Reklama

Režim 7. týdenního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 09:30
Režim 7 tydennío miminka

Zdravím všechny maminky a jdu si pro radu jak změnit režim miminku. Máme doma krásnou a zdravou holčičku, která je jako bonus hodná. Máme nasledující režim vstávaní 6:30 - 7:30, krmení, trochu hraní, pak dělám snídani nám. To ji mám většinou v nosítku, kde casto usne další kojení je kolem 8:30 - 10:00, pak jsme vzhuru a pak mi opět usne tak jeste na hodku az hodku a pul. Pak se opět napapa a buď jsme doma, to je v lehatku a povidame a nebo jdeme ven. No a pak krmeni a pak od tri, čtyř odpoledne uz se nespí a kojim každé dve hodiny. Kolem 7 koupání, papani a snaha o upsání ale vetsinou mi usina az kolem 10-11 vecer. A ted k veci. Paradoxně mi tento režim vyhovuje protoze ja pracuju i u mateřské a dopoledne mam sanci sednout za pocitac a udelat si praci aspoň na hodku. A to že nespí odpoledne tak nevadí, manzel uz pak hlídá a ja dělám veci doma (úklid, vareni atd) a malinka mi spinka od 11 do 6:30 bez vzbuzeni, takze ja se vyspim. Ale uvědomuji si, že usínaní tak pozdě není dobrý z dlouhodobého hlediska. Jak jí to posunout pro začátek alespoň o dve hodinky?

Reklama

Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 09.12.17 09:40

To ma super rezim, na usinani drive bych nespechala, to by ti pak zase vstavala treba v 5 rano. Casem se to upravi samo, u nas to taky bylo v 11 v miminkovskem veku, pak se to postupne posunovalo, ani nevim jak, a ted ve 3 letech chodi mala spat v 6.30-7.

Včelička992
Závislačka 3345 příspěvků 09.12.17 09:45
:mrgreen:

Příspěvek upraven 12.12.17 v 11:19

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 09.12.17 09:51

Ještě je brzy, spí hodně přes den, postupně se to časem upraví, nespěchala bych na to.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 10:05

Dekuji holky, mne ten režim hrozne vyhovuje, tim ze spi v noci tak ja se vyspim taky a pak pres den funguju uplne v pohode.

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.17 10:05

No a tim ze spi v noci tak pres den kojim každé dve max tri hodiny

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 09.12.17 10:19

To máte fajn režim, závidím spaní celou noc! :) Nám pořád dvakrát za noc vstává. Nechala bych to tak, ať si ten režim nezhorší. První dcera, když začala spát celou noc, tak také ze začátku spala cca od 23 h do 7 h, pak si to různě upravovala, usínala dřív, ale také vstávala dřív.

tereza12345
Echt Kelišová 9651 příspěvků 2 inzeráty 09.12.17 10:53
@Nika1987 píše:
Zdravím všechny maminky a jdu si pro radu jak změnit režim miminku. Máme doma krásnou a zdravou holčičku, která je jako bonus hodná. Máme nasledující režim vstávaní 6:30 - 7:30, krmení, trochu hraní, pak dělám snídani nám. To ji mám většinou v nosítku, kde casto usne další kojení je kolem 8:30 - 10:00, pak jsme vzhuru a pak mi opět usne tak jeste na hodku az hodku a pul. Pak se opět napapa a buď jsme doma, to je v lehatku a povidame a nebo jdeme ven. No a pak krmeni a pak od tri, čtyř odpoledne uz se nespí a kojim každé dve hodiny. Kolem 7 koupání, papani a snaha o upsání ale vetsinou mi usina az kolem 10-11 vecer. A ted k veci. Paradoxně mi tento režim vyhovuje protoze ja pracuju i u mateřské a dopoledne mam sanci sednout za pocitac a udelat si praci aspoň na hodku. A to že nespí odpoledne tak nevadí, manzel uz pak hlídá a ja dělám veci doma (úklid, vareni atd) a malinka mi spinka od 11 do 6:30 bez vzbuzeni, takze ja se vyspim. Ale uvědomuji si, že usínaní tak pozdě není dobrý z dlouhodobého hlediska. Jak jí to posunout pro začátek alespoň o dve hodinky?

Mam devititydenniho chlapecka. A taky me usina takhle poze.. pres den spinka a casto ji, vecer od sedmi do 11 hulajda a vymysli.. a pak spinka.. :mrgreen:
Ale on i kdyz treba v tech osum, puldevate usne.. tak je za chvilicku vzhuru..nemuze zabrat.
V tomhle veku bych rekla.. ze je to jeste v pohode.. rezim se bude ustalovat postupne..

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 09.12.17 11:49

V tomto věku bych to neřešila, starší syn mi usínal ještě někdy v 8 měsících cca v 10 večer, mladší zase takto jako miminko byl hotovej už kolem půl šesté odpoledne a musela jsem ho ukládat takto brzo, jinak by byl řev, teď už jsou velky, školák a předškolák a chodí spát normálně úměrně věku, době vstávání a individuální potřebě, kolem půl osmé se u nás odchází čistit zuby a mezi osmou a půl devátou se zhasíná.
Hlavně se jí nesnáz držet vzhůru násilím přes den, děti jsou pak přetažene, špatné usínají a zvyknou si na menší množství spánku než potřebují, což do budoucna je mnohem horší pro ně i pro tebe.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 09.12.17 12:31

Já bych to neřešila. Ještě se to x-krát změní. První dceři se to různě posunovalo až cca do 2 let, kdy začala chodit spát okolo 8 hodiny. Od 8-12 měsíců třeba spala od 4 odpoledne do 9, pak byla 2-3 hodiny vzhůru a pak šla spát na noc okolo půl noci. Druhá dcera od šestinedělí chodí spát v 8. Dítě si samo řekne a já bych to násilím nepřenastovala.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >