v pořádku mít obavy, vstřebávat to, vyrovnávat se s tím. Tuhle fázi nepřeskakuj. Nemá smysl nosit masku, když je ti na ho.vno. Až se rozjede naplno léčba a uplyne nějaký čas, trochu se uvolníš a půjde ti lépe dívat se na věci více optimisticky. Úplně bych vypustila čtení nějakých pesimistických statistik, dělej jen a jenom co ti dělá radost. Ty podpůrný skupiny někde na fb podobně nemocných jsou asi fajn, problém ale je, když se z toho stane „zeď nářků“ to pak člověka asi dost stahuje dolů. Ty organizace ale vědí, jak s lidmi pracovat, nabízí i psychologickou podporu. Buď silná :hug:

Příspěvek upraven 12.05.26 v 22:05

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 22:02

@lucynka25 ano mám může, bude to už 14 let. A 5 letou dcerku, to jen kvůli nim se snažím být silná. Ale mám pocit že mi to moc nejde…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.5.26 22:05

@Jazmine děkuju. Snažím se být silná. Ne úplně to jde. Hodně brečím, hlavně ze strachu, ze smrti… Chtěla bych být optimistická. Nevím ale jak to udělat 👎🏻

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9163
12.5.26 22:09

Budu držet pěsti, ať zaberou.
Mamka nevím, jaké má přesně stadium. Ale letos v únoru zjištěno, koncem března byla na operaci. Vše odstraněno. Až posléze nám řekla, že nádor nebyl jeden. Ale dva. Jeden šel operací pryč. Druhý nemohl, protože delší operaci by srdce nezvládlo. Tento týden začla chodit na chemo. Doufám, že zabere.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty