Rodičovská a výpověď z pracovního poměru

96
14.9.19 14:27

Rodičovská a výpověď z pracovního poměru

Ahoj holky,

Mam prosbu jsem na rodičovské dovolené malému 14 měsíců asi 2 měsíce pracuji na dohodu o provedení práce. Nyní mi můj zaměstnavatel poslal dopis, že hrube porušují zákon a že pokud neukoncim dohodu vyhodí mě. Nyní právník připravil dopis z odpovědí, že se zaměstnavatel mýlí a nemůžeme vyhodit. Chci se zeptat pokud bych chtěla nyní ukončit pracovní poměr v dané firmě, zda to bude mít dopad na sociální dávky apod. Už od těhotenství mám s nimi jen problémy pořád mi vyhrožují, už jsem opravdu zoufalá. Máte někdo podobnou zkušenost. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1445
14.9.19 14:30

Tak berete rodicovsky prispevek ne? Na ten nema smlouva jakakoliv zadny vliv.

Jinak muzete porusovat konkurencni dolozku. Pokud pracujete v jedne firme a tedka mate podobnou brigadu u konkurence, tak vas nejen muzou vyhodit, ale i sankcionovat, jestli to mate ve smlouve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6949
14.9.19 14:36

A to hrubé porušení by podle zaměstnavatele mělo spočívat v čem? Na rodičovský příspěvek by případný konec pracovního poměru neměl vliv, ale je nevýhodné pracovní poměr ukončovat, pokud plánuješ další dítě a chceš další PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
14.9.19 14:42
@Cenarius píše:
Tak berete rodicovsky prispevek ne? Na ten nema smlouva jakakoliv zadny vliv.Jinak muzete porusovat konkurencni dolozku. Pokud pracujete v jedne firme a tedka mate podobnou brigadu u konkurence, tak vas nejen muzou vyhodit, ale i sankcionovat, jestli to mate ve smlouve.

Pracuji pro jinou firmu ale má jiné zaměření proto právník sepsal že firma má jiný obor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6949
14.9.19 14:47

@Lidušk A zaměstnavatel neuvedl v čem vidí konkrétně to porušení, v čem by se podle něho měl obor překrývat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
14.9.19 15:16
@Lendeš píše:
@Lidušk A zaměstnavatel neuvedl v čem vidí konkrétně to porušení, v čem by se podle něho měl obor překrývat?

Uvedl že pracuji pro jinou firmu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6949
14.9.19 15:26

@Lidušk No tak to zákon nezakazuje a pokud nemají stejný předmět činnosti, tak ani jeho souhlas nepotřebuješ. Tak uvidíš jak zareaguje na dopis od právníka, ale já bych sama zatím pracovní poměr neukončovala. Není důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9317
14.9.19 16:45

V žádném případě nepřistupoj na dohodu, to by si to zaměstnavateli příliš usnadnila. Jestli se tě chce zbavit, bude muset tvoje místo zrušit a pokud ti nebude chtít po ukončení tvého rodičáku nabídnout jinou pozici, tak ti až pak může dát výpověď pro nadbytečnost. Spolu s odstupným. Což je přesně to, čemu se chce vyhnout.

Ale myslím že to prostě jen zkouší, aby ušetřil a dopis s právním razítkem celý problém ukončí.

Ale teda no, asi bych si po mateřské hledala jiného zaměstnavatele.

Někdo kdo si aktivně zjišťuje, jestli si náhodou někde nepřivyděláváš a hned to zkouší, že by se tě zbavil nebude úplně zaměstnavatel roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68211
14.9.19 16:48

@Lidušk Akorat pozor na to, pokud ma puvodni zamestnavatel onu cinnost v obchodnim rejstříku, tak i pokud ji realne nedela, tak potrebujes jeho souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama