Režim 11ti měsíčního dítěte

35
16.3.17 16:04

Rezim 11ti měsíčního ditete

Dobrý den, chtela bych Vas požádat o radu ohledně denniho rezimu resp. spanku behem dne usve 11 ti měsíční dcery. Dcera uz asi od 6 mesicu ma nastaven spanek behem dne asi takto: Rano vstava kolem pul seste :zed:, protoze je nedospana jde kolem osme spát asi na pul hodinky. Dalsi spánek nasleduje od pul dvanácté do pul jedné a potom od tri do ctyr odpoledne. Vecer chodime spat o pul osme, usne tak v osm. Moje otazka zni… kdy by se mohl odbourat treba ten ranni spanek, popr. jak natáhnout ten následují spanek. Jak stare miminka vydrzi bdele vic jak ty tri hodinky? Ja uz bych potřebovala doma i neco podelat, ale za tu hodinku, kterou spi stejne venku v kocarku, ktery vozim, toho moc nepodelam :lol:. Jak to mate vy, maminky, se svými drobečky? Dekuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24389
16.3.17 16:10

Ve věku 9-12 měsíců mi děti spaly 2X denně. Taky se vstávalo brzo, mají to tak pořád. Většinou spali od 10h do 12:30-13h, většinou v kočárku venku. Potom bylo jídlo a druhé spaní tak od 15:30 max na hodinu. Spát pak chodili kolem 19h.
Po 1 roce se to změnilo na 1 spánek, tak od 11:30-12 do 15-15:30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8711
16.3.17 16:31

U nás je to s tím nočním spánkem podobně. Syn 11 měsíců chodí spát kolem osmé, vstává v 5-5:30. Pak je ráno za chvíli unavený, takže kolem 8 jde znovu spát. Pak má ještě jeden spánek přes oběd nebo po obědě. Ty spánky přes den má tak hodinu až dvě. Občas má ještě třetí spánek odpoledne, ale spíš už ne v poslední době. Na ten noční spánek nemá moc vliv, jestli jde spát o hodinu dřív nebo později, stejně vstává po té páté. Málokdy se stane výjimka a spí déle. My jsme ale začali v poslední době chodit ven, když je vyspaný, takže spí doma a mám trochu času něco udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32285
16.3.17 16:47

Mě děti taky vstávaly brzy a nechala jsem spát podle potřeby. Jen jsem nechodila uspávat do kočárku, ale dítě spalo tam, jak to vyšlo a jak se to hodilo mě 8)
Nevoz kočár, běž domů a uvidíš, jestli bude spát nebo ne.

Jinak mě děti spávaly v tomto věku někdy dvakrát, pokud dvakrát, tak právě brzy dopoledne, z důvodu ranního vstávání a kolem roku jednou. Kolem dvou let většinou už vůbec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19745
16.3.17 17:32

Ja bych teda takle brzo nevstala ani kdyby se malej na hlavu stavel :lol: kdyz se vzbudi treba mezi tou 5-pul 7 tak ho vezmu k sobe do postele, dam trochu mlika, zatahnu zaves aby byla tma a spi se vesele dal aspon dalsi 2 hodky :D se zbytkem moc neporadim, touhle dobou uz v kocaru neusnul a spal jenom jednou vetsinou odpoledne mezi 2-3, pak vydrzel do 8 vecer kdy se umyl a sel spat uz uplne :) ale nechodi spat takle brzo vetsinou se de vykoupat po osme, da dobrou noc rybickam, tatovi, zaleze do postele, vypije si mliko a kdyz je moc cilej tak este kouknem na pohadku pri ktere usne, takze usina treba v pul 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
16.3.17 18:14

Moje draha vstava rano v 8.spat chodi cca 11-13.a pak 17-18… :? A nocni spani od 22.00 do 8.00…vsichni rikaj ze je to hruza, tak pozde, ale me to nevadi :nevim:. Dite neni na povel. Proste wi chce zdrimnout chvili k veceru, tak ji dam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
16.3.17 19:51

Holky, dekuji za Vase prispevky. Budu muset byt vic trpeliva a pockat si az si to sama zmeni. Zatim nevydrzi byt vzhuru vic jak ty tri hodinky. Vecer pred koupanim to uz je vazne masakr, protivna, uknourana, jen na rukách
( no to je vlastně skoro porad :D ). Dekuji, pěkný večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
16.3.17 19:52

Ono je to u každého dítka jinak. My měli problémy se spaním od 4 měsíce ( teď máme 15 m) a přes den jsem dávala spát, jak jsem viděla, že je unavená. Můžeš zkusit natáhnout čas mezi spaním, tak aby to vyšlo jen dvakrát a uvidíš, zda to vydrží. Já to takto zkusila a prodloužilo se tím i spaní přes den. Ale na noc to nemělo vliv vůbec, to mi ráno vstává i ve 4 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
16.3.17 19:53

Od roka má dcera už jen jeden spánek 12:45-15:30.
Večer chodí v 19:30 a ráno vstává mezi 6-7h.
Zezačátku byly problémem cesty autem z kroužků, musela jsem hlídat, aby mi v autosedačce neusnula před obědem. Drcla by si na 10min a pak by už nezabrala. Takže zpívání, povídání, krabice s hračkama a knížkama na zadním sedadle atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3249
17.3.17 10:26

U mladší dcery nyní 11 měsíců to vypadá tak, že ráno vstává kolem 6-7 hod pak ji uložím kolem 9,30 a to spí 2 hoďky a odpol spí zhruba od 15-16 hod. K nočnímu spánku ulehá kolem 19 hod (spí celou noc). Takový režim měla i starší dcera, té je teď 5,5 a stále po obědě 1-2 spí. „Nastavila“ si to tak sama někdy kolem 5-6 měsíce. Do 9ti měsíců se v noci budila 1-2× na cuc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat