Srůsty pochvy u miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mrkule
Nováček 10 příspěvků 08.12.17 08:31
Srůsty pipinky u miminek

Většinou témata nezakládám a snažím se najít podobné, ale tohle mi nedalo. Pokud se to někomu stalo, budu ráda za diskuzi. Mám 2 dcerky, u první všechno v pohodě, u druhé bohužel došlo ke srůstu ve spodní části pipinky. Pro mě šok, starala jsem se o ni jako u té první. Ale nebojte se, zákrok u doktorky byl naprosto v pohodě. Lehce lokálně umrtvila a pak špachtličkou oddělila, trvalo to asi 3 sekundy a malá ani nezaplakala. Co je příčina? Nedostatek estrogenu a pak nemazat olejíčkem!!! (jak radí v porodnici), ale bepanthenem nebo jen vodou (což jsem dělala u první-pouze vodou). A oddělovat alespoň 2× týdně a to i zvenku (projet špachtičkou do uší). Prý se to vrací… Má s tím někdo zkušenosti? Jinak v případě zájmu doporučím i doktorku, která nás ošetřovala, opravdu profík a strašně příjemná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:46

Tak dcera na tom byla 2× a řvala jak tur, držely jsme jí u toho 3. Pak čurala ve sprše, jak jí to pálilo a než se to zahojilo. Bude jí 6 a už se to dělá znovu. Jenže teď už si nenechá na pipinku sáhnout. Ach jo.

terien
Kelišová 7165 příspěvků 08.12.17 08:59

Oddělovat 2× týdně? 8o a jak by se teda ta pipina měla mýt? Při každém prebaleni jsem omyla a hlavně pořádně namazala, při kakani to mela kolikrát až za ušima, takže umýt, roztáhnout, vytrit a namazat. Samozřejmě všechno opatrně. Mazat se naopak musí, okolo masti na opruzeniny a kolem poševního vchodu kokosový olej pokud s tím má dcerka problémy.

terien
Kelišová 7165 příspěvků 08.12.17 09:01
@Anonymní píše:
Tak dcera na tom byla 2× a řvala jak tur, držely jsme jí u toho 3. Pak čurala ve sprše, jak jí to pálilo a než se to zahojilo. Bude jí 6 a už se to dělá znovu. Jenže teď už si nenechá na pipinku sáhnout. Ach jo.

V 6 už to bude spíš o hygieně než o hormonech. Já dceři kontroluju často a tak obden mažu kokosakem. Nauč dceru ať se promazava sama když ty to neohlidas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 09:15

@terien Poprvé jsme tam byli, když jí byl rok a něco, ale měla to snad od miminka. Pak ve 2 letech a teď koukám, že se jí to dělá zase.

terien
Kelišová 7165 příspěvků 08.12.17 09:25
@Anonymní píše:
@terien Poprvé jsme tam byli, když jí byl rok a něco, ale měla to snad od miminka. Pak ve 2 letech a teď koukám, že se jí to dělá zase.

Hele já nechci být hnusná ale když už si tím jednou prošla tak jsi ji měla hlídat. A když to má za sebou podruhy tak po třetí se to snad ani nemůže stát 8o proč už nejste dávno u doktora když vidíš ze ji to zase srůstá! To čekáš ze to zmizí samo nebo až půjde pod narkozu? Fakt nechápu :zed:

mrkule
Nováček 10 příspěvků 08.12.17 09:25

Ajaj, teď se bojím. Doufala jsem, že už to bude v poho. Moc děkuji za rady a tipy.

mrkule
Nováček 10 příspěvků 08.12.17 09:26
@terien píše:
Oddělovat 2× týdně? 8o a jak by se teda ta pipina měla mýt? Při každém prebaleni jsem omyla a hlavně pořádně namazala, při kakani to mela kolikrát až za ušima, takže umýt, roztáhnout, vytrit a namazat. Samozřejmě všechno opatrně. Mazat se naopak musí, okolo masti na opruzeniny a kolem poševního vchodu kokosový olej pokud s tím má dcerka problémy.

Děkuju za tip, určitě koupím kokosák!!! Jak se má mýt, to nevím. Nikdo z doktorů to vlastně pořádně neřekl, jen se shodli na tom, že slunečnicový olejíček ne.

terien
Kelišová 7165 příspěvků 08.12.17 09:40
@mrkule píše:
Děkuju za tip, určitě koupím kokosák!!! Jak se má mýt, to nevím. Nikdo z doktorů to vlastně pořádně neřekl, jen se shodli na tom, že slunečnicový olejíček ne.

Tak vezmi to podle sebe, prostě pořádně vytřít, pokud má takový problémy tak bych asi vynechala vlhčené ubrousky a používala svoje, všechny záhyby, to co má být oddělené tak roztáhnout a promazat něčím co ji nebude pálit. Já mám dobrý zkušenosti s kokosakem ale určitě je fůra jiných výrobků. Zkus se pozeptat v lékárně. Když to budeš hlídat tak to bude O. K. ;)

alisekR
Závislačka 4902 příspěvků 08.12.17 10:06

Přispěji svým názorem. Za prvé se to jmenuje synechie a za druhé musím některé chytré upozornit, že naší dcerce se to jako miminku dokázalo slepit během jednoho dne. Každý večer po koupání bylo velké oddělování :,( Nedalo se s tím nic moc dělat. Pravděpodobně tomu podle doktorky přispěla i ATB bariéra, kterou několik měsíců musela dcera brát kvůli ledvinám :think: Takže fakt ne, není to o hygieně, dělali jsme možné i nemožné. Dřív, když se používaly látkovky, tak ty byly hrubé a pěkně tu intimní oblast otíraly. Bohužel papírové pleny jsou taky nepouštěné kde čím. JInak je to též hormonální problém, malá holčička ještě není hormonálně produktivní. A to samé se pak opakuje u žen ve stáří, např. u ležících a imobilních na plenách.

terien
Kelišová 7165 příspěvků 08.12.17 10:33
@alisekR píše:
Přispěji svým názorem. Za prvé se to jmenuje synechie a za druhé musím některé chytré upozornit, že naší dcerce se to jako miminku dokázalo slepit během jednoho dne. Každý večer po koupání bylo velké oddělování :,( Nedalo se s tím nic moc dělat. Pravděpodobně tomu podle doktorky přispěla i ATB bariéra, kterou několik měsíců musela dcera brát kvůli ledvinám :think: Takže fakt ne, není to o hygieně, dělali jsme možné i nemožné. Dřív, když se používaly látkovky, tak ty byly hrubé a pěkně tu intimní oblast otíraly. Bohužel papírové pleny jsou taky nepouštěné kde čím. JInak je to též hormonální problém, malá holčička ještě není hormonálně produktivní. A to samé se pak opakuje u žen ve stáří, např. u ležících a imobilních na plenách.

Slepit a srůst je rozdíl. Když to sroste tak to znamená, že tu slepeninu nikdo neřešil. Jo, muže se stát, že to člověku nedocvakne a stane se to, ale podruhé, potřetí?? U 5 leté holčičky už to není tolik o hormonech jako u malého miminka ale opravdu o hygieně. A pokud vidím, že to má holka opět slepené, tak to nechám pěkně srůst a budu na to koukat? No to asi ne že.

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 08.12.17 13:13

Taky mam zkusenost u druhe dcery. Pece stejna jako u prvni presto doslo k synechii. Strasne jsem se stydela ze si budou myslet ze ji nemeju. Pani diktorka me vse vysvetlila, ze je to zpusobeny hormonslne a ze nekdy se tomu vazne neda predejit. Mela to jen malilinko a rozrusila stetickou. Mazali jsme dvakrat denne takovou modrou masti, bohuzel si nemuzu vzpomenout jak se to jmenovalo :zed: nastesti se uz nevratilo, denne se musi poradne promejt vodou a taky je dobre pri kazdem prebsleni vrskem ty plinky setrit.

mrkule
Nováček 10 příspěvků 08.12.17 14:35
@hapolda píše:
Taky mam zkusenost u druhe dcery. Pece stejna jako u prvni presto doslo k synechii. Strasne jsem se stydela ze si budou myslet ze ji nemeju. Pani diktorka me vse vysvetlila, ze je to zpusobeny hormonslne a ze nekdy se tomu vazne neda predejit. Mela to jen malilinko a rozrusila stetickou. Mazali jsme dvakrat denne takovou modrou masti, bohuzel si nemuzu vzpomenout jak se to jmenovalo :zed: nastesti se uz nevratilo, denne se musi poradne promejt vodou a taky je dobre pri kazdem prebsleni vrskem ty plinky setrit.

Nebyl to bepanthen??? :nevim:

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 08.12.17 14:37
@mrkule píše:
Nebyl to bepanthen??? :nevim:

Nene, tusim snad neco od C :nevim: s hermankem myslim

mrkule
Nováček 10 příspěvků 08.12.17 14:41
@hapolda píše:
Nene, tusim snad neco od C :nevim: s hermankem myslim

Ještě mě napadl dermazulen, ten je s heřmánkem a je výborný na opruzeniny. Tak třeba je dobrý i jako prevence… :lol: Jééé, vzpomínejte prosím :srdce: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bankrotuje a rozvádí se: Tenista Becker si přesto užívá dovolenou za miliony!

Tenisové legendě Borisi Beckerovi se hroutí svět, topí se v dluzích a nedávno... číst dále >

Z Madonny se stala Uriel Kratochvílová, zneuctila památku Arethy Franklin

Madonna (60) se na hudebních cenách MTV Video Music Awards vydrápala na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zahalte křivky, ukažte osobnost. Německá miss bude bez plavek

Po Spojených státech se i Německo rozhodlo, že v rámci dámské soutěže krásy... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama