Rentgen a hypotetické těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 14:50
rentgen a hypotetické těhotenství

Vadí rentgen (zubů) v úplném začátku těhotenství? Myšleno pár dní po oplodnění. Nebo stačilo by mít na sobě tu zástěru, aby to případnému plodu neublížilo?
Abych vysvětlila situaci. Mám jít na rentgen zubů, dnes jsem dostala doporučení. Ale snažíme se s manželem o miminko a já jsem teď pár dní před ovulací. Ale na rentgenu jsou až v pondělí, kdy už bych teoreticky mohla být oplodněná. Vadilo by to rentgenování případnému těhotenství? Nebo se na to teď raději vyprdnout a zajít si tam kdyžtak až po další proběhlé menstruaci, kdy bude 100% že jsem neotěhotněla?

Reakce:
stinga
Echt Kelišová 8536 příspěvků 31.07.19 14:52

V této době by to nevadilo, ale klidně tam požádej o tu zástěru na břicho, pokud to chceš mít posichrované na 110 %

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 31.07.19 14:52

Myslím, že výrazně nevadí.

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.07.19 15:00

@Petula306 je ahoj konečně jsem tě potkala v diskusi včera jsem tě chtěla zmínit a nešlo to diskuse už byla uzamčená, jen co jsi napsala s těmi Ukrajinci tak si říkám no ty musíš byt ze stejného města, a taky že jo jukla jsem se na profil ;) ne ráda vidím někoho z mého bydliště my bydlíme v lázeňské vesničce ;) doufám že nevadí že jsem tě označila, ale rada tě vidím :mavam: :andel:

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 31.07.19 15:02

@Kristýna 526 jeee ahoj :mavam: vůbec nevadí, že jsi mě našla :)

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 31.07.19 15:06

Rentgen mimo oblast pánve a břicha nevadí vůbec. V oblasti břicha a pánve se zvažuje nutnost, i tak je dávka záření asi 10mGy a pro poškození plodu je rizikové 100mGy.

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.07.19 15:08

@Petula306 ahojky super :kytka:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 31.07.19 15:09

Byla jsem na rentgenu ruky když jsem ještě nevěděla že jsem těhotná, bez zástěry. Podle gyn mám být klidna

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7943 příspěvků 31.07.19 15:11

Moje zubařka striktně nedělá, já odmítla dva dny po ovulaci rentgen kolene :lol: a těhotná jsem nakonec byla :dance:

blumen
Hvězda diskuse 53653 příspěvků 31.07.19 15:20

Pokud tehotenstvi nemuzes 100%-ne vyloucit, rentgen by delat nemeli.
Tak se domluv, ze na nej zajdes behem MS.
Jinak nestane se ale nic, mela bys mit zasteru a davka je naprosto minimalni. Ale pokud chces mit uplnou jistotu, tak pri MS.
Klasicky rentgen by jsme my neprovedli, ani nesmime. Musela bys podepsat, ze tehotna nejsi.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 1 inzerát 31.07.19 15:21

Mně ho dělat odmítli :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:47

Takže je to koukám půl napůl :roll: No tak asi raději pár dní počkám do té menstruace. A pokud nedorazí, na rentgen už nepůjdu. Ono by mi stejně asi ten zákrok, kvůli kterému tam mám jít - v případném těhotenství - nedělali a počkalo by se s tím až po porodu.

blumen
Hvězda diskuse 53653 příspěvků 31.07.19 15:49
@Anonymní píše:
Takže je to koukám půl napůl :roll: No tak asi raději pár dní počkám do té menstruace. A pokud nedorazí, na rentgen už nepůjdu. Ono by mi stejně asi ten zákrok, kvůli kterému tam mám jít - v případném těhotenství - nedělali a počkalo by se s tím až po porodu.

Neni lepsi vyresit zuby pred tehotenstvim?!? Doporucuju.

Hankatatranka
Povídálka 47 příspěvků 31.07.19 17:55

Rtg (zubni) v tehotenstvi urcite nevadi. Nedela se pro klid budoucich maminek.Ta zastera to stoprocentne odstini. Toto mam primo ze skoleni radiacni ochrany, ale tehotnym ho taky nedelam, kdyz nemusim:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 09:26

@blumen já mám zuby v pořádku. Hygienistka si jen nebyla jistá, jestli nebudu u jednoho zubu potřebovat udělat hloubkové čištění. Pokud bych byla těhotná, tak se to prostě jen o pár měsíců odloží.
No každopádně se to za mě vyřešilo samo. Dnes jsem na rentgen jela a mají tam dovolenou :roll: Nechápu, že to nemůžou vyvěsit na webovky, když je mají. Takže počkám a dojdu si tam kdyžtak hned, jak přijde MS.

Váš příspěvek
Reklama