Rodičák - jak to chodí?

Anonymní
20.3.17 13:01

Rodičák - jak to chodí?

Zdravím maminky,
potřebuji poradit. 28.2.2017 se mi narodila dcera a dnes jsem oficiálně přešla na rodičák. Chci se zeptat, za kolik měsíců (pokud ještě budou počítat ten únor) mi ho vyplatí, když dcera je koncem února a kolikátého zhruba chodí na účet (Zlínský kraj) - zapomněla jsem se bohužel paní zeptat :oops: Děkuju! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

17749
20.3.17 13:05
@Anonymní píše:
Zdravím maminky,
potřebuji poradit. 28.2.2017 se mi narodila dcera a dnes jsem oficiálně přešla na rodičák. Chci se zeptat, za kolik měsíců (pokud ještě budou počítat ten únor) mi ho vyplatí, když dcera je koncem února a kolikátého zhruba chodí na účet (Zlínský kraj) - zapomněla jsem se bohužel paní zeptat :oops: Děkuju! :kytka:

jak to myslíš za kolik měsíců ti to vyplatí? nějak nechápu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
20.3.17 13:05

Délka pobírání RP záleží na částce kterou sis zvolila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 13:06

Jaky je rozdil mezi materskou a rodicakem?

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.17 13:10
@Anonymní píše:
Jaky je rozdil mezi materskou a rodicakem?

na mateřskou nastupuješ 6-8týdů před porodem, je závislá na výši platu, ne každý na ni má narok, musíš mít odpracováno. Na rodičák má nárok každý, nastupuješ na něj buď po mateřské, nebo pokud na ní nemaš narok, tak dnem porodu. Částka je pro všechny stejná, 220 000 a volíš si, jak dlouho částku čerpáš, maximálně měsíčně dostaneš 11500,–, při 4leté variantě je to tuším tak, že prvních 9 měsíců bereš cca 7000 a pak do 4 let věku dítěte 3800,– (varianta, pokud nemáš možnost volit délku..) Variantna na 30měsíců (po mateřské do 3 let věku dítěte jak to mám teď já) je měsíčně částka 7100,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 13:17

Myslím to tak, zda mi pošlou peníze i za únor nebo až březen.

• Nahlásit
  • Citovat
2616
20.3.17 13:37
@Anonymní píše:
Myslím to tak, zda mi pošlou peníze i za únor nebo až březen.

Tvuj dotaz je cely jakysi zmateny. Na zacatku cerpas materskou dovolenou. Ta se nastupuje 6-8tydnu pred porodem a trva celkove 28 tydnu. Vyplaci socialka a pocita se viz prispevek vyse. Po vycerpani tw doby prechazis na rodicovsky prispevek. Jehoz celjova vyse he tech 220tis a ty si volis delku pobirani a tim padem i vysku platby.
Vyjimku tvori situace kdy porodis predcasne- pak se oocita materska 28tydnu od data porodu. A dalsi vyjimku tvori situace kdy nesplnujes podminky pro cerpani materske a hned po porodu nastupujes na rodicak. Jestli jsi rodila 28.2 letos - tedy cca pred mesicem pak jsi bud jeste na materske nebo cerpas rodicak… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
20.3.17 14:13

Také to nechápu :D co jsi dělala mezi 28.2.2017 a 20.3.2017? :D Na čem jsi byla? nebo co jsi pobírala? Nechápu… Kdybys byla na mateřské, tak jsi ještě „cca půl roku“ po porodu na té mateřské a až potom jdeš na rodičák.. A jestli jsi na rodičáku, tak nechápu, cos dělala tu dobu (ten měsíc od porodu :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
20.3.17 15:01
@Andrea.Tom píše:
Také to nechápu :D co jsi dělala mezi 28.2.2017 a 20.3.2017? :D Na čem jsi byla? nebo co jsi pobírala? Nechápu… Kdybys byla na mateřské, tak jsi ještě „cca půl roku“ po porodu na té mateřské a až potom jdeš na rodičák.. A jestli jsi na rodičáku, tak nechápu, cos dělala tu dobu (ten měsíc od porodu :D )

No presne. Takze je potreba ujasnit pojmy a pak se muzem bavit o tom kdo co proplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
20.3.17 17:03
@terezahlavackova píše:
No presne. Takze je potreba ujasnit pojmy a pak se muzem bavit o tom kdo co proplati.

to už se asi nedozvíme :D co zakladatelka měla na mysli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17749
20.3.17 18:00

@Andrea.Tom to ne na mě to působilo že chce vyplatit vše najednou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3862
20.3.17 18:17

Asi pobírá rovnou rodičovský příspěvek s tim, že si žádala až teď ( čekání na rodný list apod.). Pokud se ve Zlínském kraji vyplácí před 20. dnem v měsíci, dostane RP až v dubnu za 1 měsíc. Pak další dle zvolené délky až do vyčerpání celé částky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
20.3.17 20:07
@bedrunka01 píše:
Asi pobírá rovnou rodičovský příspěvek s tim, že si žádala až teď ( čekání na rodný list apod.). Pokud se ve Zlínském kraji vyplácí před 20. dnem v měsíci, dostane RP až v dubnu za 1 měsíc. Pak další dle zvolené délky až do vyčerpání celé částky.

Tak to nejspis bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama