Tlak 110/95 - je to málo nebo hodně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tereza100p
Povídálka 41 příspěvků 07.12.17 10:07
Tlak 110/95

Ahoj, včera jsem byla na kontrole ve 32tt. Sestřička me naměřila tlak 110/95. Hodně se s doktorkou zarazily, nechtěla jsem zdržovat otázkáma a řekla jsem si že si to najdu doma na internetu. Ale nikde jsem takovýhle čísla nenasla :( takže ani nevím jak to brát, jestli jako nízky nebo vysoký tlak. Na kontrolu jdu kvůli tlaku už za týden, jen chci vědět na co se mam zaměřit. Mela jste některá podobny tlak? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.12.17 10:16

@Tereza100p je to úplně normální tlak, já mám 85/50 a ten už je nízký

Pandemie
Stálice 96 příspěvků 07.12.17 10:17

Ten spodni by nemel presahovat 90. Ja mela na kontrole 122/93, a proto musim 2× denne merit a vysledky zasilat doktorovi. Doma se mi pohybuje kolem 120/88. Mas doma tlakomer? Radeji si taky mer. Hrozi preeklapsie.

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 07.12.17 10:17

Řešili pravděpodobně ten zvýšený spodní tlak.

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 07.12.17 10:19

To je dobrá dr., když ti to nevysvětlí a uspokojí jí odpověď, že si to na jdeš na netu…zavolej jí a doptej se.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 07.12.17 10:19

@Tereza100p „normální“ je cca 120/80.. já mám třeba 90/65, to je nízký.. u Tebe je vyšší ta spodní hodnota, budou Tě kontrolovat.

Pandemie
Stálice 96 příspěvků 07.12.17 10:22

@EmmaAnna Pozor! Uplne normalni tlak to tedy neni. Cit.: Ideální hodnota spodního tlaku je 80 mmHg. Pokud je diastolický tlak vyšší než 90mmHg, jedná se o diastolickou hypertenzi, která je velmi nebezpečná, protože má vliv na zjizvení, ucpávání a snížení pružnosti malých cév. Následně může vést až k srdečnímu selhání či cévní mozkové příhodě… U lekare byva tlak casto vyssi z ruznych duvodu, ale rozhodne zakladatelce doporucuji sehnat si tlakomer a radeji merit doma!!! ;)

berua13
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 07.12.17 10:30

Ten spodní tlak je vysoký… Určitě doma měřit a když tak mazat k doktorovi.
Měla jsem podobný problém a v nemocnici mě sestra několikrát upozorňovala, že kdybych měla hlavně ten spodní tlak vyšší, tak mám kdykoliv přijít.
Divím se, že to doktorka nechala být :nevim:

Tereza100p
Povídálka 41 příspěvků 07.12.17 10:33

Dobře, půjčím si na tech par týdnů tlakomer ☺ moc vam děkuju za vysvětlení

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.12.17 10:35

@Pandemie ano, ale z hodnoty 95, když systolický tlak je normální, bych rozhodně nedělala haló

Elzap
Povídálka 50 příspěvků 07.12.17 11:57

Taky jsem ke konci tehotenstvi mela vyssi tlak, pujcila jsem si tlakomer a doma merila, ale u doktorky jsem mela vzdy vyssi, rikala ze kdyz to presahne 100 ten spodni treba na trech merenich tak uz by zvazovala ze by me nechali v porodnici, chodila jsem skoro kazdy den na mereni a testovali mi moc. Ve finale jsem rodila o 14 dnu pred terminem vyvolavany porod prave kvuli tlaku.

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 07.12.17 12:04
@EmmaAnna píše:
@Pandemie ano, ale z hodnoty 95, když systolický tlak je normální, bych rozhodně nedělala haló

U mě právě dělali haló kvůli vysokému spodnímu tlaku i když horní jsme měla v normě. Prý to s sebou nese vyšší rizika než pokud by to bylo naopak :think:

Tereza100p
Povídálka 41 příspěvků 11.12.17 11:13

Tlak jsem si měřila podle vasich rad celý víkend, mam kolem 146/96.chvilkama je mi na omdleni a celkove jsem strašne neklidna a nervózní ???? Od večera je mi ke všemu furt na zvracení- ale nezvracim. Myslíte že bych mela zajet na kontrolu? Nechci vypadat jak hysterka, ale pritel trvá na tom, že pojedeme.

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 11:17

Ahoj, určitě jeď! Obzvlášť pokud ti není dobře. Tlak se dá dobře vyřešit práškama.

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 11.12.17 11:21

Jeď. v tomto stadiu těhotenství, vysokém tlaku a těchto příznacích je lepší to zkontrolovat. za hysterku budeš, pokud pojedeš k doktorovi s rýmičkou, ale takhle fakt ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama