Rodičák, kdy mi přijde?

981
5.8.13 15:04

Rodičák kdy mi přijde?

Ahoj holky mam dotaz mala se narodila 14.7. dnes jsem zadala o rodicak nevite asi tak zhruba datum kdy mi jej vyplati???a kdy to pak vyplaci jako kazdy mesic je to zhruba ve stejnem datumu??? a chtela jsem se zeptat jak to jak si muzete volit tu castku… predem se omlouvam jestli to tady uz je jakoze jo ale s malou nemam moc casu na to hledat to dekuji :hug: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

394
5.8.13 15:07

Ahoj,
mě chodí rodičák mezi 10.-15. dnem v měsíci.
Po dobu rodičáku ti bude vyplacena částka 220000,–.Takže podle toho, jakou si zvolíš měsíční částku, podle toho ti vyjde délka po jakou budeš rodičovský příspěvek pobírat. Je tam teda daná horní hranice měsíční částky.

Pochopila jsem správně, že bereš rovnou rodičák a nebereš mateřskou?

Příspěvek upraven 05.08.13 v 15:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
5.8.13 15:09

@Jasou to jo, ale jen jestli zakladatelka splňuje podmínky? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
5.8.13 15:12
@Verunecka289 píše:
@Jasou to jo, ale jen jestli zakladatelka splňuje podmínky? :)

Jj, počítám, že když o něj žádala, tak na něj má nárok a podmínky, jsem byla na tom, že jsou stejné, že pro všechny je to těch 220000,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
5.8.13 15:14

@Jasou to jo ale někdo dostává automaticky tu 4 letou variantu a volit nemůže nic :D takhle jsem myslela splnit podmínky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
5.8.13 15:17
@Verunecka289 píše:
@Jasou to jo ale někdo dostává automaticky tu 4 letou variantu a volit nemůže nic :D takhle jsem myslela splnit podmínky :mavam:

Já byla na tom, že v novym systému, už to tak neni, že by někdo měl automaticky 4letou variantu.Vim,že po staru to tak bylo.Tak už radši mlčim, abych to nepsala špatně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
5.8.13 15:17
@Jasou píše:
Jj, počítám, že když o něj žádala, tak na něj má nárok a podmínky, jsem byla na tom, že jsou stejné, že pro všechny je to těch 220000,–.

To jo, ale někdo nemůže volit délku rodičáku a má rovnou čtyřletou variantu. Pro volbu stačí, když jednomu z rodičů vzniká nárok na PPM, pak by si zakladatelka mohla zvolit jinou variantu čerpání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48747
5.8.13 15:18

Měl by ti dojít tento měsíc.
Nám to v Hodoníně posílají vždy 1ho v měsíci, takže počítám, že zítra bych to měla mít připsané na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
5.8.13 15:19
@Jasou píše:
Já byla na tom, že v novym systému, už to tak neni, že by někdo měl automaticky 4letou variantu.Vim,že po staru to tak bylo.Tak už radši mlčim, abych to nepsala špatně. :)

V novém systému se to jenom zjednodušilo - dřív se to taky dalo přes otce, ale musel opravdu na jednen den na ten rodičák nastoupit. Dneska stačí, když splňuje podmínky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
5.8.13 15:49

@Kačenka1990 přijde ti schvalovací dopis jestli ti byla přiznána rodičovská dávka, dřív to nevyplatí… na schválení mají 30 dní. Pak se to vyplácí zpětně. Takže v srpnu dostaneš za červenec, v září za srpen jako v práci. Kamarádce to schálili až později a pak jí přišli najednou 3 rodičáky. Takže si počkej na ten dopis a uvidíš. Někdy to chodí kolem 10. někde až 20. jak kde, maj na to do konce měsíce. Jo a volit délku si můžeš pouze přes partnera, pokud má dostačující výdělky. Mě hodili automatickou 4 letou variantu, protože jsme neměla nárok na PPM a přes přítele si volit nemůžu, protože má malou výplatu bo co. Tak mi to řekla paní na úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
5.8.13 16:17

No tak pritel ma prijem okolo 13-16000 a pani rikala ze to pres nej muzu dat tak snad jo… rikala jsem ji ze chci tu 3letou a to mi vychazi na nejakych 6100 za mesic… tak snad mi to vyjde… me chybelo 30dni odpracovanych abych to mohla mit na sebe :nevim: jsem byla blba pracovala jsem jako servirka na dohodu takovou blbost uz neudelam…jen aby se tady do me nekdo nepustil ze jsem nepracovala a chci neco od statu… :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
5.8.13 16:19

@Kačenka1990 U tohoto nerozhoduje výše příjmu, ale účast na nemocenském pojištění. Takže jestli je tvůj chlap zaměstnaný a účastnil se na nemocenském min. 270 dní za poslední dva roky, tak si přes něj můžeš zvolit délku na 3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
5.8.13 16:25

@Z.jev jj on pracuje od vyuceni vkuse a je 25let takze by to vyjit melo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama