Rodičovská dovolená a trvalý pobyt

9
2.3.16 09:01

Rodičovská dovolená a trvalý pobyt

Ahoj, mám dotaz, potřebuju kvůli školce přepsat dítěti trvalé bydliště, ale malému budou 3 až v září a pobírám na něj rodičovskou dovolenou. Je možné přepsat dítěti trvalý pobyt k babičce nepřijít o rodičovskou? Děkuju moc za odpověďˇ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1725
2.3.16 09:07

Nevidím důvod, proč bys měla přijít. Bydliště bude mít stále u vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
2.3.16 09:09

No to nebude, já si trvalý pobyt změnit nemohu kvůli práci. Potřebuju přepsat jen syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
2.3.16 09:32

@xkorb ale dítě nemůžeš samotné nahlásit k babičce. Dítě musí být hlášeno se zákonným zástupcem. Takže buď s tebou nebo s otcem. Takže buď se přehlásíte oba nebo smůla… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
2.3.16 09:36
@xkorb píše:
Ahoj, mám dotaz, potřebuju kvůli školce přepsat dítěti trvalé bydliště, ale malému budou 3 až v září a pobírám na něj rodičovskou dovolenou. Je možné přepsat dítěti trvalý pobyt k babičce nepřijít o rodičovskou? Děkuju moc za odpověďˇ

TP je evidenční údaj, s rodičákem nemá nic společného, změň ho kam chceš. Nikde není dáno, že musíte mít stejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
2.3.16 09:37
@mejdylko píše:
@xkorb ale dítě nemůžeš samotné nahlásit k babičce. Dítě musí být hlášeno se zákonným zástupcem. Takže buď s tebou nebo s otcem. Takže buď se přehlásíte oba nebo smůla… :-/

to je kravina. Dítě může mít TP kde chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
2.3.16 09:39

Tak sem ted volala na socialku a mate pravdu, neni to zavisle na tp a muzu ho tedy prepsat…ale stejne jsem takova nejista..;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
2.3.16 09:41

@mejdylko to je nesmysl co pises :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
2.3.16 09:47
@xkorb píše:
Tak sem ted volala na socialku a mate pravdu, neni to zavisle na tp a muzu ho tedy prepsat…ale stejne jsem takova nejista..;)

proč nejistá.. je to fakt jen údaj (problém by byl, kdyby dítě mělo op, to bys mu ho musela změnit) :mrgreen: Jinak nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
2.3.16 09:53

@martina.se @Madam-Owl mě to takhle bylo řečeno na úřadě, když jsem chtěla malýho přehlásit k babičce, kvůli školce. Že dítě musí být hlášeno tam kde rodič, takže bych se musela nahlásit k ní taky - a to zas babička nechtěla, protože jsem kdysi měla průšvih o O2 a nevěřila mi. Nakonec jsem to pořešila s majitelkou bytu a nahlásili jsme se oba do nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
2.3.16 09:55
@mejdylko píše:
@martina.se @Madam-Owl mě to takhle bylo řečeno na úřadě, když jsem chtěla malýho přehlásit k babičce, kvůli školce. Že dítě musí být hlášeno tam kde rodič. Nakonec jsem to pořešila s majitelkou bytu a nahlásili jsme se oba do nájmu.

tak to na úřadě seděla nějaká chytrá úřednice a Ty ses nechala zblbnout.. dítě může mít TP kde chceš. pouze po porodu se automaticky hlásí k Tvému TP, pak ho nahlásíš, kde chceš (se souhlasem majitelů atd)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
2.3.16 09:56

Vložím se do diskuze. Přepisuješ trvalý pobyt kvůli školce? Já jsem se po poradě s jednou maminkou a pak i jednou paní učitelkou rozhodla se na to vyklašlat. Syn ma trvalý pobyt jako já a to je Jičín. Už 8 let jsem v Praze syn se tu narodil a žijeme tu. Teď jsem právě řešila tu školku a paní učitelka mi řekla ať se na to vyklašlu, stejně to nezjišťují. Není to v jejich silách a možná by jim to ani někde na městské části nesdělili, třeba je to osobní údaj nebo tak něco. Řekla mi že hlavní je že tu žijeme, budou chtít samozřejmě adresu kde bydlíme jestli k nim spadáme, ale toť vše. A pravé i jedna maminka ze sousedství mi říkala že dceru normálně přijali a trvalý pobyt má v Brně. Nikdo se jich na nic neptal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
2.3.16 10:05

@desire1 oni ten doklad můžou a většinou i chtějí po tobě. Např. platnou op, nebo potvrzením z ohlašovny. Záleží na podmínkách, které určil zřizovatel a trvalý pobyt bývá nejdůležitějším kritériem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
2.3.16 10:11

@mag zapomněla jsem dodat, že tatínek tady trvalý pobyt má, takže tam napíšeme jeho a tím by to mělo být OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
2.3.16 10:13

@desire1 ono je to jak kde, u nás je TP hodně dobře hodnoceno (bodově).. a jako že tu bydlíš je fajn, ale není na to brán zřetel.. fakt záleží, kde to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama