Režim kojence a a návštěvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.10.17 19:13
rezim kojence a a navstevy

Omlouvam se za skrytou identitu, mam tu pribuzenstvo..
Mam skoro dvoumesicni holcicku a nasly jsme si uz nejaky svuj rezim, pres den, spinkani, koupani:).Jenze do toho se zacina ozyvat tchyne, ze by malou rada videla, ze mame jezdit za nimi a manzel na tom nevidi nic spatneho a nechape me.Oni bydli asi 80 od nas, na vesnici.Pro me jsou odpoledne zabita, kdyz prijde ve tri, zbalit malou, jet k nim, to jdu kojit, pred nima nechci, tchyne blbe kouka a pred tchanem se stydim a celkove to povazuju pro me za jeste intimni vec a jeste jsem se toho sama nenabazila, mala pak vetsinou usne, coz se nelibi tchanovcum a pak uz je cas na cestu zpet, abychom vykoupali a dali malou spat. Slysim, ze se to jednou nezblazni, tak urcite ne, ale z jednou se stane vickrat,atd.No a ted se uvazuje o celem vikendu u nich, vubec z toho nejsem stastna. Musime byt v manzelove pokojicku, ten je dobry, ale nemame postylku-da se koupit vim, podle tchanovcu ji nepotrenujem, pry mala muze spat s nami, ze jejich syn tez spal s nimi, jenze ja mam v postylce monitor dechu a jsem tak klidnejsi, pak mala je rada v kolibce pres den, tzn.ji vzit sebou, pak to stridam s hraci dekou.No jak rikam, mame uz zajety system, kdy rano vstanem, pohrajem si, po 11 kdy se udela hezky jdeme ven, mala se prospi, pak prijdem, nakojim, mala usne, ja udelam obed, pak prijde manzel, nekdy jdeme jeste na prchazku, nekdy uz ne, jsme s malou na dece a nemuzeme se na ni vymadivat, pak je vecer, kojeni, koupani, spinkani.
A ted mi to chteji nabourat, navic ja nejsem na takove navstevy pripravena, malou stale jeste poznavam, nechci ji takhle brat, jsem rada doma ve svym, my jsme prece te taky rodina, uz k nim nemusime od dva tydny jezdit na vikendy, nebo ano??Nebo jsem precitlivela a mam je poslechnout?
Jak to mate vy s navstevama a narusovani rezimu?
Dekuji :kytka:

Reklama

Najdete v encyklopedii: Miminko

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

elibro
Kecalka 298 příspěvků 12.10.17 19:21

Tenhleten režimový fetišismus… :D Dívám se na to takhle: co je cennější? 100% dodržování tvého režimu (tvého, poněvadž dečka jsou fakt svolná k výjimkám) anebo dobré vztahy v rodině a blízkost mezi vnučkou a prarodiči od prvopočátku? Bydlíte relativně kousek od sebe, moc nechápu, proč nemůžete vyrazit ráno a pobýt celý den.

Když jsi úzkostná bez monitoru, tak se z druhé ruky dají pořídit za pár korun cestovní postýlky.

Agrion
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.10.17 19:22

Udrzovat dobre vztahy v rodine povazuju za dulezitejsi, nez aby mimino slo spat „presne v pul osme“. Jako prvomatka jsem taky spoustu veci zbytecne resila… ale ver mi, za par let se tomu taky zasmejes. Mimcu opravdu neublizi, kdyz jednou za casnebude vse podle tveho planu… mozna dokonce naopak. Neres hlouposti a uzivej si materskou. Mimino potrebuje teplo, suchou plinu, plny brisko a spokojenou klidnou maminku… zbytek je mu sumak.

Helileli
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 12.10.17 19:23

Pokud by mi dite usnulo v aute a dalo se pak prelozit do postylky, tak bych nejake brzke navraty kvuli koupani vubec neresila.
Rezim je fajn, ale nesmi cloveku uplne znemoznit spolecensky zivot.
Milionkrat horsi pro me byly navstevy s batoletem. A moje batolatka rozhodne nebyly zadne pecky, ktere by sedely na kline a poslouchaly jak si dospeli pividaji…

bravosefe
Povídálka 50 příspěvků 12.10.17 19:26

Zalezi jak tve ditko je citlive. Moje zkusenost je takova, ze syn je rezimovy. Bohuzel od jeho tri tydnu jsme kazdy vikend museli jezdit k manzelovym rodicum a ja pak dite srovnavala tri dny. No hruza. Budou mu 3 roky a je to spatny. Mame druhe a to uz jsem ostra. Z me strany to spis narusilo vztahy nez aby utuzilo. Utla jsem navstevy a samozrejme jsem ta spatna ja…

Alyss1
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 18 inzerátů 12.10.17 19:27

Uprime? Malem detem je casto rezim sumak. Respektive spani jo, ale je jedno kde. Hlavne ze je s matkou. Uprime si myslim, ze ucit dite na 100% rezim u sebe doma ve sve postylce do budoucna neni dobry. Lepsi je trenink na jine prostredi a zmeny rezimu. Takze ja byvh jezdila, poridila si postylku.

Druha vec je, ze kdyz tam nebudes jezdit a nebudou na sebe zvykli tak pak az budes chtit nebo potrebovat hlidani bude problem. Zbytecne.

Cuddy
Extra třída :D 13589 příspěvků 12.10.17 19:28

My rezim dodrzujeme pomerne dost, ale je neco jineho rezim a nebo stereotyp. Na koupani v urcitou hodinu trvam, ale misto zbozneho koukani na dite v dobe pred koupanim si muzu hodit obrazne receno u tchyne nohy na horu a diteti se muze venovat tchyne. Monitor dechu jsme take meli, tak se prevazel a poridila se cestovni postylka. Toto jsou veci resitelne za par korun, postylku stejne vyuzijete, snad nebudete doma sedet 2 roky. Bud rada, ze ma tchyne zajem, ono by se take mohlo stat, ze branenim v kontaktu zajem opadne a jednou budes litovat.

catchthem
Kecalka 492 příspěvků 12.10.17 19:28

S takovým prckem jsem jezdila na návštěvu je když to bylo kousek. Jinak jezdili k nám. Pro mě je zase důležitější pohoda mojí rodiny.

catchthem
Kecalka 492 příspěvků 12.10.17 19:30
@bravosefe píše:
Zalezi jak tve ditko je citlive. Moje zkusenost je takova, ze syn je rezimovy. Bohuzel od jeho tri tydnu jsme kazdy vikend museli jezdit k manzelovym rodicum a ja pak dite srovnavala tri dny. No hruza. Budou mu 3 roky a je to spatny. Mame druhe a to uz jsem ostra. Z me strany to spis narusilo vztahy nez aby utuzilo. Utla jsem navstevy a samozrejme jsem ta spatna ja…

Přesně tak.

Alušáček
Závislačka 2556 příspěvků 12.10.17 19:34

Se starší dcerou jsem byla schopná být kdekoli, kdykoli, všude jsem kojila, všude mi usnula, na režimu nelpěla, změnu prostředí, lidi měla ráda, takže pohoda.. Druhá dcera byla jako miminko jiná, na usnutí potřebovala svůj klid, při kojení jí nesmělo nic rozptylovat, nechtěla aby jí choval kdokolí jiný než já nebo tatínek, potřebovala každodení spací vycházky s kočárem, měla ráda svoje prostředí, jinak byla nervózní. Tudíž jsme žádné delší návštěvy nedělali, max na dvě hodiny a domu, kde nám bylo nejlépe. Chápu tě, holt musí tchánovci pochopit, že s takhle malým miminkem nejde všechno jednoduše, ale návštěvu aspoň na den bych jim občas dopřála ať se potěší s vnučkou.

Šarlota4
Kelišová 7125 příspěvků 1 inzerát 12.10.17 19:35

Nabídni návštěvu ty s tím, že je pro Vás náročné balit na pár hodin tunu krámů. Jinak kojit mužeš zalézt a jestli jsou normální, tak chápou že, tak malé dítě prostě spí. Já tedy chodila s miminem všude. Bylo mu jedno jestli spí doma, u našich nebo kdekoliv jinde. Prostě jezdit nechceš.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 12.10.17 19:35

Taky bych nejezdila, přijde mi že si to tchýně vynucuje. v tuhle dobu jezdili všichni k nám. a když bych jela, tak určitě třeba ráno nebo dopol. ne ve 3 odpol. to nemá cenu časově.

Sany80s
Závislačka 4791 příspěvků 12.10.17 19:41

Na kojení se dá odejít do spací místnosti, cestovní postýlka nestojí majlant.
Pokud to dítě nějak extra nerozhodí, tak se zase jen dělají problémy někde, kde jich netřeba.
V týdnu bych tedy chtěla, aby spíš jezdili oni k vám, mají auto?
Ušetří vám to cestu zpět.

Terezxx
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 12.10.17 19:42

Určitě bych jela. Šestinedělí máš za sebou, takže bych neváhala. Mít režim až takhle přísný nedělá nikdy moc dobrotu. Pak se jednou někde zdržíš a dítě z toho bude mimo. Máme samozřejmě také svůj režim, ale můžu s ním kdykoliv hnout a kluci se přizpůsobí. Na návštěvách jsou kluci jak hopíci, šťastný, že jsme u babičky a dědečka. Ale jakmile dojedeme domů, zase vše zapadne do starých kolejí :palec:

Lenka_Hal
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 12.10.17 19:46

Taky jsem byla tak utlocitna s prvnim ditetem :oops: U tretiho uz je to v klidu 8) Jak rika @Agrion vztahy v rodine jsou dulezitejsi, nez jestli mimino usne presne v nejakou dobu…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pořídili jsme synovi psa, ale rychle o něj ztratil zájem

Náš osmiletý syn na nás s manželkou strašně naléhal, abychom mu pořídili... číst dále >

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém... číst dále >

Reklama