Rekonstrukce ruky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
b297
Povídálka 18 příspěvků 14.02.18 22:37
Rekonstrukce ruky

Ahojte, obracim se pro radu. V prosinci se nam narodila holcicka, je zdrava, ale chybi ji palecek na prave ruce. Uz v porodnici mi doporucili se obratit nabplastickou chirurgii, tak jsem kontaktovala pracoviste Chirurgiie ruky ve Vysokem nad Jizerou, kde jsou spickovi odbornici. Problem je ten, ze jsou lide, kteri nas od operace odrazuji s tim, ze se provadi nahradou prstu z nohy a tim dojde k zuzeni nohy a objevi se problem s botami, kde bude jedna noha mit vic mista, zmeni se teziste nohy, tim spatna chuze a nasledkem toho i problemy se zady atd. Malicka by mela jit na operaci v roce, ja uz mam z toho spatny pocit jak stale od nekterych posloucham negativa, chci se zeptat jestli je tu nekdo s podobnou zkusenosti, aby jste mi prosim napsali. Jakakoli informace mi pomuze. Diky

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.02.18 22:52

Já bych se objednala na to dané pracoviště a domluvila se s odborníky a myslím si že ty řeknou co a jak :) Jak by vše probíhalo takhle ti asi těžko člověk pomůže ale určitě bych nedala na rady ostatních a domluvila se s lékaři ty vědí co dělají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 22:54

Obešla bych více odborníků pro radu. Jinak já mám syna, co měl zase palce na pravé ruce dva, to asi aby příroda byla v rovnováze. :kytka:

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 14.02.18 23:12

Já znám víc dětí, co se narodily bez palce, ale ty nemají ani vretenni kosti. Vretenni kost máte? Ve Vysokém jim přeskládali šlachy na ruce tak, že z ukazováčků udelali de facto palce. Palec je bohužel dost důležitý prst. A když chybí, je docela dobré to udělat takhle. Viděla jsem, jak drží tužku, úplně perfekt. Šla bych do toho přeskládání šlach a vyrobení palce z druhého prstu :palec:. Do transplantace z prstu u nohy bych nešla, protože ten prst nebude funkční a jde jen o optickou stránku. Navíc pokud máte vretenni kost, bude to snazší :palec: tyhle děti mají ještě ty ruce kratší a trochu zkroucené :think:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 14.02.18 23:17

Ted nevim, jestli to neni reklama - ale blize nespecifikovany pribuzny :) je na chirurgii ruky machr, tu je jeho klinika http://www.icklinika.cz/…rurgie-ruky/ a zvazila bych klidne konzultaci i na vice mistech, za to nic nedas a budes klidnejsi.

Treba i vyvrati ty obavy do budoucna s nozickama/drze­nim tela.

b297
Povídálka 18 příspěvků 15.02.18 02:57

@Petruna21 na konzultaci uz jsme objednani v kvetnu k pani primarce, ale to je jeste strasne dlouho a ja jsem z toho fakt uz spatna…

@mau-mau nase mala ma dokonce i kousek palecku, ji se zrejme nejak priskrtil, protoze na ultrazvuku mela vsechny na obou ruckach, dokonce jim i hybe, kdyz ji drzim za rucku tak citim, ze me tim chyta. Zatim vsichni lekari co se k tomu vyjadrovali (pediatri) mluvili prave o tom, ze ji pujde krasne ten palecek nadstavit a praveze nejpravdepodobneji tim u nozky. Cetla jsem nekolik disertacnich praci na toto tema a je zarucena i funkcnost toho palecku, ale clovek nevi co potom ta nozka… Proto jsem psala jestli nekdo nema zkusenost at si udelam predstavu, je to tezke rozhodnout se co delat a do konzultace jeste daleko, uz z toho i spatne spim…

b297
Povídálka 18 příspěvků 15.02.18 03:02

@majdula1 dekuji za kontakt, urcite zvazime :)

lenina28
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 15.02.18 07:25

Ahoj já sama jezdím se synem do Vysoké nad Jizerou k paní primarce Smoranzove, syn taky nemá palce pouze 4 prsty. O tom že by někdo bral z nohy 8o jsem v životě neslyšela. Operativně mu přehodil ukazováček do pozice palce kvůli opore :palec:. Jsou tam nejlepší :potlesk:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 15.02.18 07:50

@b297 Muzu se zeptat mimo tema, jak se to male prihodilo? Memu prostrednimu totiz hrozilo celkem dlouho, ze prijde minimalne o rucicku, ne-li hur :( jeste v brisku, zustal tam zrejme po zaniklem dvojceti amnialni pruh a ten se mu zaskrcoval kolem rucky… nastesti ho jak rostl, tak pretrhal a dobre to dopadlo… uz jsem to uplne vypustila z hlavy a ted se mi to pripomnelo, tak me jen zajima, jestli je to u vas taky neco takoveho.

Tehdy me uklidnovali prave tim, ze kdyby se stalo neco „jen“ te rucicce, tak na plastice pak dokazou zazraky :srdce:

b297
Povídálka 18 příspěvků 15.02.18 08:23
@lenina28 píše:
Ahoj já sama jezdím se synem do Vysoké nad Jizerou k paní primarce Smoranzove, syn taky nemá palce pouze 4 prsty. O tom že by někdo bral z nohy 8o jsem v životě neslyšela. Operativně mu přehodil ukazováček do pozice palce kvůli opore :palec:. Jsou tam nejlepší :potlesk:

Ano dela se to nahradou 2 prstu u nohy, i doktori to rikali, ze se to hodne pouziva https://www.google.cz/url?… viz tady odkaz. K pani primarce jsme objednani take, tak uvidime co se vymysli

b297
Povídálka 18 příspěvků 15.02.18 08:25

@majdula1 ano stalo se male neco podobneho, rekli nam, ze se ji palecek v brisku musel zaskrtit, vic nerekli

lenina28
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 15.02.18 08:37
@b297 píše:
Ano dela se to nahradou 2 prstu u nohy, i doktori to rikali, ze se to hodne pouziva https://www.google.cz/url?… viz tady odkaz. K pani primarce jsme objednani take, tak uvidime co se vymysli

to jsem nevěděla tak hodně štestí :hug: Paní primářka je moc milá určitě něco vymyslí a ty se netrap. Ber to tak že když ho nemá a nebude mít nebude jí chybět, nezná ten pocit jako my co máme 5.Syn má 9 roků je strašně šikovný, ve škole píše „normálně“ na kole jezdí taky atd…neboj se :hug:

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 15.02.18 09:05

@b297 aha, tak když kousek má, tak to by možná stačil. Udržela by tužku? A pak už chápu, že by se dal i nastavit prstem z nohy. :think: neměla bys fotku toho prstiku? Abychom měli představu?

b297
Povídálka 18 příspěvků 15.02.18 09:21

@mau-mau oa ma proste takovy vyrustecek a tim normalne hybe, dlan ma uplne normalni

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.02.18 11:16

@b297 To já ti věřím ale vždy dávají dlouhe termíny na ty konzultace ale pak to jde rychle :) vlastní zkušenost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >