Ramipril Actavis před zjištěním těhotenství

28.3.21 08:45

Prasky na vysoky tlak před zjištěním těhotenství

Děvčátka
Brala jste některá prášky na vysoky krevni tlak než jste zjistila že jste těhotná?

Zjistila jsem že jsem asi v 6tt a brala jsem do te doby prášky Ramipril Actavis.

Už jsem je vysadila a v pondeli budu volat doktorovi zda je miminko v poradku, zda jsem mu tim neublizila.
Mate s tim taky někdo zkušenosti?
Dekuji

Příspěvek upraven 28.03.21 v 13:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.3.21 12:34

Zkušenost s těmito prášky nemám, ale určitě to mimi nijak uškodit nemohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
28.3.21 13:51
@Anonymní píše:
Zkušenost s těmito prášky nemám, ale určitě to mimi nijak uškodit nemohlo.

Dekuji za útěchu :srdce: :palec:
hned v pondělí budu volat doktorovi aby mi zmenil prasky ktere miminko neohrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
29.3.21 22:57

No já nevim asi jak který doktor, já před těhu brala Carzap, a pri zmince ze se chceme snazit o dite mi to doktor vymenil za Dopegyt, s tim ze na tom Carzapu otehotnet nemuzu ze to je nebezpecne pro plod.Vy jste těhu neplanovali? Nebo jak ses poradila s dr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 05:41
@niki V píše:
No já nevim asi jak který doktor, já před těhu brala Carzap, a pri zmince ze se chceme snazit o dite mi to doktor vymenil za Dopegyt, s tim ze na tom Carzapu otehotnet nemuzu ze to je nebezpecne pro plod.Vy jste těhu neplanovali? Nebo jak ses poradila s dr?

Vcera jsem byla u doktorky a dala mi presne jak rikas Dopegyt.
Rikala ze ty prasky cp jsem mela plodu neuskodili. Tak doufam ze je to pravda.
Ja brala ty nejslabší 2,5mg 1 denně.

Doktorka rikala ze mam ted 10 dni hlidat tlak zda se mi upravi do normalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
30.3.21 13:01

@Lucifercika tak to je fajn a je i pravda ze na zacatku tehu jeste neni utvorena placenta tak snad by se k miminku ani škodlive latky jeste nemeli dostat. A tlak mas hodne vysoky pred tehotenstvim? Dopegyt je slabsi ja v prvnim tehu brala je konci 2-2-2 denně. Ted mam zatim 1-0-1 a zabira krasne a tlak mam nizky.Ale asi se to bude zase zvysovat jak poroste mimco.Ted jsem 11tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 15:36
@niki V píše:
@Lucifercika tak to je fajn a je i pravda ze na zacatku tehu jeste neni utvorena placenta tak snad by se k miminku ani škodlive latky jeste nemeli dostat. A tlak mas hodne vysoky pred tehotenstvim? Dopegyt je slabsi ja v prvnim tehu brala je konci 2-2-2 denně. Ted mam zatim 1-0-1 a zabira krasne a tlak mam nizky.Ale asi se to bude zase zvysovat jak poroste mimco.Ted jsem 11tt

Prasky na tlak beru uz asi 3 roky a mam vysoky ten spodní 130/90
Tak mi nasadila prvne Piramil 2,5mg a naposledy mi v lekarne dali Ramipril Actavis 2,5mg ze to ma stejne látky.

Od pondeli mam Dopegyt a merim si tlak a zatim dobry 110/84
Za 10 dni mam volat doktorce a poradit se s ni zda mi prasky sedi ci ne. Tak snad to bude dobrý :wink:
Ja jsem 6+3 coz je ted 7 týden. Tak by to melo byt o. K. Na gynekologii jdu ale az 12.4. Tak doufam ze bude vse v poradku, srdicko by melo jit slyset aj by mel mimisek jit videt pekne na ultrazvuku.

Potize zadne nemam, (nevolnost, spineni, divne chute) tak doufam ze roste dobre. S partnerem jsme zdraví az tedy na ten muj vyssi tlak :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
30.3.21 18:49

@Lucifercika mám to uplně stejně jako ty, vysoký spodní tlak od 28let kdy se na to prislo v prvnim tehotenstvi, a to nejsem tlusta, jim zdrave :nevim:.Tak budu držet palec ať je vše ok a ty příste uvidís srdíčko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 20:25
@niki V píše:
@Lucifercika mám to uplně stejně jako ty, vysoký spodní tlak od 28let kdy se na to prislo v prvnim tehotenstvi, a to nejsem tlusta, jim zdrave :nevim:.Tak budu držet palec ať je vše ok a ty příste uvidís srdíčko :kytka:

Dekuju taky preji at se tobe i mimiskovi vede dobre a i prvnímu děťátku co mas :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat