Řidičský průkaz poprvé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 11:16
Řidičský průkaz poprvé

Dobry den chtela bych si udelat řidičský průkaz ale dost se toho bojim uz jen proto ze merim 150 cm myslite ze s tim bude problém? Hlavne to řazení a komu dát přednost a komu ne :D nejake zkušenosti či stejne problémy nebo jsem v tom sama????

Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 22.05.19 11:19

No tak výška problém není, řídit může každý. Co se týče pravidel silničního provozu, ty se musíš naučit. Zbytek získáš praxí, od toho jsou jízdy, aby jsi se naučila dělat více věcí naráz, řadit, sledovat provoz, chodce, tramvaje atd. Každý je nervózní, pokud se někdy neucil třeba s rodiči někde na polnacce aspoň řadit a řídit. Autoškola je škola jako každá jiná, co neumíš tě naučí… Hodně štěstí

danca6
Kecalka 327 příspěvků 22.05.19 11:23
@Anonymní píše:
Dobry den chtela bych si udelat řidičský průkaz ale dost se toho bojim uz jen proto ze merim 150 cm myslite ze s tim bude problém? Hlavne to řazení a komu dát přednost a komu ne :D nejake zkušenosti či stejne problémy nebo jsem v tom sama????

Ahoj…hele, jsem taky prcek a fakt žádný problém nikdy s tímto nebyl ;) A od toho jsou autoškoly, aby tě to naučili, neboj :) Hlavně se pak snaž hodně jezdit, ať se „otrkáš“ :mavam: Zvládli to jiní (i ti, co si myslím, že nemají na silnici co dělat :roll: ),zvládneš to taky. Přeji hodně štěstí a kilometrů bez nehod :kytka:

Pedrrita
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 22.05.19 11:28

Já mám jen o 2cm víc a řídím jak drak, neboj :-) o výšce to není, sedadlo a všechno v autě si nastavíš tak, aby jsi všude dosáhla, to ti v autoškole taky ukážou a pravidla tě naučí, jezdit taky a na to co si kdy a kde hlídat brzo přijdeš, chce to jen cvik :palec:

Petula306
Kecalka 436 příspěvků 22.05.19 13:17

@Martha03 tak to není pravda, pro získání zdravotní způsobilosti k řízení je jedna z podmínek výška 150 cm

kudlanka1
Kecalka 218 příspěvků 22.05.19 13:20

Myslim si ze vyska problem neni a s prednosti vetsina autoskol ma cvicne krizovatky na papire a vyzkousis si je nez pujdes za volat a v aute kdyz si nebudes jisna je tam instruktor aby te vcas zastavil ;-)

Martha03
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 22.05.19 16:07
@Petula306 píše:
@Martha03 tak to není pravda, pro získání zdravotní způsobilosti k řízení je jedna z podmínek výška 150 cm

Tak to sice ano, ale neznamená to, že kdo nemá 150cm nesmí řídit. V takovém případě je možné udělat výjimku. Jde hlavně o to, aby měl řidič z vozidla rozhled a dosáhl na pedály s čímž souvisí i volba vozidla. Navíc dnes, kdy je možné sedadla ve voze polohovat, už to není takový problém. Taktéž jsou i speciální upravené vozy. Moje ex sousedka má cca 140cm a řídí běžné vozidlo.

Váš příspěvek
Reklama