Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj maminky
zrovna jsem přijela od dětské doktorky..jak už jsem tu psala naše malá holčička(3 měsíce) mě u jídla strašně pláče až hystericky,prohýbá se do luku atd..
jinak je v pohodě,usměvavá žbrblavá..poradila mě abych zavedla rektální rourku a nechala jí tam do dalšího přebalení
takže by jí tam měla skoro furt
..já jí dávala jen občas poštourala a vyndala.Nemáte někdo podobnou zkušenost s tím co poradila doktorka jestli jste některá také nechávala rourku tak dlouho
![]()
To ti poradila doktorka? Nie je vhodne aby si ju tam nechavala dlhodobo. Rektalna rirka je na pomoc od plynov. To nastane hned po jej zavedeni. Nenechavaj jej ju tam tak dlho.
Já tedy rektální rourku nikdy neviděla (ani u jednoho z dětí jsem ju nepoužila), ale nemůže nějak dítěti ublížit, když ju zavedeš, přes ňu dáš plínku? Dítě se přece hýbe, ty ho bereš pod zadečkem do náručí
Musí nějak překážet, ne?
Cože??? Naše malá trpěla na prdíky naprosto šíleně a stejně nám dětská i v nemocnici říkali, že rektální rourku jen velmi výjimečně a jen na chviličku. Použila jsem ji asi jen 2× a stejně moc nepomáhala.
Drago77 píše:
Ahoj maminkyzrovna jsem přijela od dětské doktorky..jak už jsem tu psala naše malá holčička(3 měsíce) mě u jídla strašně pláče až hystericky,prohýbá se do luku atd..
jinak je v pohodě,usměvavá žbrblavá..poradila mě abych zavedla rektální rourku a nechala jí tam do dalšího přebalení
![]()
takže by jí tam měla skoro furt
..já jí dávala jen občas poštourala a vyndala.Nemáte někdo podobnou zkušenost s tím co poradila doktorka jestli jste některá také nechávala rourku tak dlouho
![]()
![]()
No to snad neeee
![]()
To bych se bala,muze dojit k poraneni ve streve prece.Dava se jen na chvilku.Do toho bych nesla
Vždyť ta rourka má tak 10cm, jak ji tam máš probůh zabalit?
Takovou šílenost jsem ještě neslyšela ![]()
Rektální rourku jsem zaváděla 2 až 3 cm, tak do 4 měsíců, bála jsem se, že se malej pak bez ní nevykadí, a úplně v pohodě, nedám na rourku dopustit…Co jsem začala s příkrmama, tak kadí sám. Mě jí dala dětská sestra už v porodnici, ta mi i ukázala jak se používá, fakt se ničeho neboj…
teda to slyším /čtu/ opravdu poprvé. Taky bych neriskovala poranění…ty jo, fakt koukám a přemýšlím, jestli to je vůbec možné
…takové nápady od doktorky..
holky taky jsem z toho paf
..říkala abych jí zavedla tak 4 cm ,přehnout nehoru k břížku a zakrýt plínkou…právě proto píšu jestli neměl někdo taky takové zkušenosti a rady od doktorky…taky se mě to nelíbí a bála bych se
ale je smutné že to doporučí doktorka,protože komu pak má člověk věřit
![]()
Luska píše:
Rektální rourku jsem zaváděla 2 až 3 cm, tak do 4 měsíců, bála jsem se, že se malej pak bez ní nevykadí, a úplně v pohodě, nedám na rourku dopustit…Co jsem začala s příkrmama, tak kadí sám. Mě jí dala dětská sestra už v porodnici, ta mi i ukázala jak se používá, fakt se ničeho neboj…
A jak často jsi zaváděla tu rourku?A nechávala jsi jí tam tak dlouho jak mě doporučovala doktorka??
já rourkovala syna od jeho měsíce do jeho půl roka denně minimálně 3×..pak začal kakat sám uplně bez problémů.ale zaváděla jsem jí opravdu jen na půl minuty,asi tak 2-3 cm do zadečku a nikdy mi Dr neřekla,abych jí tam nechala!takže rourkuj jak je libo,ale nenechávej jí tam ![]()
Po téhle radě bych asi okamžitě změnila doktorku!!!
![]()
Je tohle vůbec možné??? To si opravdu nedovedu představit! Rodila jsem před 10 měsíci a v porodnici radili též spíš nepoužívat, nebo opravdu v nouzi, aby si na to prcci nezvykli! Nepoužila jsem naštěstí ani jednou a nedám dopustit na probiotické kapičky, je to úplný zázrak! ![]()