Režim 7. týdenního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 09:30
Režim 7 tydennío miminka

Zdravím všechny maminky a jdu si pro radu jak změnit režim miminku. Máme doma krásnou a zdravou holčičku, která je jako bonus hodná. Máme nasledující režim vstávaní 6:30 - 7:30, krmení, trochu hraní, pak dělám snídani nám. To ji mám většinou v nosítku, kde casto usne další kojení je kolem 8:30 - 10:00, pak jsme vzhuru a pak mi opět usne tak jeste na hodku az hodku a pul. Pak se opět napapa a buď jsme doma, to je v lehatku a povidame a nebo jdeme ven. No a pak krmeni a pak od tri, čtyř odpoledne uz se nespí a kojim každé dve hodiny. Kolem 7 koupání, papani a snaha o upsání ale vetsinou mi usina az kolem 10-11 vecer. A ted k veci. Paradoxně mi tento režim vyhovuje protoze ja pracuju i u mateřské a dopoledne mam sanci sednout za pocitac a udelat si praci aspoň na hodku. A to že nespí odpoledne tak nevadí, manzel uz pak hlídá a ja dělám veci doma (úklid, vareni atd) a malinka mi spinka od 11 do 6:30 bez vzbuzeni, takze ja se vyspim. Ale uvědomuji si, že usínaní tak pozdě není dobrý z dlouhodobého hlediska. Jak jí to posunout pro začátek alespoň o dve hodinky?

Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.12.17 09:40

To ma super rezim, na usinani drive bych nespechala, to by ti pak zase vstavala treba v 5 rano. Casem se to upravi samo, u nas to taky bylo v 11 v miminkovskem veku, pak se to postupne posunovalo, ani nevim jak, a ted ve 3 letech chodi mala spat v 6.30-7.

Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 09.12.17 09:45
:mrgreen:

Příspěvek upraven 12.12.17 v 11:19

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 22 inzerátů 09.12.17 09:51

Ještě je brzy, spí hodně přes den, postupně se to časem upraví, nespěchala bych na to.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 10:05

Dekuji holky, mne ten režim hrozne vyhovuje, tim ze spi v noci tak ja se vyspim taky a pak pres den funguju uplne v pohode.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 10:05

No a tim ze spi v noci tak pres den kojim každé dve max tri hodiny

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 09.12.17 10:19

To máte fajn režim, závidím spaní celou noc! :) Nám pořád dvakrát za noc vstává. Nechala bych to tak, ať si ten režim nezhorší. První dcera, když začala spát celou noc, tak také ze začátku spala cca od 23 h do 7 h, pak si to různě upravovala, usínala dřív, ale také vstávala dřív.

tereza12345
Extra třída :D 10320 příspěvků 09.12.17 10:53
@Nika1987 píše:
Zdravím všechny maminky a jdu si pro radu jak změnit režim miminku. Máme doma krásnou a zdravou holčičku, která je jako bonus hodná. Máme nasledující režim vstávaní 6:30 - 7:30, krmení, trochu hraní, pak dělám snídani nám. To ji mám většinou v nosítku, kde casto usne další kojení je kolem 8:30 - 10:00, pak jsme vzhuru a pak mi opět usne tak jeste na hodku az hodku a pul. Pak se opět napapa a buď jsme doma, to je v lehatku a povidame a nebo jdeme ven. No a pak krmeni a pak od tri, čtyř odpoledne uz se nespí a kojim každé dve hodiny. Kolem 7 koupání, papani a snaha o upsání ale vetsinou mi usina az kolem 10-11 vecer. A ted k veci. Paradoxně mi tento režim vyhovuje protoze ja pracuju i u mateřské a dopoledne mam sanci sednout za pocitac a udelat si praci aspoň na hodku. A to že nespí odpoledne tak nevadí, manzel uz pak hlídá a ja dělám veci doma (úklid, vareni atd) a malinka mi spinka od 11 do 6:30 bez vzbuzeni, takze ja se vyspim. Ale uvědomuji si, že usínaní tak pozdě není dobrý z dlouhodobého hlediska. Jak jí to posunout pro začátek alespoň o dve hodinky?

Mam devititydenniho chlapecka. A taky me usina takhle poze.. pres den spinka a casto ji, vecer od sedmi do 11 hulajda a vymysli.. a pak spinka.. :mrgreen:
Ale on i kdyz treba v tech osum, puldevate usne.. tak je za chvilicku vzhuru..nemuze zabrat.
V tomhle veku bych rekla.. ze je to jeste v pohode.. rezim se bude ustalovat postupne..

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 09.12.17 11:49

V tomto věku bych to neřešila, starší syn mi usínal ještě někdy v 8 měsících cca v 10 večer, mladší zase takto jako miminko byl hotovej už kolem půl šesté odpoledne a musela jsem ho ukládat takto brzo, jinak by byl řev, teď už jsou velky, školák a předškolák a chodí spát normálně úměrně věku, době vstávání a individuální potřebě, kolem půl osmé se u nás odchází čistit zuby a mezi osmou a půl devátou se zhasíná.
Hlavně se jí nesnáz držet vzhůru násilím přes den, děti jsou pak přetažene, špatné usínají a zvyknou si na menší množství spánku než potřebují, což do budoucna je mnohem horší pro ně i pro tebe.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 09.12.17 12:31

Já bych to neřešila. Ještě se to x-krát změní. První dceři se to různě posunovalo až cca do 2 let, kdy začala chodit spát okolo 8 hodiny. Od 8-12 měsíců třeba spala od 4 odpoledne do 9, pak byla 2-3 hodiny vzhůru a pak šla spát na noc okolo půl noci. Druhá dcera od šestinedělí chodí spát v 8. Dítě si samo řekne a já bych to násilím nepřenastovala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >