Rozchod a dluh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 23:10
Rozchod a dluh

Zdravím holky,

po dlouhé úvaze a několika návštěvách u psychoterapeuta jsem došla k závěru, že bude nejlepší odejít odmanžela.

Jsme spolu cca 5 let, z toho 2 roky manželé. Poslední cca rok mě rodina donutila zajít k psychoterape­utovi, kvůli tomu, že se jim nezdál náš vztah. Dospěli jsme k názoru, že je velmi šikovný manipulant. Postupně jsem nemohla chodit s kamarádkama na víno, a pomalu ani za rodinou. Můj život vlastně fungoval tak, že cesta do práce z práce a maximálně někam na nákup. Nicméně toto nechci zde řešit.

Problém je, že jsem musela nedávno vyhlásit insolvenci kvůli mému dluhu z neuspěšného podnikání a manžel mi vlastně půjčil cca 100k na zaplacení některých dluhů, abych vůbec na ní došáhla.

A od té doby říká, že jsou to jeho úspory a že by byl rád, kdyby se vrátili. A bojím se, že když spolu skončíme, tak je po mě bude vymáhat a bude mě neustále kvůli tomu dělat problémy.
Nemáme na to žádný papír, max. jeho transakce z účtu na účet společností.

Co byste mi poradili? Mám v plánu odejít tak trochu srabácky, tak že se odstěhuji až bude v práci a nechám tu jen dopis. Nezvládnu mu to říct do očí, navíc mě již několikrát napadl a bojím se, že ho to rozpálí a že by mi mohl tak ublížit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 23:12
@Anonymní píše:
Zdravím holky,

po dlouhé úvaze a několika návštěvách u psychoterapeuta jsem došla k závěru, že bude nejlepší odejít odmanžela.

Jsme spolu cca 5 let, z toho 2 roky manželé. Poslední cca rok mě rodina donutila zajít k psychoterape­utovi, kvůli tomu, že se jim nezdál náš vztah. Dospěli jsme k názoru, že je velmi šikovný manipulant. Postupně jsem nemohla chodit s kamarádkama na víno, a pomalu ani za rodinou. Můj život vlastně fungoval tak, že cesta do práce z práce a maximálně někam na nákup. Nicméně toto nechci zde řešit.

Problém je, že jsem musela nedávno vyhlásit insolvenci kvůli mému dluhu z neuspěšného podnikání a manžel mi vlastně půjčil cca 100k na zaplacení některých dluhů, abych vůbec na ní došáhla.

A od té doby říká, že jsou to jeho úspory a že by byl rád, kdyby se vrátili. A bojím se, že když spolu skončíme, tak je po mě bude vymáhat a bude mě neustále kvůli tomu dělat problémy.
Nemáme na to žádný papír, max. jeho transakce z účtu na účet společností.

Co byste mi poradili? Mám v plánu odejít tak trochu srabácky, tak že se odstěhuji až bude v práci a nechám tu jen dopis. Nezvládnu mu to říct do očí, navíc mě již několikrát napadl a bojím se, že ho to rozpálí a že by mi mohl tak ublížit.

Ještě doplňuji, že jsem dost věcí platila vždy já, on maximálně zaplatil energie a jednou za měsíc menší nákup, jinak si vše schovává. Bere také o cca 10k více než já. A donutil mě abych zřídila přístup k mému účtu a já k jeho nemám, ani nevím, kolik má úspory.

stinga
Závislačka 4425 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 23:28

tak když ti půjčil 100 k na TVÉ dluhy, tak to je snad jasné, že to bude chtít vrátit, to by chtěl snad každý normální člověk

Victoria1988
Kecalka 124 příspěvků 18.10.18 23:52

@AlenkaKotatko
No až na to,ze když je v insolvenci , tak se moc neschova. Zaprve musí chodit do práce a za druhé si o ni vše její manžel přečte ve veřejném ins.rejstriku, takže vždy bude vědět čerstvé info kde pracuje,žije,kolik bere atd.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6315 příspěvků 18.10.18 23:53
@pe-terka píše:
@AlenkaKotatko no ty seš materiál :roll:
Že ona je z Pardubic :think:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 19.10.18 00:06
@Janli píše: Že ona je z Pardubic :think:

beztak :mrgreen: No, ještě mi připomíná jeden nick, i z příspěvku z vedlejší diskuse, ale nechci nikomu ukřivdit 8) :P

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 19.10.18 04:37

Jinak zakladatelkou, pokud jsi mela/ máš takové dluhy, tak možná manžel chtěl mít dohled nad tím, aby nenarustaly. Osobně si myslím, že to bude trochu jinak. A pokud ti ten člověk pomohl zachránit zadek a půjčil ti 100t, tak by byla mnohem horší podpasovka odejít bez jakéhokoliv řešení.

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 19.10.18 05:27

pokud manzel ty penize vydelal v prubehu manzelstvi a nemate zuzeni spolecneho jmeni, jsou to i tvoje penize a nic vracet nemusis. vyrovnate to v ramci majetkoveho vyporadani pri rozvodu. v klidu odejdi, dej navrh na rozvod a toto prober s pravnikem.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29282 příspěvků 19.10.18 05:52
@Anonymní píše:
Ještě doplňuji, že jsem dost věcí platila vždy já, on maximálně zaplatil energie a jednou za měsíc menší nákup, jinak si vše schovává. Bere také o cca 10k více než já. A donutil mě abych zřídila přístup k mému účtu a já k jeho nemám, ani nevím, kolik má úspory.

energie a nákupy je přesně věc, kterou jsi takto sama, nevýhodně, nastavila.To bych tam vážně netahala. Dluh bych splatila a rozešla se s ním s čistým štítek. A uzavřela tak jednu nepovedenou kapitolu života.

pannda
Kelišová 6647 příspěvků 33 inzerátů 19.10.18 06:12
@Anonymní píše:

Tak si zřid učet nový a své úspory si přelij. Ale jinak dluh by jsi měla splatit.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 19.10.18 06:32
@nozu píše:
pokud manzel ty penize vydelal v prubehu manzelstvi a nemate zuzeni spolecneho jmeni, jsou to i tvoje penize a nic vracet nemusis. vyrovnate to v ramci majetkoveho vyporadani pri rozvodu. v klidu odejdi, dej navrh na rozvod a toto prober s pravnikem.

Presne. Pokud ta „pujcka“ byla za trvani manzelstvi, tak to byly vase spolecne penize a ne jeho.
Co se tyce tveho uctu, behem par minut mu pristup v bance zrusis. To je jednoduche.
Co ale jednoduche rozhodne nebude, to je rozvod :?

jipo
Závislačka 2602 příspěvků 19.10.18 07:04
@cecetka píše:
Presne. Pokud ta „pujcka“ byla za trvani manzelstvi, tak to byly vase spolecne penize a ne jeho.
Co se tyce tveho uctu, behem par minut mu pristup v bance zrusis. To je jednoduche.
Co ale jednoduche rozhodne nebude, to je rozvod :?

A jak to můžeš vědět? Ty mu děláš účetnictví? Pokud to byly peníze například z dědictví, tak jsou jen jeho a nějaké SJM mu může být v tomto případě volné.

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 19.10.18 07:15

Jo, tak to by tedy nejdříve musel dokázat, že jsou to jeho úspory. A taktéž, pokud jste neměli zúžené společné jmění manželů, a to podnikání bylo za manželství, tak je to společné, ne jen tvé. Takže tohle je věc, která by mě tížila až jako poslední. Smiř se s tím, že bude vyvádět, ztratí svou hračku, kterou může týrat a mlátit. Děláš to dobře, máš rodinu, ta ti pomůže. Budeš potřebovat hodně sil, abys ustála to, co přijde po odchodu, jestli teď to byl manipulativní obrkretén, tak až mu vyklouzneš ze spár, tak se ještě zhorší. Buďte na to připraveni s rodinou. Nějakých 100000 placených v manželství, tak to je dost na dokazování. Může to zkusit u soudu, nechť. Soud řekne, jak to je. Tím bych si teď vůbec nelámala hlavu. Hlavně se dostat do bezpečí a zvládnout to. Držím palce.

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 19.10.18 07:17
@jipo píše:
A jak to můžeš vědět? Ty mu děláš účetnictví? Pokud to byly peníze například z dědictví, tak jsou jen jeho a nějaké SJM mu může být v tomto případě volné.

pokud prokáže, že na to použil peníze z dědictví, pokud vůbec prokáže, že na to použil své peníze, které jsou mimo SJM a pokud ona podnikala mimo SJM. Mnohem pravděpodobnější je, že neprokáže. Jak píšu, nechat to na soudech případně. A zmizet do bezpečí.

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 19.10.18 07:21

Jo a při cestě od něj to vezmi do banky a zruš mu dispoziční právo k tvému účtu. Taktéž máš nárok na polovinu jeho úspor za dob trvání manželství. To je vše v rámci vyrovnání SJM. Přestaň se ho bát, to je první nejdůležitější krok.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >