Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj holky,
chci se Vás zeptat: Otec mojí dcery mě zasílá alimenty složenkou, jde mi o následující: Složenku vždy posílá 13 nebo 14 v měsíci a mě ta složenka dorazí vždy až 18 nebo taky 20 dne v měsíci. Co s tím na té poště 5 dní dělají mi není jasné. Na poště mi bylo řečeno, že je to tak v pořádku. Nemá některá z Vás s tímto zkušenost? Měla jsem za to, že áčková složenka má být doručena do dvou dnů. Ještě k tomu je to jenom po Praze. Díky za Vaše zkušenosti.
Mám pocit, že pošta má na to 3 pracovní dny ode dne podání, přičemž může mít určený nějaký čas, od které se jako den podání počítá až následující pracovní den. Takže tři dny jsou v pohodě, pokud se do toho připlete i víkend nebo pokud je složenka podána pozdě, tak se to může protáhnout i na ty 4-5-6 dní.