Reklama

Režim tříměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 15.02.18 07:29
Režim tříměsíčního miminka

Holky, mám pár otázek. Mám tříměsíčního syna.

• Nezajímá se o hračky, nad hrazdičkou je pořád, ale vůbec ho nezajímají. Když mu dám hračku do ruky, drží ji, ale nevnímá ji. Jak to bylo u vás, napomáhali jsme tomu nějak?
  • Kdy Vaše dítě drželo pevně hlavičku, že mu vůbec nepadala? Když malého mám dlouho já ruce, tak s ní hrozně hazi:-(
  • Malý je od narození naučený spát ve ve snerovaci zavince, bez ní prostě nechce spát. Je to špatně? Chtěla bych ho to odnaučit, ale prostě nevím jak. Když je bez ji, vzbudí se. Zajímali by mě Vaše zkušenosti.
  • Chtěla bych ho učit, aby usínal sám v postýlce. Uspavam ho každý den dvě hodiny tím, že ho chovám a už je to pro mě náročný, bolí mě záda. Co se Vám nejvíce osvědčilo?
  • A také by mě zajímal Váš denní režim.

Děkuji moc. :-)

Reklama

Reakce:

mesiah
Kecalka 315 příspěvků 15.02.18 07:37

@kulina22 ahoj,

Já mám teda dvouměsíční a nezabavím ji téměř ničím. Tak pouze na 5min tím, že si s ní povídám a směji se na ni. Po chvilce ji to nebaví a začne začne křičet.

Uspavam taky pouze na ruce, sama proste neusne, hrozne křičí.

Nevím, jak ji zabavit aspoň na chvíli, takhle nemůžu vůbec nic a to mam doma ještě dvouletou… :roll:

Jinak hlavičku drží na bříšku už docela dlouho.
Každé dítě je ale jiné ;)

beruska9
Extra třída :D 10641 příspěvků 15.02.18 07:45

K prvnim dvema nevim, maly se narodil driv a mel par problemu, u nas bylo vsechno pozdeji, a ani si to uplne nepamatuji.

Zavinovat je naopak velice prospesne, postupne muzes odnaucovat, az se bude pretacet a nebo nebude zavinuty spokojeny.

Na samostatne uspavani je pry dobre sledovat, kdy dite zacne ukazovat znamky unavy, a hned zavinout a dat do postylky unavene, ale jeste nespici. Muzes udelat nejaky kratky ritual, treba neco zazpivat, nebo reknout (Treba jako Dobrou noc, hezky spinkej)…opakovat, dokud dite nepochopi. Ja jsem v tomhle ale teoretik, uspavam i dvouletaka. Ale par znamym to pry zafungovalo. Dulezite je opakovat furt to same, u kazdeho uspavani.

Rezim jsme v te dobe nemeli zadny :mrgreen: Jako nekdy rano jsme se vzbudili (to neni matersky plural, vstavala jsem s nim), pak kojeni, chvilku vzhuru - obrazky, pisnicky, cviceni, na brisko, pak se zeblil (mel reflux), takze umyt a prevliknout, kdyz byl unaveny, uspat. A tak furt dokola. Vecer vykoupat, nakrmit a uspat. Vstavat kazde 2 hodiny az do rana :mrgreen: Kolem obeda vetsinou prochazka s kocarkem. Do toho zamontovat doktory, poradnu, setkani s nekym podobne „postizenym“ (jako s jinou matkou). Vic jsme asi nedelali ani :think:

lolink
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 15.02.18 07:47

Ahoj, hracky v tomto veku vubec.
Maly zvedal hlavicku uz v porodnici, u dr. Se hnes postavil na ruce, ale pevne drzel hlavu kolem 4.mesice.
Neodnaucuj, sam si rekne. Kdyz je mu v tom dobre, nech ho. Jakmile se zacne zajimat o veci kolem, bude ho to samotneho omezovat.
Uspavani ze zacatku porad. Nakonec na nej zabralo houpani v postylce. My meli cestovni postylku s vrchnim patrem, ta se dala houpat. To zabralo. Jinak jsem musela nosit a zads v hsji. Byl tezky, pri porodu mel pres 4 kg. Od pul roka usina, az na drpbne vykyvy, sam. Dle meho je to ale i dost o povaue ditete.
Rezim. Podle me nastavit u tak maleho miminka nejde. Ac jsem rezimovy zastance, podarilo se mi to az kolem roku ditete. Do te doby fungivalo vse spis podle malyho. Ale treba budes mit vice stesti :).

Uživatel je onlinesladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 15.02.18 07:48

@kulina22 Tříměsíční je ještě malinkej, potřebuje tě. Hračky začne vnímat tak za měsíc dva, s držením hlavičky to má každé dítě jinak. Nechápu proč bys měla odnaučovat něco co funguje, např. zavinovačka. Proč by se jí měl zbavovat? Buď ráda že máš způsob jak ho zklidnit aby spinkal a nevymýšlej blbosti. To samé aby usínal sám v postýlce? Nechceš po něm náhodou trochu moc? :nevim:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 15.02.18 07:48

Ahoj já mam 4 mesicni.malo spí přes den. zabavuji tím že jsem vymyslela opici dráhu. :D to znamená že ji mám chvíli v postýlce kde ma kolotoč. tam vydrží tak 15 minut.pak začne mrcet. vezmu si ji na ruce a chodíme po bytě kde ji ukazují co kde máme a tak. nasleduje vibrační lehátko které mám v kuchyni když vařím. tam vydrží tak půl hodiny.pak ji uspávám v kočárku doma :oops:.usne do pěti minut ale spí jen 45 minut. hodne ji přes den pak dávám na břicho. to se ji líbí.

verrys
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 15.02.18 08:44

Mam skoro petimesicniho kluka a taky ho hracky moc nebavi. ONno ho vseobecne vsechno bavi jen chvilku, jen to noseni by mohl provozovat porad :mrgreen: Na spani ho stale zavinuji, protoze jinak se vzbudi tim, ze si zacne rukama sudlat oblicej. Zavinuty spi celou noc.

sissive
Kecalka 244 příspěvků 15.02.18 09:05

Ahoj, když malé byli tři měsíce, tak se teprve začala zajímat o hračky. Nejvíc jí bavila hrazda a chrastítko ve tvaru špendlíku. Zavinovačku bych jí nechala, pokud se jí s ní spí dobře. Malá mi tedy v zavinovačce přestala spát ve dvou měsících, ale protože jí to nevyhovovalo. Vadilo jí jak je sešněrovaná. Teď spí ve spacím pytli. Jinak od měsíce mi malá sama usíná v postýlce. Nám pomohlo jí tam dát látkovou plenu a ona si jí u usínání žmoulá. Jinak režim máme, že už od porodnice jsme malou učili, že se mezi sedmou a osmou chodí koupat, nakrmí se a jde spát. Jinak do půl roka to měla tak, že spala do osmi až půl deváté, tak po hodině chodila spát, takže za dopoledne spala 2× po hodině. Pak dostala jako, že oběd ať to bylo mléko nebo pak už příkrm a zase na hodinku usnula. Za odpoledne chodila spát 3× po hodině až hodině a půl a jak jsem psala, tak pak se šla koupat a spát. Teď okolo půl roku se nám to změnilo, že spí jednou dopoledne a tak 2× po hodině odpoledne, spát chodí stejně. Jinak hlavičku držela už od narození

ekira5
Závislačka 4641 příspěvků 15.02.18 09:20

Ja mám tiež trojmesačné. Režim si určil sám, vstáva tú istú hodinu ráno, v noci sa približne v tomto istom čase budí na kojenie. Spánok doobeda tiež má vždy medzi deviatou a desiatou. Poobedný tiež tak +- hodinu v rovnakom čase. Tak dodržujeme jeho rituál. Zbytočne sa budem nervovať uspávaním v čase v ktorom chcem ja keď on nechce. Zavinovačku sme nepoužívali. Keď začne byť mrzutý dám ho do kočarika kde ho pohojdám a tam cez deň spí. Večer si ho pritúlim a spievam mu, zaspí a vynesiem do postieľky. Hlavičku drží pekne. S hračkou sa hrá s podbradníkom alebo plienkou a to že ju žužle a ešte malého mačka z látky tiež žužle. Keď potrebujem uvariť dám ho do vibračného lehátka a pustím pesničky alebo rozprávky.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 15.02.18 09:35

Nam bude ted 5 mesicu a taky to tak stridame - lehatko, hraci deka s hrazdickou, hrazdicka je prenosna, takze ji muzu dat i male do postylky a rano nebo po koupani ji pri prebalovani chvili necham vetrat prdku a prevalovat na brisko - mam ji na velkem nizkem „konferencnim“ stole v obyvaku, takze si k ni sednu a treba si vypiju kafe - uz ji musim hlidat, co se umi pretacet. Hracky ji zacaly zajimat tak od tech 3 mesicu, cca od 2 ma nad postylkou kolotoc, ktery ji pustim, kdyz uz je unavena a nebavi ji to na dece. Po nem uz teda jde fest, pinka si do tech hracek na nem a jeste ma na noku postýlky takovou jako lištu se zavesenyma hrackama -
ta puvodne vlastne byla k te hraci dece, da se ohnout a udelat z ni hrazdicka, ale uz tam moc dobre nedrzi a je urcena prave i k upevneni do postylky, tak je tam trvale a hracky se tam jen tak nepovalujou, byly taky k tomu a jsou to ty natahovaci s drzatkama, kousatkama apod.:-) Mam vyzkousene, ze vydrzi vzhuru max.2 hod. (vyjimecne po delsim spani 2,5 - 3) a pak musi do postele, pustim nejaky ten sum a kolotoc. Vyjimecne kdyz jo nechce zabrat treba k ranu po kojeni, uhoupu ji v autosedacce, protoze se obcas vzbudi i starsi a nechce byt v pokojiku sam :mrgreen: tak si ji tam vezmu a jak usnou oba, tak ji prenesu. Zavinovala jsem do 3 mes., nez se mi z toho zacala vykopavat :lol: Ale pry se muze klidne do 4 mes. s obema rucickama, pak taky ale s jednou rukou venku (H. Karp me hodne inspiroval, doporucuju - „Nejstastnejsi miminko/detatko v okoli“ :-)) Ted uz mi spi tak mesic ve spacim a takovem jeste teplem pytli.

Matylda22
Povídálka 48 příspěvků 15.02.18 10:00

Ja mam 2,5 mesicniho kluka a o hrazdicku sese zajima tak od dvou mesicu, hracky ho bavi, boucha do nich zurive, jak kdyby mu neco provedly :mrgreen: Jinak taky ma rad ten chrastici spinacu spendlik, je to vdecna hracka :-) Jinak malej taky spi v zavinovacce, ale uz to nebude mit dlouhyho trvani, ruce z toho vzdycky vytahne s nohy uz ma taky venku, uz z toho vyrostl. Rezim jak kdy, zalezi kak moc ho zrovna boli brisko, koliky nam to vzdyck rozhazi. Ale mame tak dvouhodinovy intervaly, nejdriv jidlo, pak si spolu povidame, smejeme, hrajeme, pak ho dam na deku nebo pod hrazdicku, tam se chvili zabavi sam a ja muzu neco delat a pak na pul hodky jde spat (ale to ne vzdycky) a pak zase tak dokola. Akorat v noci teda aspon spi :)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 15.02.18 10:04

@mesiah Ahoj,měli jsme ten samý problém, pořídila jsem Manducu a šátek ( a to jsem je pokládala jen za,,moderní záležitost"). Od té doby jsem doma zvládala alespoň to základní, malý byl u mne a já měla volné ruce. Teď( jsou mu tři měsíce),když už lépe vidí, vydrží v pololehu a pozoruje mě. Někdy pár minut, někdy hodinku..a když to nejde, sáhnu po nosítku a mám klid.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 15.02.18 10:12

@kulina22 Nás tříměsíční se o hračky zajímá, ale zatím je nechce držet, vždycky je pustí z ruky. Ale vydrží hezky pozorovat, co kde lítá. Ještě před čtrnácti dny spal jen u nás v posteli, uspávala jsem ho a zabral jen u prsa. Potom jsem mu koupila normální postýlku ( předtím měl spát v kolébce),sundali jsme jednu postranici a každý večer usíná skoro sám. Stačí, že ležím vedle v naší posteli, cítí, že jsem tam. A já si mezitím počtu tady na e-miminu. Někdy to trvá patnáct minut, někdy hodinu a půl. Ale užívám si ten čas, brzy nás už potřebovat nebudou..a přes den usne jedině u mě na klíně, nebo v kočárku. Ale spinká celou noc, s jednou přestávkou na kojení.

elibro
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.02.18 14:42

Hračky ho začnou zajímat až někdy teď - ale třeba náš starší jim moc nedal celý první rok, radši si hrál s vařečkou… ;) Mladší je opak, úderem třetího měsíce hračky miluje.

Zavinovačka je v pohodě, používala bych, dokud je to užitečné.

Osobně uspávám vleže u kojení a pak už jen držím za packu a vydáváme nějaké uspávací zvuky (syn má čerstvé 4m).

Hlavička je jak hračky, až to přijde, tak to bude. Dokud je v klidu pediatr, byla bych taky. A náš mladší ji taky ani teď ještě neudrží 100%, unaví se…

Režim? Důsledně dle potřeby dítěte. První dva měsíce každý den jinak, od toho třetího už se mu to trošku ustaluje. Cca 3-4 spaní denně, večer noční spaní od 8-10 (záleží jak spí v podvečer), krmení podle hladu… Se starším jsem to dělala taky tak a ukázalo se, že se dá režim sehrát i docela nenásilně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >