Režim dvouměsíčního miminka

18.11.15 21:40

Režim dvouměsíčního miminka

Ahoj maminky,
mám na vás takový dotaz :) Jak je to u vás, nebo bylo s dvouměsíčním miminkem..Režim možná není to správné slovo, na ten je asi brzy :) Ale já si pořád nejsem jistá, jestli to s mým prckem dělám správně :zed: Přes den kojím po dvou hodinách. Po kojení malý udrží pozornost asi půlhoďky, chce koukat, hrát, povídat si..ale pak začne být protivka, až začne plakat a zabere ho jen uhoupat na balonu nebo v hacce a on usne. To mu teda trvá asi zas půlhoďky (nutno dodat, že tohle je doba jeho usínání i večer, nebo v noci po kojení), půlhoďky spí a zas se budí na jídlo :) Já jen prostě nevím, jestli ho nenutím spinkat, když se mu nechce :zed: ale to by asi neusnul ne? Tak se jen ptám, jestli to třeba některá nemáte podobně a mě uklidnilo, že to nedělám blbě :zed:

Děkuji za vaše řádky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
18.11.15 21:43

@RadkazBrna náš taky moc dlouho nevydrží je za chvíli unavenej, ale on usne celkem v klidu buď na klíně nebo i v postýlce pokud ho nic netrápí, ale nespí dlouho, tak hoďku. Jsou vyjímky kdy spí i tři hodinky, ale to jsou zázračný dny :D on hodně trpí na břicho, takže ho to budí

• Citovat
  • Upravit
8818
18.11.15 21:46

Možná se nebudí na jídlo, ale prostě nemůže zabrat. Zkus ho znovu nekojit a uhoupat, ududlat dudlíkem. Náš se doma taky budí takhle, jenže prostě chce spát. Kojím taky po 2h.

Venku v kočárku spí jak? Náš usne líp venku, pak se probudí a kouká, občas béká, tak dostane dudlu a zabere znovu. Rád by usínal u prsa pořád, ale to prostě není přes den možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40355
18.11.15 21:49

Zkusila bych dít spát dřív než začne být protivný… to už je nejspíš známka přetažení, proto se mu hůř usíná a nemůže pak pořádně zabrat.
U kluka byl správný čas na uložení, když začal být extrémně akční :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
18.11.15 21:50
@lucenka píše:
Zkusila bych dít spát dřív než začne být protivný… to už je nejspíš známka přetažení, proto se mu hůř usíná a nemůže pak pořádně zabrat.
U kluka byl správný čas na uložení, když začal být extrémně akční :)

jo to je taky pravda. Když ho dám do postýlky s dudlou včas, tak usne i sám. Jakmile ho něčím zprudím nebo se přetáhne, tak mám o zábavu postaráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
18.11.15 21:50

Treti syn v tomto veku mel rezim: probudit se, rvat, dostat prso, najist, rvat pri prebalovani, pofnukavat par minut, pak zase rvat, prso, krknout, prso, spat. Od probudit do spat to netrvalo ani hodinu, v podstate sotva jsem ho stihla nakojit, prebalit, vecer umyt, prevlict a uz byl uplne hotovej. Na ruce jsem ze zasady neuspavala, bych je mela za chvili jak orangutan, v tomto veku vetsinou vse resilo prso a ve 3 rano rourka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:57

Tak malemu je tedko pet mesicu a vydrzi sotva hodinku, hodinku a pul, pak si zacne mnout oci a mrnet…Kdyz ho dam spinkat, okamzite tak na hodinku az dve usne…Nekdy ho necham dele jak dve hodinky a to pak uz zabira velmi tezce…Kdyz byl dva mesice stary, tak pulhodinka byla myslim taky maximum, aby zabral, pak uz byl pretazeny a usinal mnohem hur…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:11
@rigousek píše:
@RadkazBrna náš taky moc dlouho nevydrží je za chvíli unavenej, ale on usne celkem v klidu buď na klíně nebo i v postýlce pokud ho nic netrápí, ale nespí dlouho, tak hoďku. Jsou vyjímky kdy spí i tři hodinky, ale to jsou zázračný dny :D on hodně trpí na břicho, takže ho to budí

Tak aspoň že to máte podobně. Měla jsem výčitky, že ho nutím spát :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60280
18.11.15 22:20

Prvni dva mesice mindite jen spalo. Nakojila jsem a usnula, prebalila jsem, usnula a pak zase kojeni a porad dokola. Urcite davej spat zavcasu, jak se dite pretahne, je to to nejhorsi, co existuje ;) pozdeji si casy vzhuru natahovala a ted skoro pres den nespi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60280
18.11.15 22:21
@RadkazBrna píše:
Tak aspoň že to máte podobně. Měla jsem výčitky, že ho nutím spát :zed:

To nejde :mrgreen: kdyby nechtel, neusne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
18.11.15 22:28

To má každé dítě jinak, řiď se instinktem a potřebami miminka. mě první syn spal 2× denně 3 hodiny a vydržel být i 4 hodiny v kuse vzhůru, aniž by byl přetažený. V noci dával i 6-7 hodin spánku v kuse. Režim měl asi od 10 dní věku. Druhý syn měl režim až tak od měsíce, nebo spíš ke konci šestinedělí, spí přes den 4× -5× po hodině, hodině a půl, v noci dá max. čtyři hodiny v kuse a to jen výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:43
@Ariadne píše:
Možná se nebudí na jídlo, ale prostě nemůže zabrat. Zkus ho znovu nekojit a uhoupat, ududlat dudlíkem. Náš se doma taky budí takhle, jenže prostě chce spát. Kojím taky po 2h.Venku v kočárku spí jak? Náš usne líp venku, pak se probudí a kouká, občas béká, tak dostane dudlu a zabere znovu. Rád by usínal u prsa pořád, ale to prostě není přes den možné.

V kočárku je to dobrý, tam už jsem to vychytala, dám mu cucnout trošičku čaje a dudlík a je v klidu a usne :palec: a vydrží teda spinkat dlouho, klidně i tři hodiny.
Zkusím teda znova uhoupat, třeba ještě zabere.
S tím kojením to prd poznám, páč on sosá klidně po hodině :nevim:
Ale děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:46
@Ariadne píše:
Možná se nebudí na jídlo, ale prostě nemůže zabrat. Zkus ho znovu nekojit a uhoupat, ududlat dudlíkem. Náš se doma taky budí takhle, jenže prostě chce spát. Kojím taky po 2h.Venku v kočárku spí jak? Náš usne líp venku, pak se probudí a kouká, občas béká, tak dostane dudlu a zabere znovu. Rád by usínal u prsa pořád, ale to prostě není přes den možné.
V kočárku je to dobrý, tam už jsem to vychytala, dám mu cucnout trošičku čaje a dudlík a je v klidu a usne :palec: a vydrží teda spinkat dlouho, klidně i tři hodiny.
Zkusím teda znova uhoupat, třeba ještě zabere.
S tím kojením to prd poznám, páč on sosá klidně po hodině :nevim:
Ale děkuji :kytka:
@lucenka píše:
U kluka byl správný čas na uložení, když začal být extrémně akční :)

To jsem zkoušela a výsledek byl ten, že jsem jen houpala o to dýl :zed:
No zkusím to zítra znova, třeba se něco změnilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:47
@Ariadne píše:
jo to je taky pravda. Když ho dám do postýlky s dudlou včas, tak usne i sám. Jakmile ho něčím zprudím nebo se přetáhne, tak mám o zábavu postaráno.

Zkusím :palec: Před časem to nefungovalo, ale třeba se něco změnilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:48
@Bibi239 píše:
Treti syn v tomto veku mel rezim: probudit se, rvat, dostat prso, najist, rvat pri prebalovani, pofnukavat par minut, pak zase rvat, prso, krknout, prso, spat. Od probudit do spat to netrvalo ani hodinu, v podstate sotva jsem ho stihla nakojit, prebalit, vecer umyt, prevlict a uz byl uplne hotovej. Na ruce jsem ze zasady neuspavala, bych je mela za chvili jak orangutan, v tomto veku vetsinou vse resilo prso a ve 3 rano rourka :mrgreen:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama