Roční dítě u otce přes celý víkend

Anonymka
23.1.10 20:47

Roční dítě u otce přes celý víkend

Ahojky,mám dotaz,s přítelem jsme se před půl rokem rozešly,ale v dobrém,našeho synka mu bez problémů půjčuji kdy chce,nic jsem soudně nechtěly řešit,ale dneska se mě zeptal jestli bych mu syna nemohla půjčit na celý víkend,což já si nejsem jistá jestli by to malej zvládnul,je mu rok.Samozřejmě asi mi poradíte at to zkusíme,ale to se mi moc nechce,přítel bydlí víc jak 50 km ode mě,a ta představa , že mi ho v noci veze plačícího v tomhle počasí,se mi nelíbí.
Také nevím jestli na to není ještě pro synka brzo,přeci jenom v noci se dost často budí,celkově špatně spí a do toho byl ještě v prostředí pro něj cizím.Jakou máte zkušenost vy?Na jak dlouho dáváte roční dítě otcovi,respektive jak rozhodnul soud o návštěvách otce a dítěte u ročního dítěte?

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8312
23.1.10 21:07

Je moc fajn,že jste se rozešli v dobrém a jste schopný se domluvit na půjčování syna.Ale díky tomuto bych asi neměla strach.Záleží,zda syn je u otce doma přes den,tam kde by nyní měl spát.Pokud to prostředí zná,nikdy přes den nebyl problém,tak bych to zkusila.Prostě i za předpokladu,že syn bude v noci k neutěšení a přítel ho poveze v noci domů.Asi ideální by bylo,pokud by šlo zorganizovat to,že by si tu první noc přespala u přítele-pro případný neutišující pláč syna,jako poslední záchrana.V případě vzbuzrní syna by byl tatínek ten,který ho bude konejšit.Ty by si byla jen " v záloze".Ale chápu,že ne vždy to jde takto zorganizovat,ve hře už můžou být i jiní partneři a to by mohlo být problémem.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
23.1.10 21:13

My jsme se taky rozešli v dobrém,jsme domluveni na vzájemných návštěvách.Mám roční dceru a sociální pracovnice mi říkala,že u tak malého dítěte nepřipadá v úvahu např.střídavá péče,ani celý víkend u otce.

U nás je situace jiná.Bývalý bydlí ve stejném místě,já ještě kojím a navíc,bývalý je tak uvědomělý,že by toto ani nechtěl..

Jsem sice proto,že dítě má právo na oba rodiče,ale chápu Tě.V tomto počasí já s dětmi,pokud vyloženě NEMUSÍM,do auta nesednu.Natož,abych pustila roční dítě 50km daleko.Měla bych prostě strach..Víš,nejsem pro.Z mnoha důvodů.Prostě bych se snažila s otcem domluvit,ať s celým víkendem ještě počká.AspoŇ do té doby,než budou cesty sjízdnější..Kdyby na tom trval,nedala bych mu ho.

Klidně bych se obrátila na sociální pracovnici.Mě říkala,že by s celovíkendovým pobytem počkala až po 2.roce..

Ale jak říkám,u nás je situace jiná.Bydlíme ve stejném místě a nemám problém mu malou podle domluvy dát několikrát do týdne.

 • Nahlásit
 • Citovat
2238
23.1.10 21:22

ahoj, já měla štěstí, že přítel se na toto necítil… poprvé dostal holku přes noc až ve třech letech, a to rovnou na pětidenní dovolenou… což není taky úplně ideál, takový skok, uznávám. Ale roční dítě na takovou dálku,,,,, opravdu asi ne.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymka
23.1.10 21:36

Já mu ve styku s prckem nebráním,má ho každou sobotu na celý den,a to že ho nemůže mít v týdnu protože chodí do práce (jak mi argumentuje)to já neovlivním :nevim: jen prostě vím,že by to malej ještě nezvládl,a to ž bych jela s nima na víkend by možné nebylo,on bydlí u rodičů a stěma já se v lásce bohužel nemám :-(

 • Nahlásit
 • Citovat
921
23.1.10 22:16

ahoj, kamarádka řešila podobnou věc (bohužel se ale rozešli ve zlém a vše řešili přes soud) - bývalý partner chtěl již v roce mít soudně povolené, aby svou dcerku měl 1× za 14 dní na celý víkend a v létě na celý týden, a sociálka to rozhodně nedoporučila (samozřejmě ani kamarádka to nechtěla), že takovéhle experimenty s ročníma miminama se prostě nedělají.
Teď už zase doba pokročila, holčičce je o půl roku víc a už se společně domlouvají na tom, že na víkend to zkusí. Prostě už je starší a asi by to zvládla líp.

Každopádně jsem jen chtěla říct, že ani ta sociálka to nevidí ráda, a to s těmito styky rodičů s dětmi mají zkušenosti…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1740
23.1.10 22:18

Dost dobre si to nedovedu predstavit, ze bych pusrila svou dceru.

Na druhou stranu starsi dcera byla poprve s babickou a dedou na dovolene ve 14 mesicich na 3 nebo 4 dny. Zvladla to perfektne. Dokonce prave na dovolene se naucila chodit. Ale v te dobe uz spala bez prolemu celou noc.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
23860
23.1.10 23:01

Když si představím toho svýho mamánka, že by byl přes noc beze mne jenom s přítelem (a to nejsme rozešlí, bydlíme spolu) tak ti rozhodně nebudu radit abys mu ho na víkend dala.
Jak píší ostatní, je super, že máte dobré vztahy, tak bych se tatínkovi snažila vysvětlit, že to není dobrý nápad, ať počká až bude starší. Nebo kdyby to šlo abys byla někde poblíž, tak možná…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
23860
23.1.10 23:01

Omlouvám se, poslalo se mi to 2×

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
24.1.10 07:43

Ty argumenty,že ho nemuže mít v týdnu,protože chodí do práce,bych vůbec v potaz nebrala..Protože teď je syn malý,Ty jsi na mateřské..Ale až začne chodit do školky,do školy,bude mít už své povinnosti a taky ho nebude moci mít,jak se mu zlíbí..

Prostě bych nedala.Roční dítě je ještě dost malé na to,aby spalo někde v neznámém prostředí.A navíc ještě tak daleko.A to i v případě,že není kojený a spal by třeba celou noc..

 • Nahlásit
 • Citovat
neprihlasena kattkka
24.1.10 08:37

Nevim proc by nemohlo spat u sveho otce.Aspon si zvykne.S pritelem rozejiti nejsme ale malou hlida klidne celou noc kdyz jdu obcas nekam.A jezdim i 50km daleko.U babicky a u dedy nam spava taky a v pohode.Ja jsem pro.

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
24.1.10 18:43

Ahoj, je fajn, že jste to zvládli v dobrém a máte vzájemné vztahy OK :-) je fajn dát na rady a zkušenosti jiných, co už to třeba mají odžité, ale dala bych také na svou zkušenost i intuici a na momentální rozpoložení malého. i jen zkusit to, ho může stát pořádný šok. takovéhle dítě slovní ani jiné argumenty nezajímají. ono by se vyplatilo počkat a taky ne každý risk, přináší zisk. mohlo by vás to oba dva mrzet. z vlastní zkušenosti vím, že bych ho nedala a bránila zuby nehty. i ty píšeš spopustu argumentů, pro které bys ho na noc nechtěla dát, nebanalizuj je. problém potom nastane, až si na to necháte dát razítko od soudu, ale to u vás asi nehrozí. zkus mu to vysvětlit, chlapeček je na to ještě malý. přeji ať vám ta vzájemná dobrá komunikace vydrží na pořád a hodně štěstí všem třem.

 • Nahlásit
 • Citovat
Nelis08
13.2.10 14:14

My jsme toto řešili v listopadu, odešla jsem od partnera, domluvli jsem se na dohodé, on si však podal návrh na styk s dítětem k soudu, se kterým jsem nesouhlasila, také s ním nikdy nebyl přes noc, sám o víkendu, na sociálce mi paní řekla, že většinou se tak malé dítě nedává, že to musím zvážit sama, byla jsem nucena podepsat ve finále dohodu (dost složité, dítě je napůl cizinec, otec vyhrožoval mezinárodním únosem, podpisem dohody jsem se mu vyhla, neměla jsem svolení otce opustit se synem cizí zem, i když jsme je měli dlouhá léta za bratry :zed: ), syn od svých 23 měsíců pendluje každých 14 dní plus jeden den v týdnu, kdy ho otec nemá 100 km. Teď nás čeká soud o svěření, máte některá zkušennost se svěřením otci, otec mi pořád vyhrožuje, že mi kluka sebere - přitom do našeho odchodu jsem se starala sama, on jen poslední měsíce, kdy přituhovalo si bral kluka 2-3× týdně na dopoledne ven, syn byl do 17 měsíců kojený. I teď mi ho vrátil dřív, že se mu to nehodí..... Deptá mne tím, že má víc peněz a když může řekne synovi, neboj, už to dlouho trvat nebude… Právníka mám, specialistu na rodinné právo, i on i první právník mi řekli, že se bát nemám, že nechápou pro, ale nevím, co otec vytáhne…

 • Nahlásit
 • Citovat
Nelis08
13.2.10 22:16

Jen jsem ještě chtěla říct, že moje sociální pracovnice řekla, tak malé děti se na noc většinou nedávají, ale vše je na úvaze rodičů, mám tu půlročního chlapečka, kterého si tatínek bere na celý víkend. Můj ex měl od své sociální pracovnice zase to, že malý si musí zvyknout a čím dřív tím líp a neín tak malý, aby nemohl být na celý víkend…, tisíc hlav, tisíc názorů. Kamarádka jezdila ze začátku s malým, tedy pokud by to v tvém případě šlo, byla takový dohled, vše dělal tatínek, ona jen dohlížela, pak to bylo na jednu noc, pak na dvě, její syn také od roku jezdí pravidelné k otci.
U nás si to první víkend odnesl horečkou, po návratu nekomunikoval s nikým, druhý den jsem se od něj nesměla hnout, dnes už to zvládá myslím dobře, těší se…

 • Nahlásit
 • Citovat
299
15.11.13 11:45

Ahoj, mám stejný problém jako zakladatelka, ale u nás je to poněkud jiné, malému je 14 měsíců a on málého viděl od jeho narození 5× a naposledy před třičtvrtě rokem. Před pár dny přišli výsedky testů dna, samozřejmě pozitivní a před chvílí mi volal, že se teda ještě domluví s rodiči co a jak, jestli by si ho brali na víkendy atd. Jelikož malý od narození žije jen se mnou a je na mě celkem dost závislý, i když s prarodiči vydrží klidně celý den i noc, ale je nezná a navíc bydlí 200 km daleko.To přeci nejde, aby mi ho odvezl na celý víkend, takhle daleko že ne? V pondělí se zajdu poradit na sociálku, ale myslím, že tohle asi neprojde. :!

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama