Rodičovská dovolená a dohoda o pracovní činnosti
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Rodičovská dovolená a dohoda o pracovní činnosti
Ahojky holky, chci se zeptat jsem na RD a nastoupila jsem zpátky do stejného zaměstnání jen na dohodu o pracovní činnosti. Jde o to že stát za mě platí zdravotní a sociální ale zaměstnavatel mi to platí znova. Tím pádem to mám dvkrát placené. nebo je to v pořádku a nebo mi to vrátí za rok na daních? Nevíte? Někde jsem četla že, když si vydělám do 10tis tak nic nestrhává a nad strhává ale měla jsem pod a strhly my to i tak…:( tak už jsem zmatená. Je tu někdo kdo my to vysvětlí jak to je? Děkuji moc…:D
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@Ancicacekk Ten limit 10 000,– platí pro dohodu o provedení práce, pro dohodu o pracovní činnosti je to 2500,– a jinak je to správně a při daních ti zaplacené sociální a zdravotní nevrátí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 týká se mě to samé jako zakladatelky, takže prostě nemám šanci nějakým potvrzením doložit že už to jednou platím a budou mi to strhávat pořád??
- Citovat
- Upravit
@Ancicacekk píše:
Ahojky holky, chci se zeptat jsem na RD a nastoupila jsem zpátky do stejného zaměstnání jen na dohodu o pracovní činnosti. Jde o to že stát za mě platí zdravotní a sociální ale zaměstnavatel mi to platí znova. Tím pádem to mám dvkrát placené. nebo je to v pořádku a nebo mi to vrátí za rok na daních? Nevíte? Někde jsem četla že, když si vydělám do 10tis tak nic nestrhává a nad strhává ale měla jsem pod a strhly my to i tak…:( tak už jsem zmatená. Je tu někdo kdo my to vysvětlí jak to je? Děkuji moc…:D
Jde o to, že z příjmu se odvést musí, ale pokud by jsi nebyla na RD, tak bys musela doplácet do minima, takto nemusíš.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Ancicacekk Taky záleží, kolik odpracuješ hodin. DPP je do 300 hodin ročně.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@myšák1187 Ale vždyť ty to už jednou neplatíš, tak co bys chtěla dokládat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@myšák1187 Ale vždyť ty to už jednou neplatíš, tak co bys chtěla dokládat.
no asi jsem nějak zabedněná, ale sociální a zdravotní za dobu RD za mě platí stát a platí i když chodím na brigádu na smlouvu DPČ a z výdělku mi to taky strhávají, protože mám víc než 2500 měsíčně
![]()
- Citovat
- Upravit
@myšák1187 Stát ale žádné sociální a zdravotní po dobu RD neplatí (myšleno ve smyslu tak jak ho platí zaměstnavatel), sociální vůbec a z pohledu zdravotního patříš pouze do kategorie státní pojištěnec, což znamená, že pokud nebudeš mít žádný příjem, tak si ho nemusíš platit jako samoplátce a uhradí ho ten stát, pokud budeš mít příjem nízký, tak za tebe doplatí ten rozdíl a pokud budeš mít příjem nad minimální mzdu, tak za tebe nehradí nic.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@myšák1187 Není zač, ono se to dost často takhle blbě prezentuje a pak vznikají zmaty ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit