Roční dítě a brzké buzení po usnutí

118
11.6.20 10:24

Roční dítě a brzké buzení po usnutí

Zdravím maminky, máme doma ročního chlapečka a poslední dobou je jeho spánek děs a hrůza. Nikdy nespal x hodin ani jako miminko, v noci se stále budil a budí. Ale teď je problém i v denním spánku. Ráno vstává kolem půl 6. :zed: mlíko, snídaně apod a kolem 9.hodky už je unavený a protivný, tak jde spát. Zatím má stále před usnutím UM, usne a po 30-40min se prostě vzbudí, stoupne a začne plakat. Tak tam jdu, položím ho, jelikož jde na něm vidět, že by ještě spal a usne během 2minutek. No a buď se za pár minut opět vzbudí, nebo spí dál třeba i dalších 40min. No potom je opět kolem 2.hodky na spánek a to je to samé. Rostou mu horní zoubky, ale už je velký kus venku, tak nevím zda se tak budí kvůli tomu nebo proč :nevim: Zoubky mu mažu, občas mu dávám Viburcol nebo něco, když už je moc protivný přes den. No a v noci se taky budí tak 3×, zapláče chvíli a zase spinká. Nevím zda by třeba pomohlo už mu nechat jen jeden spánek, že by se prospal pořádně třeba 2-3hodky vkuse, ale tím, že vstává ráno tak brzo, tak do oběda prostě nevydrží :roll: Občas se budí kolem půl 5.ráno, ale to mu dám mlíko a občas ještě nějak usne teda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11
11.6.20 11:05

Moje dcera taky v roce spala dvakrat denne, taky vstavala brzo a usinala po 9 a taky se “nedospala” sama. Tak jsem s tim proste pocitala a kdyz se probudila, lehly jsme si spolu, ja mela udelany kafe a pripravenou knizku a bylo to vlastne dost fajn:grinning:
K jednomu spanku dospela sama, ted da po obede 2 hodiny, rano vstava v 7, vecer je v 8 v posteli a v noci se budi bud jednou nebo vubec, za tyden to muze byt jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
11.6.20 11:20

Malé je 11 a půl a přes den spí taky dvakrát denně a pak prospí celou noc. A s tim narušeným spánkem to teď máme stejné - položim, pohladím, případné dam dudlík. Říkám si, že k tomu 1 spánku dospěje časem sama. Ale ona má jasný signály, že chce spát - tulí se a mne si oči a jakmile tohle začne, tak ji automaticky šoupu do postýlky. Občas( tak 1 za 14 dni) jde spát ještě kolem 5 hodiny odpoledne. Kamarádka klukovi dopolední spánek odbourala tak, že ho prostě spát nedala a drželo ho vzhůru. Na mě je tohle moc drastický a říkam si, že takhle malý dítě ví samo nejlíp kdy potřebuje spát a jíst :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
11.6.20 11:24

Malé je 11 a půl a přes den spí taky dvakrát denně a pak prospí celou noc. A s tim narušeným spánkem to teď máme stejné - položim, pohladím, případné dam dudlík. Říkám si, že k tomu 1 spánku dospěje časem sama. Ale ona má jasný signály, že chce spát - tulí se a mne si oči a jakmile tohle začne, tak ji automaticky šoupu do postýlky. Občas( tak 1 za 14 dni) jde spát ještě kolem 5 hodiny odpoledne. Kamarádka klukovi dopolední spánek odbourala tak, že ho prostě spát nedala a drželo ho vzhůru. Na mě je tohle moc drastický a říkam si, že takhle malý dítě ví samo nejlíp kdy potřebuje spát a jíst :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8271
11.6.20 11:25

Já mám syna 17 měsíců a problém se spánkem jsme řešili taky a teď teda to vypadá, že začíná být dobře. Taky vstává po páté hodině, občas se teď stane, že spí déle, ale to je novinka čtrnácti dnů. S tím nic neuděláš, musíš chodit brzy spát, ať se vyspíš. Jestli nevydrží bez dopoledního spánku tak to budeš muset vydržet, ale já ho zrušila cca v 11 měsících, spal mi dvakrát půl hodiny. Takže postupně jsme najeli na jeden spánek. Trvalo to než si zvyknul. Chodí spát kolem jedenácté ( někdy dřív a nebo až ve dvanáct). Spí hodinu a půl, což je u nás opravdový úspěch, pač fakt přes den nespal nikdy víc jak třicet minut ( v půl roce třikrát třicet minut). Večer jde spát cca 19 hod. Má mléko ráno a večer před spaním. Teď během posledních čtrnácti dnů jsem zrušila noční mléko a fakt nastala výrazná změna ve spánku. Už mi čtyřikrát spal celou noc, ale hlavně je hrozně hodný přes den. Fakt jiné dítě. Ale to odebrání nočního mléka už chtěl asi i on, pač začal v noci plakat, prvně jsem myslela, že zuby, ale když po týdnu nic, tak jelikož plakal tak, že jsem ho i do toho mlíčka přemlouvala, tak jsem začala snižovat dávky až na vodu a tu odmítl a je bez flašky. A prostě super. Je to teda fakt chvilka, ještě je vidět, že se učí spát celou noc, ale i ty dny jsou víc super. Jinak u nás je nutno držet pevný režim ;) a líp spí doma v postýlce. Jestli se třeba teď naučil chodit nebo cokoliv jiného tak to může být i tím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
11.6.20 11:44

Meli jsme to podobne, dopoledne spal pul hodiny, ale odpoledne byl schopny spat i tri hodiny :) dopoledni spanek jsme okolo tech 11 mesicu zrusili a posunuli spani cca na 11-12 hod. Chvilku to bylo narocne - cca dva tydny si zvykal, ze musi vydrzet a jit spat az po obede, ale ted uz je to pohoda. Vstava okolo sedme a vecer jde spat okolo osme, devate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
11.6.20 11:45

Jinak okolo pul roku nespal pres den dele jak 30 minut v kuse, takze soucitim :srdce: casem to preslo samo, pripadne pomahalo si lehnout vedle nej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama