Rodičák - jak to chodí?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@Anonymní píše:
Zdravím maminky,
potřebuji poradit. 28.2.2017 se mi narodila dcera a dnes jsem oficiálně přešla na rodičák. Chci se zeptat, za kolik měsíců (pokud ještě budou počítat ten únor) mi ho vyplatí, když dcera je koncem února a kolikátého zhruba chodí na účet (Zlínský kraj) - zapomněla jsem se bohužel paní zeptatDěkuju!
jak to myslíš za kolik měsíců ti to vyplatí? nějak nechápu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Jaky je rozdil mezi materskou a rodicakem?
na mateřskou nastupuješ 6-8týdů před porodem, je závislá na výši platu, ne každý na ni má narok, musíš mít odpracováno. Na rodičák má nárok každý, nastupuješ na něj buď po mateřské, nebo pokud na ní nemaš narok, tak dnem porodu. Částka je pro všechny stejná, 220 000 a volíš si, jak dlouho částku čerpáš, maximálně měsíčně dostaneš 11500,–, při 4leté variantě je to tuším tak, že prvních 9 měsíců bereš cca 7000 a pak do 4 let věku dítěte 3800,– (varianta, pokud nemáš možnost volit délku..) Variantna na 30měsíců (po mateřské do 3 let věku dítěte jak to mám teď já) je měsíčně částka 7100,–
- Citovat
- Upravit
Myslím to tak, zda mi pošlou peníze i za únor nebo až březen.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Myslím to tak, zda mi pošlou peníze i za únor nebo až březen.
Tvuj dotaz je cely jakysi zmateny. Na zacatku cerpas materskou dovolenou. Ta se nastupuje 6-8tydnu pred porodem a trva celkove 28 tydnu. Vyplaci socialka a pocita se viz prispevek vyse. Po vycerpani tw doby prechazis na rodicovsky prispevek. Jehoz celjova vyse he tech 220tis a ty si volis delku pobirani a tim padem i vysku platby.
Vyjimku tvori situace kdy porodis predcasne- pak se oocita materska 28tydnu od data porodu. A dalsi vyjimku tvori situace kdy nesplnujes podminky pro cerpani materske a hned po porodu nastupujes na rodicak. Jestli jsi rodila 28.2 letos - tedy cca pred mesicem pak jsi bud jeste na materske nebo cerpas rodicak… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Také to nechápu
co jsi dělala mezi 28.2.2017 a 20.3.2017?
Na čem jsi byla? nebo co jsi pobírala? Nechápu… Kdybys byla na mateřské, tak jsi ještě „cca půl roku“ po porodu na té mateřské a až potom jdeš na rodičák.. A jestli jsi na rodičáku, tak nechápu, cos dělala tu dobu (ten měsíc od porodu
)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Andrea.Tom píše:
Také to nechápuco jsi dělala mezi 28.2.2017 a 20.3.2017?
Na čem jsi byla? nebo co jsi pobírala? Nechápu… Kdybys byla na mateřské, tak jsi ještě „cca půl roku“ po porodu na té mateřské a až potom jdeš na rodičák.. A jestli jsi na rodičáku, tak nechápu, cos dělala tu dobu (ten měsíc od porodu
)
No presne. Takze je potreba ujasnit pojmy a pak se muzem bavit o tom kdo co proplati.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@terezahlavackova píše:
No presne. Takze je potreba ujasnit pojmy a pak se muzem bavit o tom kdo co proplati.
to už se asi nedozvíme
co zakladatelka měla na mysli ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Andrea.Tom to ne na mě to působilo že chce vyplatit vše najednou ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Asi pobírá rovnou rodičovský příspěvek s tim, že si žádala až teď ( čekání na rodný list apod.). Pokud se ve Zlínském kraji vyplácí před 20. dnem v měsíci, dostane RP až v dubnu za 1 měsíc. Pak další dle zvolené délky až do vyčerpání celé částky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@bedrunka01 píše:
Asi pobírá rovnou rodičovský příspěvek s tim, že si žádala až teď ( čekání na rodný list apod.). Pokud se ve Zlínském kraji vyplácí před 20. dnem v měsíci, dostane RP až v dubnu za 1 měsíc. Pak další dle zvolené délky až do vyčerpání celé částky.
Tak to nejspis bude…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zdravím maminky,
Děkuju! 
potřebuji poradit. 28.2.2017 se mi narodila dcera a dnes jsem oficiálně přešla na rodičák. Chci se zeptat, za kolik měsíců (pokud ještě budou počítat ten únor) mi ho vyplatí, když dcera je koncem února a kolikátého zhruba chodí na účet (Zlínský kraj) - zapomněla jsem se bohužel paní zeptat