Rektální rourka - pomůže? Jsou nějaká rizika?

192
3.12.19 06:25

Rektální rourka ano?

Ahoj holky, mám doma dvoutýdenního kluka a strašně trpí břicho. Je na UM a bohužel se nám nevyhla tužší stolice tak o to víc trpí. Dáváme probiotika, baby Calm a pomáhám mu teploměrem. Moje otázky jsou - lepší baby Calm nebo espumisan a zabírá baby Calm hned? A druhá - bylo mi řečeno, že tím teploměrem/rourkou to nemám dělat často, že si zvykne a sám se nevykadi. Je to pravda? Jaká je vaše zkušenost? Snažím se co nejmíň ale tak 3× denně na to dojde, aby se aspoň trochu vyspal. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6856
3.12.19 07:09

Pomáhala jsem malé teploměrem do čtyř měsíců denně a teď už přes čtrnáct dní kaká sama. U syna to samé. Je to kec, znáš snad některé dítě, které se ještě ve školce bez rourky nevykadí? Mně to doporučovala jak doktorka, tak porodní asistentka. Mimčo si nejdřív musí posílit břišní svaly, pak nemá problém stolici a prdíky vytlačit. Navíc trávicí soustava dozrává ještě 3 měsíce po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
3.12.19 07:12

U prvniho jsem nepouzivala a zpetne lituju, ze jsem to nezkusila. U druhyho cca od mesice do ctyr mesicu. Postupne jsem ubirala podle potreby. Umi se vykadit i sama, a jak!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
3.12.19 07:18

Děkuji, mě právě sestry v porodnici řekly že si zvykne a pak to sám nedá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59301
3.12.19 08:04

No Baby calm a BioGaia atd jsou az od ukonceneho prvniho mesice.
Navic vse je na nadymani a on potrebuje jinou kontistenci stolice.
Takze bych bud zmenila UM nebo nekdo doporucuje dat k tomu v mezicase trosku vody, aby se napomohlo traveni. Ale sama zkusenost nemam.
S temi preparaty bych to ale tak neprehanela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
3.12.19 08:16

Teplomerem jsem ponahala asi 6 tydnu a nezvykl si. Kdyz to zvladl sam, tak jsem prestala a hotovo.Uz je to davno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
3.12.19 08:43

Ano vím, že je to na prdy, na ty trpí taky ale to s tím trochu lepší. Změnu um plánujeme, ale má ho teprve týden proto se ptám, jak přežít do doby než změníme popřípadě se to nesrovná na tomhle..máme hipp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
3.12.19 08:57

Asi bych u tak maleho miminka odstranila všechny baby calmy apod. Nosila bych stočené, rourku a dávala chvilinku na bříško, nahrivala a masirovala bříško…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
3.12.19 09:21

To všechno děláme, ale není to moc platné. Když dostane kapky tak aspoň trochu prdí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 10:27

Zkus bezplenkvou metodu, my s ni začali cca ve 4 týdnech ale může se začít i od narození. Ve vašem pripade je jedno, jestli malý bude čůrat/kakat do plinek nebo ne, ale když budes držet v poloze v klubíčku tak by mu to mohlo pomoc s prdíky a kakanim. Syn se vždycky vyprdel a vůbec neměl probly s bříškem, kolíky jsme vůbec neznali (nad to působil spokojeně, že nemusí kakat/curat do plin)
A možná blbá otázka - kojit by se Ti nepodarilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
3.12.19 11:01

@uživatel2 už v porodnici měl malej problém s přisátím, dokrmovali ho, kojila jsem týden přes klobouček ale malej byl furt hladovej, budil se na jídlo po půl hodině, kojení na hodinu takže jsme po dohodě s pediatrickou přešli na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 11:44

@Kiwijeta začátky můžou být blby, já kojila po hodině a vesměs hodinu, kamarádka zase asi celý měsíc jen odstrikavala, ale pak se to srovnalo. Pokud máš jeste možnost kojit tak bych zkusila laktační poradnu, UM může být špatně stravitelný pro tak malý mimco :( nebo třeba změnu značky :nevim: přeji ať je mimcu brzy líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
3.12.19 14:40

@uživatel2 mleko zkusíme vyměnit, ale mělo by se až po 14 dnech tak čekáme a třeba se to srovná. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:53

My meli problem. s kakanim a moc nam pomohl espumizan. Rourka je lepsi nez teplomer, lepe odejdou plyny. Pouzivali jsme cca 4 mesice nekolikrat denne. Dbes kadi sama, nekdy az moc :lol: :lol: zavislost na rource je podle me kravina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
4.12.19 09:19

Rourku sme používaly cca 6mesicu tak jednou za 3dny a naprosto bez následků, lepší než nechat dítě se trápit. Ale většinou pomohla bezplenková metoda, nošení v klubíčku a na tygrika, hodně často dávat na bříško pokud miminko snese. A dobre je udělat si odvar z ovesných vloček, zcedit a do té tekutiny udělat UM co máte. Dělaly jsme to na řadu naší pediatricky a moc to pomáhalo :) Espumisan je lék obsahující simeticon, baby Calm je na přírodní bázi, já měla doma oboje projistotu ale Espumisan dostala když bylo fakt nejhůř. Přeji ať je brzy lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama