Riziko Downova syndromu - 1. screening

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.6.22 08:28

Riziko Downova syndromu - 1. screening

Ahojte, je tu někdo, komu po IVF vyšlo riziko Downowa syndromu a dopadlo to nakonec dobře? Jsem po IVF, prý to po něm často bývá falešně pozitivní, ale ty nervy teď hrozně pracují, probrečela jsem celý večer, ale vím, že se musím hodit do pohody..

Na 1. screeningu podle ultrazvuku bylo vše v pořádku (nosní kůstka přítomna, NT 1,9, neshledáno nic neobvyklého), ale další den šok - krev pozitivní, riziko 1:390, PAPP-A 0,77 a FbetaHCG 7,22. Jedna z těchto hodnot je prý hodně špatná, co řekla doktorka do telefonu - která? Je mi 25 let.

Čeká nás genetická konzultace, tak předpokládám odběr plodovky, protože na odběr chor. klků už je pozdě, za dva dny začínám 15.tt. U plodovky se bojím rizika potratu, je to naše vymodlené po několikátém pokusu a potratech, tak bych šla asi do neinvazivního Trisomy testu jako samoplátce, ale nevyjde to opět pozitivní, když se zase bude jednat o krev? Kdy pak budou výsledky? Předpokládám, že budu čekat třeba měsíc (za týden genetická konzultace, pak objednání na odběr, čekání na výsledky) a asi se do té doby zblázním.

Máte někdo podobnou zkušenost a jak to dopadlo? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10543
25.6.22 09:05

Ahoj, ta špatná hodnota bude hcg, to máš dost vysoké. Neinvazivní krevní testy ale pracují s fragmenty DNA plodu v krvi matky, to se vzájemně neovlivňuje. Výsledky bývají do 14 dní, většinou spíš o pár dní dříve. Pokud byl ultrazvuk v pořádku, je velká šance, že čekáš zdravé miminko, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.22 09:31

Měla jsem to podobně, jen jsem teda nebyla po IVF, věk 23… Ultrazvuk v pořádku, krev špatná.. Riziko 1:299 Down.. U mě klky nešly udělat, ten test z krve jsem nechtěla (známá s tím neměla dobrou zkušenost), tak se čekalo až na plodovku..
No nakonec všechno dobře dopadlo, dcerka zdravá.. Už má rok a půl :srdce: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
273
25.6.22 10:53

Měla jsem riziko mnohem vyšší 1:32 než ty, Hcg mnohem nižší než ty, na utz vše v pořádku. A bohužel to dopadlo špatně. Odběr klků se už ani nestihl. Nicméně šla bych asi na plodovku, je to větší jistota. Trisomy je zase jen o pravděpodobnosti. Jinak down se pozná právě z krve, ty děti jsou na utz většinou úplně v pořádku, tak mi to řekli v CARu. Snad vám to dopadne dobře ať se rozhodneš pro jakýkoliv testování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
25.6.22 11:07

Ahoj,
já bych to vzhledem k předešlé anamneze řešila testem Prenascan. Stojí sice 12000, ale je z krve a spolehlivě ukáže na genetickou vadu, pokud je přítomna. Samozřejmě není 100% jako plodovka, ale udávají přesnost přes 90 %. Já osobně zkušenost mám. Vadu bezpecne odhalil, ale naštěstí ne zásadní pro život, takže se těšíme z bajecneho miminka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
25.6.22 11:19
@Valejka píše:
Ahoj,
já bych to vzhledem k předešlé anamneze řešila testem Prenascan. Stojí sice 12000, ale je z krve a spolehlivě ukáže na genetickou vadu, pokud je přítomna. :srdce:

Udelala bych to stejne. Kamosce vysel down pri 1scr, sla na plodovku - ta byla negativni, holcicka se narodila s jinou poruchou (ted ji je 5 a je uzasna), nicmene prenascan by ji odhlalil a pak uz je to na tobe. Ale chtela bych mit jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
25.6.22 12:03
@Nefesh píše:
Měla jsem riziko mnohem vyšší 1:32 než ty, Hcg mnohem nižší než ty, na utz vše v pořádku. A bohužel to dopadlo špatně. Odběr klků se už ani nestihl. Nicméně šla bych asi na plodovku, je to větší jistota. Trisomy je zase jen o pravděpodobnosti. Jinak down se pozná právě z krve, ty děti jsou na utz většinou úplně v pořádku, tak mi to řekli v CARu. Snad vám to dopadne dobře ať se rozhodneš pro jakýkoliv testování.

Jak to myslíš, o pravděpodobnosti? Já měla dvakrát výsledek ve formě ano / ne, tam se žádná pravděpodobnost neuvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
25.6.22 12:09

@Michelle_M ok tak pardon, nemám vlastní zkušenosti, jen co mi říkali v CARu při druhým těhotenství. Tak jestli I tenhle test může downa vyloučit a je spolehlivý jako plodovka, tak pak jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 12:41

1 screening

Dobrý den rada bych o uklidnění neboli radu, byli jsme na 1 screenigu a vyšel jsko negativní, ale biocheka z krve ne, hrozí nám drowuv syndrom, nechapu moc výsledky! Paní doktorka nic moc neřekla jen ze nás odesílá na genetickou konzultaci která ne až za tři týdny🥺 více foto dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat