Rodičovská dovolená a neschopenka naráz?

22.3.17 10:53

Rodičovská dovolená a neschopenka zaráz ?

Dobrý den prosím o radu. Stala se i nemilá věc kterou ted musím řešit..jde o to že rodičovský příspěvek jsem měla do 28. unora 2017,ale celý rodičák mi trval do 13. března 2017.Šla jsem tedy do své práce abych se domluvila co je potřeba atd. Bohužel mi účetní neřekla nic o tom že kromě toho že si to musím jit někde na socku a ještě tam sit o jaksi vyřídit :/.Problém který nastal je ten žena gynekologii dkrze druhé těhu jsme nastavili PN od 1.března tím pádem mi včera volala účetní že to ona nevěděla a že mi nehctěji ovšem proplatit těch 13. dní..ještě to bych nějak překousla, ale dnes je 22.3.2017 a na gyndě mi řekla dr. že mi může neschopenku napsat jen o 3 zpět tím pádem několik dní bych neměla nijak proplacené a dovolenou v práci už nemám…můžete mi někdo poradit co dělat ?dr.mi včera prostě říkala že kdyžjsem v práci zažádala už k28.o ukončení žeby to měla říct na socce jenže účetní jak volala s tou úřednicí tak že jim to nechtějí povolit…díky za každou radu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3375
22.3.17 11:08

Jestli máš rodičovskou dovolenou do 13.3., tak nemáš nárok na náhradu mzdy za nemoc po tuto dobu, nepochopila jsem, jestli už tu neschopenku máš nebo ne, lékař má možnost ji vystavit 3 dny zpětně, déle snad jen se souhlasem posudkového lékaře by to mělo být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 11:15

Ano to už vim že od 1.-13. března na to nárok jako nemám. No Pn mám a právě už od toho 1.března s tím že jsem to nevěděla že teda mohu až od 14.března po uplynutí celé RD.Je tedy problém, že kdybych dnes nebo zítra šla znovu k doktorce aby mi vypsala novou zpětně na ty 3 dny tak bych cca7 dní nebo kolik neměla žádný příjem a jak se to řeší? protože ona mi to už nenapíše od 14. to mi říkala doktorka, protože už by to šlo právě přes tu posudkovou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8473
22.3.17 11:15

Píšeš to hrozně zmateně, takže:

• rodičovský příspěvek jsi měla nastavený do konce února
  • rodičovskou dovolenou v práci jsi měla nahlášenou do 13.3.
  • doktorka ti vystavila od 1.3. PN

Pak chápu, že účetní neproplatí neschopenku za dobu trvání RD.

Nechápu, ale:

• ty jsi žádala o ukončení RD už k 28.2.? S tím zaměstnavatel nemusí souhlasit.
  • proč žádáš o vystavení jiné PN?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
22.3.17 11:18

@Marketa37 domluvit na dobu po rod. dovolená a před neschopenkou v práci třeba neplacené volno, doufám, že na to se ptáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
22.3.17 11:19

A jestli neschopenku už máš, tak ji prostě nechat běžet a proplatí ti, od kdy budeš mít nárok prostě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 11:21

Ano jak píšeš to první tak to je.Ano já jsem žádala v práci o ukončení k tomu 28.2. a to ale problém nebyl. Problém byl v tom, že jsem to měla ještě nahlásit na sociálce jenže to jsem bohužel nevěděla. Tím pádem včera volala té naší účetní nějaká paní ze socky že si mám zažádat o vystavení nové neschopenky od 14.března jenže tolik dní zpětně už o to žádat nemohu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 11:28

Ano na to se ptám že nevim jak mám právě vyřešit to os 14. března kdy mi přesně měla začít PN..já právě vůbec nevim jak to bude má mi dneska dneska ještě znovu volat ta naše účetní že měla volat znovu na tu socku…už sem právě přemýšlela že budu asi muset zažádat o to neplacené volno jsem doma s malým a do práce stejně nemohu ted

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 11:29

A to jde aby mi běžela už od toho 1. března? jestli na to jde nějak navázat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
22.3.17 12:22

Buď se žádost o rodič. dovolenou do konce února přiloží k neschopence od 1.3. (ale jestli byla sepsaná až teď, tak nevím, jestli ji uznají, aby ji neposoudili jako účelovou) nebo bych prostě taktéž nechala neschopenku, která už je, s tím, že se bude proplácet až od data, kdy je nárok (tak s tím mám alespoň zkušenost)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 12:29

Děkuji za informace no jsem sama zvědavá jak to teda dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama