Reklamaci neuznali, jak postupovat dál?

85
26.4.20 15:01

Reklamaci neuznali,co dál?

Ahoj holky,
objednávala jsem přes internet pro malého velkou klasickou postel z masivu 90×200,ale když dorazila, tak na prkně, na které se pokládá rošt byl suk, který byl vyštíplý a po celé délce prasklý. Informovala jsem o tom prodejce, který mi řekl, že mi tu jednu postranici bez problémů vymění, že to nehlásí na reklamační odd. O chvili později mi napsal, že reklamace je zamítnuta a jedinou moznost co mám je odstoupit od smlouvy. Jenže mě se nechce zbytečně vyhodit další peníze za dopravu jen kvuli jejich chybě. Z reklamačního bylo prý sděleno, že to prý připevnili vruty a hřebíky (stejným způsobem je udělaná i druhá neposkozena bocnice). Navic na vyšším čele jsou dlouhé praskliny, ale ne moc hluboké. Kontaktovala jsem ČOI a buď prý mám odstoupit od smlouvy (zaplatila bych dopravu za vrácení zboží -7 balíků 49kg) a nebo se s prodejcem domluvit na snížené ceně, jenže je to už zaplacené a jedinou moznost, kterou mi prodejce nabídl je odstoupení od smlouvy.
Co by jste dělali? Nevim jestli to hrotit pres ČOI nebo to nechat být a dle sdělení reklamačního postel složit a čekat jestli to vydrží. V případě že by se to zlomilo, pak teprve by mi reklamaci uznali.
Prosím poraďte, už jsem z toho hotová, vím že přes ČOI by to bylo na dlouhé lokty a to má firma dobré hodnocení, takže jsem dost zklamaná a zároveň nas.ana :pocitac: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

369
26.4.20 15:10

Ahoj, já bych odstoupila od smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18435
26.4.20 15:13

A nebyla to nějaká super levná postel, kdy kvalita odpovídá ceně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6919
26.4.20 15:22

Napiš konkrétně prodejce i výrobce, třeba se chytnou za nos, až si to přečtou na Internetu. Další možností je otevřít spor na https://www.vasestiznosti.cz/ a prodejce se tam bude muset vyjádřit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3724
26.4.20 15:26

Buď bych odstoupila a nebo s nimi uhadala nějakou slevu a nechala si ho opravit. Zalezi co se ti podarí. Za tu dopravu to může být možná i větší částka než když by sis to nekde nechala spravit a nebo vyrobit nový. Každopádně bych jim nechala asi ne zrovns pěknou recenzi na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13758
26.4.20 15:32

No tak jim řekni, že ale nehodláš platit poštovné…na sníženou cenu za postel, která je popraskaná, bych nepřistoupila…odstup tedy od smlouvy a ať si pro postel někoho pošlou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1381
26.4.20 15:32

...

Zkus, jestli by něco aspoň neslevili. A řekni si chlapovi, ať to místo vyztuží, to by neměl být problém.
Ale ten truhlář co tohle dělal je fakt dobytek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20052
26.4.20 15:40

Není to ta postel z diskuze, kdy se tu hádal prodejce a kupující?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952
26.4.20 15:57

Kolik ta postel stála? Vyplatí se ti to posílat zpět? :think:
Pokud by to bylo něco za pár stovek, tak bych to asi neřešila a nechala si to radši opravit.
Ale negativní recenze bych jim teda udělala každopádně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
26.4.20 16:00

@JancaS84
No právě že za doprava by vyšla na hodně a já jako samozivitelka si zas nemohu dovolit vyhazovat peníze do vzduchem. Pochybuji, že dají nějakou slevu, ale zkusím to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
26.4.20 16:16

Já to s reklamacemi už úplně vzdala. Neuznali mi ani jednu a ještě ze mě udělali všude skoro lháře a podvodníka(zdravím Mall).
Pokud se někde ozvali, tak na negativní recenzi, ale i tu většinou pouze dali smazat.
Kolik je doprava?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
26.4.20 16:24
@jege píše:
Další možností je otevřít spor na https://www.vasestiznosti.cz/ a prodejce se tam bude muset vyjádřit!

Prosimtě a co by ho donutilo? :P
Většina prodejců to tam úplně ignoruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 16:38

Odstoupila bych od smlouvy a postel poslala zpátky na JEJICH náklady, jelikož to, že ji vracíš, je na jejich podnět.

• Nahlásit
  • Citovat
85
26.4.20 18:12

@vokishka
Já to tu řeším poprvé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
26.4.20 18:15

@Sany80s
Dopravu si účtování oni 390,ale počítám, že kdybych to poslala já, bude to dražší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama