Rovnátka - pojišťovna mi je neuhradí?

19
19.4.20 10:02

Sundávací rovnátka - pojišťovna mi je neuhradí?

Ahoj, když jsem byla na prvním stupni (teď mi je 19), tak jsem nosila sundavací rovnátka, doktorka mi stále řikala že už se všechno krásně rovná, všechno super, že zachvíli je už nebudu muset nosit (říkala to asi na každé kontrole po dobu jednoho roku, ale to je jedno). Jednoho dne mi řekla že už mám zuby rovné, sice to ještě není nejlepší, ale že je to fajn. A dala mi na výběr, jestli je stále ještě chci nosit nebo ne, řekla jsem že ne, a tak to byla moje poslední prohlídka. Když mi bylo asi 17, zjistila jsem, že zuby mám stále křívé, hlavně horní čelist. Když jsem byla u své obvodní zubařky a ptala se na to, tak řekla že mám jít normálně na ortodoncii bez objednání, tak jsem tedy šla. Když jsem další den prišla na ortodoncii, dostala jsem servane od sestry, ze nejsem objednana a jeste ze jsem bez rodicu, pritom mi bylo 17 a jak jsem tam chodila kdysi, tak sama a to jim nevadilo. Tak me tedy objednala, rekla ze si mam pripravit 200 za konzultaci. V objednany den jsem prisla s tátou, a bylo mi receno, ze mi pojistovna sundavaci rovnatka neuhradi, ze uz jsem jedny rovnatka mela, a ze bych musela platit za kazdou kontrolu. Sestra s doktorkou na me byly celkem neprijemne, tak jsem ji rekla ze prece doktorka mi rekla, ze uz zuby mam rovne a sama mi dala na vyber jestli je chci ci ne. No to je jedno, je mi 19 a krive zuby me stale trapi, ale jsem student a nemuzu si dovolit penize ma rovnatka. Myslite ze je pojistovna opravdu neuhradi? Nebo mam zkusit jinou ortodoncii? Dekuji za odpovedi, snad jste to nejak pochopili :D :mavam:

Příspěvek upraven 19.04.20 v 10:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20072
19.4.20 10:05

Dospělým nehradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22561
19.4.20 10:08

Takže ty jsi chodila na prvním stupni na ortodoncii a v 17 ses podívala do pusy na výsledek léčení a zjistila jsi, že máš zuby stále křivé? :mrgreen: Pokračování v léčbě jsi odmítla, rodiče s tím byli v pohodě, teď si léčbu samozřejmě uhradíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3170
19.4.20 10:11

Určitě neuhradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.4.20 10:13
@hanka.br. píše:
Takže ty jsi chodila na prvním stupni na ortodoncii a v 17 ses podívala do pusy na výsledek léčení a zjistila jsi, že máš zuby stále křivé? :mrgreen: Pokračování v léčbě jsi odmítla, rodiče s tím byli v pohodě, teď si léčbu samozřejmě uhradíš.

Tak zuby byly výrazně rovnější, a prece sama doktorka mi rekla, ze je to fajn, kdyby byly nejak extra krive tak se me ani nepta ne? Rodicum to fakt bylo jedno.
A v 17 jsem to spise zacala resit, protoze mi to vadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.4.20 10:14

@vokishka @Jitul.kaaa9 takze to fakt kazdou kontrolu budu muset davat 200 plus platit si rovnatka? Achjo, no dekuju za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
19.4.20 10:17

Co jsi zjistila za informace na netu? Dívala jsi se na ně vůbec? Hned první odkaz na který jsem narazila (pojišťovna OZP): https://www.ozp.cz/…bni-rovnatka . Jinak pokud pochybuješ, zeptej se na pojišťovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22561
19.4.20 10:24
@Adelka908 píše:
Tak zuby byly výrazně rovnější, a prece sama doktorka mi rekla, ze je to fajn, kdyby byly nejak extra krive tak se me ani nepta ne? Rodicum to fakt bylo jedno.
A v 17 jsem to spise zacala resit, protoze mi to vadilo

V jejím zájmu by bylo, abys v léčbě pokračovala, rozhodně se tě nechtěla zbavit. Dostala jsi nějaké varianty, aby ses rozhodla sama. Teď už budeš muset za rovnátka platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10820
19.4.20 10:24

@Adelka908 Bohuzel krive zuby jsou esteticka zalezitost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.4.20 10:29

Dobra, dekuji vam :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1319
19.4.20 10:29

Byt tebou, tak jdu spise do fixnich.. Ja nosila vyndavaci dlouhe roky a pak mi ortodontka najednou rekla, ze uz mi nepomuzou a narvala mi fixni a za rok jsem zuby mela rovne.. Sice se mi pak zase posunuly trochu, ale prdim na to.
Nicmene si to musis uhradit sama. Nektere ordinace nabizi i na splatky.

Příspěvek upraven 19.04.20 v 13:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.4.20 10:33

@Kacatko1986
O fixnich taky dost premyslim no :palec: dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
19.4.20 10:36
@hanka.br. píše:

Myslím že výsměch a ironie není na místě. Dítě na prvním stupni nedokáže zvážit důsledky takového rozhodnutí, tyto estetické věci začnou mít váhu většinou až v pubertě. Od toho jsou rodiče kterým to bylo bohužel jedno. Já na tom byla podobně, v 11ti letech jsem už rovnátka nechtěla a rodiče to oznámili na ortodoncii. Zuby jsem si nechala srovnat až na mateřské, péči mi proplatila pojišťovna a materiály jsem si uhradila já. Od roku 2019 se to nějak měnilo, kamarád byl u stejné lékařky a zaplatil 2× tolik co já, byla jsem ráda že jsem to stihla ještě za lepší peníz :) Každá ortodoncie má jiný ceník. Doporučuji absolvovat první konzultaci, možná někde jinde a nechat si navrhnout postup léčby a ceník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.4.20 10:40

@Oplatečka dekujii :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3742
19.4.20 10:41

Co si já pamatuji jako dítě tak naši mi rovnatka vždycky platili. Ale jak už bylo řečeno podívej se na stránky tvé pojišťovny, většina něco přispívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama